lakiranje tapacirunga (nebo) golf 2 savjeti

lakiranje tapacirunga (nebo) golf 2 savjeti

Član
trebaju mi prijedlozi, savjeti, preporuke, ideje vaše.
hoću da prefarbam tapacirung (nebo) ima li neko da je radio kod sebe da me posavjetuje kako da uradim, je li teško skinuti i vratiti nebo posle farbanja, koje farbe su najbolje treba li temeljnu stavljati ili neku zaštitnu..
postavio sam par slika kakvo mi je nebo dosta je tvrdo nije platneno skoro da je kao šperploča..
hvala..
:icon_confused::icon_smile:
 

Prilozi

  • DSC01642 (Large).JPG
    DSC01642 (Large).JPG
    63,4 KB · Pregleda: 16
  • DSC01644 (Large).JPG
    DSC01644 (Large).JPG
    69,1 KB · Pregleda: 18
  • DSC01645 (Large).JPG
    DSC01645 (Large).JPG
    64,1 KB · Pregleda: 12
  • DSC01646 (Large).JPG
    DSC01646 (Large).JPG
    76,1 KB · Pregleda: 23
Član
Ne razumem zasto bi dirao ovu boju, samo uzmi neko jace sredstvo za pranje i detaljno operi celu povrsinu (DAX, rial, zute boje). A eto ako bas zelis da farbas, sto je po mom misljenu suvisno i niko ti ne garantuje postojanost i kvalitet, uzmi plastik prajmer i nanesi tanak sloj na "nebo" posle toga odabranom nijansom u spreju ili spricom ofarbaj.
Ali opet ti ponavljam, ako zelis drugu boju neba, kupi druge tapacire na otpadu, nemoj ovo da unistavas jer je zdrav tapacir danas retkost.
 
Član
ja ga nebi farbo,bolje uzmi drugi tapacirung ili tapaciraj ovaj.a ja sam svoj prao sa DAX dobro skida
 
Član
druze,u mene u dzipu bio uzas tapacirung,skinuo,ocistio ga,sad je fakticki nov
nema potrebe za farbanjem,samo sredstvo,onu vrecicu od krompira,naspricas,istrljas,i bice kao novo
n a kraju vlaznom krpom prebrises
 
Član
Ja nikad nebih lakirao taj dio, očistio dobro sa mješavinom deterdženta za suđe i vode i lagano utrljavanje a zatim čistim krpama to posušio i bila bi kao nova.

Aleee aleeeeeee ;)
 
Član
pokušao sam i ja da operem koristio sam arf i nije baš dobro očistio ,,
pušilo se u njemu puno sve požutilo od dima ako ima kakvo sredstvo da je bas dobro onda ne bi lakiro'
 
Član
imas namjenska sredstva za ciscenje tapacirunga
a mozes i onim sto se cisti namjestaj(platno na fotelji i slicno)
savjetujem ovo prvo
 
Član
Misli mda je tesko ofarbati nebo da ostane boja ;)
Trebas sigurno neku temeljnu ili sl..vidi sa nekim farbarom :icon_smile:
Bolje ti je skini pa ocisti samo:icon_smile:
 
Član
A tebi znače puše u autu, blago tebi :lol:

Imaju sredstva u tečnom stanju (pakovanje poput stelex-a), našpricaj i moraš da malo sačekaš da počne da djeluje, onda se ufati krpa i ponovi to nekoliko puta. Ma biće ko nova.
 
kupis tekstilu boju i deri ja radio sebi nebo u crno ista situacija kako kod tebe samo sto nisam ni pokusavao ocistit probo malo i nece i prefarbam ga i super izgleda,ako te jos sta zanima javi se
 
Član
ja vec ofarbo dva raji i niko se nezali dosad prajmer za plastiku i crna mat boja i ofarbo spricom da bude jednako i sve dobro ispalo al ima patnje i paznje kad se skida i postavlja da se neslomi treba zivaca pozzz
 
moj ti je savjet da uzmas filer i prespricas ga dobro da upije i da se tvoje staro platno dobro ucvsti i onda naneses kad se osusi zeljenu boju tako je dobro znam par slucajeva da su tako uradili.sretno....
 
Top