Lak za felge

Lak za felge

Član
Pozz,

da li je neko upoznat postoji li neki poseban lak za felge, posto sam par puta pokusavao da ofarbam celicne felge i svaki put kada krenem sa montazom ispuca lak prilikom zatezanja sarafa na iste ? Da li je to do laka ili ja negdje grijesim....


Hvala
 
Član
sam proces farbanja felgi u fabrici je razlicit od tog kojeg inace svi radimo tako da ti nikad ta boja nece biti postojana kao fabricka bilo kojim lakom da ofarbas
 
Član
Ružnije je vidit felgu kojoj se guli boja nego onu trvorničku oštećenu :icon_biggrin:
 
Član
Sve je to super, ali zasto meni puca lak kada krenem stezati sarafe, kako to da izbjegnem....
 
Član
nemoj farbati skroz do rupe i nece pucati

edit:

ubaci u rupe neke sarafe i onda ofarbaj, sve ispod sarafa nece biti ofarbano
 
Član
Probacemo tako, samo kontam da hrdja ne povuce sa tog djela. U svakom slucaju hvala na prijedlogu.
 
Član
Koji si lak koristio pravi auto lak il si sprejom nekim farbo :icon_question:
temeljna boja za metal, šprickit,baza pa lak i ne bi trebala baš lako da se ljušti
Al opet ne isplati ti se toliko ni ulagati u farbanje čeličnih , nego poravi malo gdje se oljušti lak i vozi ;)
 
Član
adi187 je napisao(la):
Koji si lak koristio pravi auto lak il si sprejom nekim farbo :icon_question:
temeljna boja za metal, šprickit,baza pa lak i ne bi trebala baš lako da se ljušti
Al opet ne isplati ti se toliko ni ulagati u farbanje čeličnih , nego poravi malo gdje se oljušti lak i vozi ;)

i ratkape preko...
 
Član
Koristio samo iz spreja. Ma nema povratka sada jer sam komplet felge zgulio do metala celicnom cetkom i busilicom, sjaje se ko priprema za poliranje.

Ako sam dobro shvatio ide temeljna bolja, pa onda sprickit baza, presmirglat 400 (da li moze ??) i na kraju udariti boju, kontao sam klavir crnu ovaj put...

Cuo sam da je bolje koristiti sprikit iz spreja nego nabacivati kompresorom....


Nadam se da ova rasprava jos nekome pomoci ako se odluci raditi.
 
Član
Uvijek je kompresor bolja opcija od spreja ;)
Al to možeš i sprejom, jer šprickit nema manjeg pakovanja od 1000ml a toliko ti ne treba 12 Km dodje jedino da ostaviš za poslije

Ako ćeš sve sprejom radit neka ti onda naprave u sprej dozu auto lak dosta je kvalitetnij nego onaj što dodje u gotovom spreju kad se kupi ;)

I gledaj da su ti na istoj bazi sve komponente da ne bi uzeo nednu nitro nejdnu uljanu boju :D

Šprickit možeš i preskočiti jer i ova temeljna kad se nanese da se brusiti, pa možeš dva sloja teeljne ići pa onda boju da se ne izlažeš puno trošku ;)
 
Član
Hvala ti na iscrpnom odgovoru, dobro si me podsjetio za istu bazu da vodim racuna.
Radicu kompresorom ovaj put.

Znaci koraci su slijedeci:
osmirglati do metala
preci cetkom ili kompresorom prvi sloj temeljne
preci cetkom ili kompresorom drugi sloj temeljne
presmirglati P400
prelakirati kompresorom

Nadam se da sam dobro shvatio postupak ?

Iduci vikend ide akcija, pa cu nakon zavrsenog posla staviti slike.
 
Top