kvar na hladjenju motora opel vectra 2.0 i

kvar na hladjenju motora opel vectra 2.0 i

imam problem sa hladjenjem, odnosno nehladjenjem motora, nece da mi se ventilator pali, na otvorenoj cesti je sve uredu, al u gradskoj vožnji prokuha i izbije na cep sve i kap vode. promijenio sam termostat, do njega nije, dalje neznam, ako neko ima iskustva molim da podijeli samnom, hvala i pozdrav
 
Početnik
Probaj spojiti one dvije stopice sto su ti na hladnjaku na termo prekidacu,spoji njih ako se vent upali onda je do preidaca,ako ne onda jeo on crko..To ti je bar lako ;)
 
Lija je napisao(la):
Probaj spojiti one dvije stopice sto su ti na hladnjaku na termo prekidacu,spoji njih ako se vent upali onda je do preidaca,ako ne onda jeo on crko..To ti je bar lako ;)

ako nije ni do toga onda je dihtung glave ili glava motora
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
Lija je napisao(la):
Probaj spojiti one dvije stopice sto su ti na hladnjaku na termo prekidacu,spoji njih ako se vent upali onda je do preidaca,ako ne onda jeo on crko..To ti je bar lako ;)

ako nije ni do toga onda je dihtung glave ili glava motora



kad ovo vidim smuci mi se, iskreno se nadam da nije do toga. Meni je bila glava pukla, pa opet nisam imao problema sa pregrijavanjem motora
 
Početnik
ili jednostavno nije ozracen.?jel puse crijeva druze..Vent ti se nece upalit dok auto nije ozraceno kako spada,a kazes da ti izbija cep od boce..
 
Član
Lija je napisao(la):
ili jednostavno nije ozracen.?jel puse crijeva druze..Vent ti se nece upalit dok auto nije ozraceno kako spada,a kazes da ti izbija cep od boce..

a zar se ne ozraci kad se upali ventilator, eto on kaze da se upali vent na otvorenoj cesti
znam da ste vi meni govorili da je sistem ozracen onda kada se ventilator upali:icon_confused:
 
Početnik
Nisi ti njega razumio jarane..Njemu je na otvorenoj cesti sve ok zasto.?? Jer se krece i zrak cirkulise kroz hladnjak i vazduh hladi vodu logicno..Dok po gradu sporije se krece i nema sta da ohladu tu vodu..To ti je tako kad ti se vent upali otprilike da je auto ozraceno..
 
Lija je napisao(la):
Probaj spojiti one dvije stopice sto su ti na hladnjaku na termo prekidacu,spoji njih ako se vent upali onda je do preidaca,ako ne onda jeo on crko..To ti je bar lako ;)

spojio sam ga na akumulator nije do njega radi on, gdje bude taj prekidac,

Lija je napisao(la):
Nisi ti njega razumio jarane..Njemu je na otvorenoj cesti sve ok zasto.?? Jer se krece i zrak cirkulise kroz hladnjak i vazduh hladi vodu logicno..Dok po gradu sporije se krece i nema sta da ohladu tu vodu..To ti je tako kad ti se vent upali otprilike da je auto ozraceno..

upravo sam tako i mislio, hvala ti sto si nadopunio i pojasnio..

ArminM je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
Lija je napisao(la):
Probaj spojiti one dvije stopice sto su ti na hladnjaku na termo prekidacu,spoji njih ako se vent upali onda je do preidaca,ako ne onda jeo on crko..To ti je bar lako ;)

ako nije ni do toga onda je dihtung glave ili glava motora



kad ovo vidim smuci mi se, iskreno se nadam da nije do toga. Meni je bila glava pukla, pa opet nisam imao problema sa pregrijavanjem motora
jes upravu si, to nemozes jeftino proci nikako, ode 300 km iz džepa
 
Početnik
taj prekidac ti je na hladnjaku,na dnu hladnjaka vidjet ces idu neke zice na njega..A on ti je 7-10 km stim sto ces morat onda ozracivat cjeli sistem u autu,jer ces ispustit vodu..
 
Lija je napisao(la):
taj prekidac ti je na hladnjaku,na dnu hladnjaka vidjet ces idu neke zice na njega..A on ti je 7-10 km stim sto ces morat onda ozracivat cjeli sistem u autu,jer ces ispustit vodu..

ok, probacu to promijeniti pa cu javiti jeli kvar otklonjen, samo nedaj boze da je dihtung glave.
 
Početnik
A znaci vent ti radi kada ga direktno spojis..Eh sad moze bit da ti nije dobro ozraceno auto,il ida ti se hladnjak zacepio pa voda nedolazi na taj termoprekidac da ga aktivira,ili ono najgore da ti je dihtung rikavele,pa ti nabija pritisak..
 
Top