kvar

kvar

Član
ukratko
prije par dana kupio zimsko auto
honda civic coupe ej1 1.5 lsi
dva dana je vozao bez problama palila,
juce je posudim jaranu,kaze nece ni da cuje da upali vergala,ali nece da upali.
zanima me sta bi moglo biti,dali da je bacam ili bi mogla biti samo neka sitnica
 
Član
jebiga druze, suvise nepoznatih da bi ti rekli ovako, moze biti nesto banalno, od izgorjelog osiguraca, loseg kontakta na jacku, do puknutog zupcastog, ha ja
 
Član
Ja sam svoju hondu posudio prijatelju isto tako zvao me kaze ne moze upaliti ali imala je manu ako je manje od pola rezervuara goriva u njoj i nageta nije mogla upaliti dok je ne spustis na ravno...:lol: Ne mora znaciti da je i kod tebe isti fazon ali vrijedi pokusati... ;)
 
Član
krenes od klasike, ima li struje, ima li goriva, ako fali samo jedno koncentrises se na to, ako fali oboje, pregledas struju, kontakt bravu, itd..itd...suvise varijabli, daj nam jos podataka : )
 
Član
Napisase ti, moze biti svasta, ali provjeri odmah dvije stvari, koje su najcesce problem. Ako vergla ok a ne pali, il nema goriva il nema iskre na svjecicama iz nekog razloga. Treba skontati sta je od toga i zasto se to desava. Kad das kontakt, slusaj jel se cuje pumpa od goriva, trebala bi da zuji. To najcesce odlazi tek tako, samo od sebe. Ako pumpa radi ok i imas goriva u tanku, izvuci jednu svjecicu i gledaj baca li iskru. Mozda je bobina, to cesto odlazi na Hondama...
 
Član
goriva ima(puna)baterija nova
nesto zuji(ne razumijem se nesto u auta)
a skido sam kablove i bas mi izgledaju onako masni,neznam kako bi drugacije objasni
hvala na odgovorima
sutra sam dogovori da promijenimo svjecice
 
Član
Nije do svjecica, djabe ces ih mjenjat. Nece sve 4 svjecice crknut odjednom, provjeri ima li iskre na svjecicama...
 
Top