kvar sa menjačem na Puntu

kvar sa menjačem na Puntu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Punto 2 je u pitanju,kvar je ovakav:Kad se ubaci u rikverc lepo se ušalta,krene se i tad menjač ispadne iz brzine,ne dešava se baš svaki put al dovoljno je i ovo pa da se čovek zabrine.Obično ispada kad se brže u rikverc krene ili kad se volan namota,u prevodu kad je menjač pod većim opterećenjem on obavezno ispadne iz brzine.Ostale brzine se menjaju normalno,ništa ne zapinje niti ima drugih problema.Bio sam kod majstora kaže da nisu sajle od menjača.Dal je neko imao ovakav kvar na Puntu i šta je radio???
 
Član
Neko je na silu ušalto u rikverc, ili je neiskusan vozač ili sajla nije dobre duzine ili je nesto "izaslo iz vinkla", i otišla ti je "kočnica" sinhrona rikverca zato ispada ono sto kao klikne kad usaltas ispravno u brzinu, ako nisi ostetio zubcanik nebi trebalo ni da je skupo, mislim na samu reparaciju u odnosu na mjenjač, mada nabere se jer mora mjenjač ići na stol. Odakle si javi pa da vidimo isplatil ti se to zavrsit. btw to ti je najčešći kvar na mjenjačima kod fiat ducata, mada mjenjači nisu isti naravno ali imaš iste simptome.
 
666_devil je napisao(la):
Neko je na silu ušalto u rikverc, ili je neiskusan vozač ili sajla nije dobre duzine ili je nesto "izaslo iz vinkla", i otišla ti je "kočnica" sinhrona rikverca zato ispada ono sto kao klikne kad usaltas ispravno u brzinu, ako nisi ostetio zubcanik nebi trebalo ni da je skupo, mislim na samu reparaciju u odnosu na mjenjač, mada nabere se jer mora mjenjač ići na stol. Odakle si javi pa da vidimo isplatil ti se to zavrsit. btw to ti je najčešći kvar na mjenjačima kod fiat ducata, mada mjenjači nisu isti naravno ali imaš iste simptome.

Pa sad ima dosta stvari tu,majstor je gledaosajle i kaže da su o.k.,sinhron se ne oseti niti nešta klikne,ubaci se u rikverc naj normalnije bez problema al kad se krene tad hoce da ispadne iz brzine.Daleko sam,iz BGD-a,al volim da razmenjujem iskustva sa svima.A sad mi treba i pomoć.

Zerr je napisao(la):
moze biti do nosaca motora da kad krenes unazad da ga izbaci jednostavno

o.k.,slažem se da može i od nosača da daje takve simptome al koji nosač naj češće oće da zajebava pa da dodje do ovoga,koji da gledam????
 
Član
Kao sto je rekao Zeer,moze biti do nosaca posto ja imam isti problem na svom renault 21 samo kod mene iskace iz prve brzine.Kod tebe bi mogao biti aksijalni nosac onaj koji je na sredini motora sa zadnje strane
 
Član
Marko R je napisao(la):
Kao sto je rekao Zeer,moze biti do nosaca posto ja imam isti problem na svom renault 21 samo kod mene iskace iz prve brzine.Kod tebe bi mogao biti aksijalni nosac onaj koji je na sredini motora sa zadnje strane

;)
 
Član
A ako ti ne bude otisao nosac,nemoj ga mjenjati,danas sam se konsultovao sa kolegom sa posla u vezi ovog problema i on mi je rekao da je imao isti problem na puntu i da je bio otis'o ZUPCANIK RIKVERCA,valjda se pojedu zubi i nemoze kvalitetno uzubiti
 
Marko R je napisao(la):
A ako ti ne bude otisao nosac,nemoj ga mjenjati,danas sam se konsultovao sa kolegom sa posla u vezi ovog problema i on mi je rekao da je imao isti problem na puntu i da je bio otis'o ZUPCANIK RIKVERCA,valjda se pojedu zubi i nemoze kvalitetno uzubiti

ok,hvala.
 
imao je moj stari isti problem na golfu mk1...
ne znam sta je tacno bilo,al znam da je morao drzati mjenjac kad ubaci u rikverc da ne bi iskocio
 
Član
Plastika oko mjenjaca se "pojela",onaj dio sto se vidi iz kabine kada se skine ukrasna koza/skaj. tipicna boljka
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top