Laguna 1 ph2 1.9 dCi Grandtour

Laguna 1 ph2 1.9 dCi Grandtour

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kao sto sam napisao i u podforumu novi clanovi, Laguna je stock! Motor odlican, vuce ko looda, unutra sve radi, a na limariji imam jedan aferim - cuko me udario :)icon_eek:) pa mi fali komad boje velicine nokta ... onog odrezanog dijela :)

Motor je onaj od 79 kw, na otvorenom jako stedljiv, po gradu onako, na autoputu nista specijalno (ipak je sparen sa petobrzincem). Bitno je da je turbina odlicna i da vuce odlicno.

Od opreme ima automatsku klimu, polu-kozna sjedista, komande na volanu i hipten nekih stvari koje su se podrazumijevale za lagunu iz 2000. godine. Ono sto znam da mi fali (pa da bude full fullova oprema) je ona glupa navigacija (imam 4.3" PNA uredjaj pa mi je svaka tvornicka navigacija glupa) i tempomat. Ostalo je tu ...

Znaci, nista od BOW, K&N, brusenih glava, zadnjih lonaca ... kao ni suknjica, bad-look-ova i slicno. Takodjer, unutra je origigi kasetofon (ne cd, nego bas kass) i origigi zvucnjaci - s tom promjenom da sam u gepek stavio 2 stare hifi kutije (da ne bude da nista nisam radio na autu, ha ja) :)

Od radova, polirao sam farove - mogu postati tutorijal, koji je vec postavljen na bhrenaultklub. Bili su kriticni, a sad su o'licni. U buducnosti nisam nista planirao da radim, iako se stalno dvoumim/troumim oko investicije u ozvucenje, oko pravljenja farova sa lecama (pa onda angel eyes pa xenon itd.), pa oko remapiranja, pa ovo ono ... Nekako, Laguna treba da se vozi uz maximalno uzivanje i izlezavanje, a preglasna muzika, prejak motor, tvrd ovjes itd. nimalo ne pridonose tom ugodjaju. Mozda kad bih uradio hidrauliku aka lowrider ... :)

Eto ... ako neko ima tips and tricks kako povecati hedonisticki ugodjaj u autu, uvijek sam spreman za caranje-baranje. Ali sve mi se cini da ce naredni korak biti ili neki veci citroen ili mecka w204 (citroen zbog mekoce, mecka zbog ciste ljubavi na prvi pogled) :)

Slike - nemam nesto bitno, ali radi orijentacije cu staviti 2 slike ladje i jednu nakon poliranja farova:

Desna je moja, lijeva voli da je u dobrom drustvu :)


Ovo je detalj od prosle zime, kad smo se zaglavili na Javorniku - laguna palila bez ijednog ispravnog grijaca :)


A evo i farova ...


Sa danasnjeg (17.01.2010.) meeta - mi smo lijevo :)


Pzdrv ...
 
Heheh Sadmir beze, dobro ti nama dosao...Znas sve, LaCuna je MRAK...Vozio sam i bas ide..Kad "puhne puhalica" bas se osjeti ;)
 
fin auticina :cool:
vozio sam se u novijoj laguni sa ovim motorom i znam da su turbine nikakve,kakve su na tim modelima :icon_question:
al vuce bgm samo tako :cool:
 
Član
Fala, ljudi.

Roki - ti si vozio ladju dok nije bio ociscen senzor protoka zraka :)

Tvrdoglavi - ne znam sta da ti kazem za turbinu. Ja sam vozio ladju ni ne znajuci da mi senzor protoka zraka prikazuje duplo manje vrijednosti (ja sam mislio da se samo malo ulijenila i da ce sve doci na svoje cim izadje iz grada) - samim tim, auto je bilo ko mrtav konj dok se turbina ne upali. I onda sam se u sustini samo i vozao u tom dijelu gdje se pali turbina (1750rpm pa na vise). E kako sam to procistio - sad sam dobio duplo brze auto - hem sto vuce ko luda i bez turbine, hem sto pravo pochupa kad se turbina upali. Auto je malo tesko i kabasto, ali se lijepo osjeti kad pochupa.

Kakve su im inace turbine? Stvarno ne znam, ali ova moje je odlicna (kuc kuc). :) Vjerovatno kao i kod drugih auta - ako je odrzavano (mijenjano ulje etc.), onda je i turbina dobra. (cesto sam ladju poredio sa rajom koja vozaju pasate slicne konjaze, i tu je to negdje - dobar pasat je ko moja ladja, los je malo slabiji).
 
Početnik
ejj drug RENO je to pa mora bit dobar to je suvisno i komentarisati...a imam i ja lagunu(tj moj stari je voza)bas isto karavan ali je PH1 i benzinjara je 1.8 ali AJNSPRIC....ali ipak je to laguna jbt ko u brodu da si a nisu ni lijene za povuc...sve u svemu autic je EXTRA
 
Laguna je super,imam i ja jednu,tj takodje stari voza hehe......kod mene je 1,8 benzin 95 konja.Ladja nad ladjama....tvoja je bas nice a ovi farovi mi se previse svidjaju.;)
 
Početnik
renault_fan je napisao(la):
Laguna je super,imam i ja jednu,tj takodje stari voza hehe......kod mene je 1,8 benzin 95 konja.Ladja nad ladjama....tvoja je bas nice a ovi farovi mi se previse svidjaju.;)

pa da i kod mene je ta,ali ja sam prije imao limuzinsku 1.8 ali sa carburatorom i opet je bila isto kw...samo sto je ova nova dooosta startnija....ali to su auta RENAULTsports
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top