kvar na bmw e36

kvar na bmw e36

Član
imam pr...sa bmw e36...ventilator mi ne radi kad treba znaci auto se hoce pregrijat...pa me sad interesuje kako da mu ventilator skopcam da stalno radi...dok novi ne kupim...znaci privremeno rijesenje...molim za savjete :D
 
Početnik
Kakva struja, zar nije Visko !? Ako ti se pregrijava, prvo vidi termostat, pa vodenu pumpu, pa...Visko zadnje, ja sam zimi vozio bez njega (323i ), znači skroz skinut i nikad se nije pregrijao !
 
Član
zkuzman je napisao(la):
Kakva struja, zar nije Visko !? Ako ti se pregrijava, prvo vidi termostat, pa vodenu pumpu, pa...Visko zadnje, ja sam zimi vozio bez njega (323i ), znači skroz skinut i nikad se nije pregrijao !

hvala bogu da neko razumije sta je bmw...naravno visko drug...to me interesuje...kako da ga blokiram...da radi stalno...jer crijeva su sva vrela..znaci da radi teremostat i kruni tok vode ima,,,samo ventilator i kad se auto pocne ko malo grijat...ne pali se ono dodatno...samo lagano se okrece :D
 
Član
on i treba lagano da se okrece, a kada se njegova (metalna) peraja zagreju na temperaturu od nekih 80-ak stepeni tada se on pocne okretati znatno brze i povlaci vazduh iz hladnjaka i okretace se velikom brzinom (srazmerno broju obrtaja motora) sve dok se njegova metalna peraja dovoljno ne ohlade, odnosno dok se vazduh koji prolazi kroz hladnjak dovoljno ne ohladi. Mnogo je bitna stvar da ti je ona plastika oko ventilatora zdrava, odnosno da nije polomljena jer tada ventilator ne povlaci vazduh iz hladnjaka nego sa strane.

A sad da se vratim na pitanje.... NE MOZES ga nikako zablokirati, vec moras uzeti drugi. Imam i ja E36 (ovaj na slici) i imao sam isti problem, koji nisam odmah mogao resiti jer nisam mogao da ga nadjem nigde u blizini, i sve sam pokusavao ali... nasao nov i to je to.
 
Član
dule-p je napisao(la):
on i treba lagano da se okrece, a kada se njegova (metalna) peraja zagreju na temperaturu od nekih 80-ak stepeni tada se on pocne okretati znatno brze i povlaci vazduh iz hladnjaka i okretace se velikom brzinom (srazmerno broju obrtaja motora) sve dok se njegova metalna peraja dovoljno ne ohlade, odnosno dok se vazduh koji prolazi kroz hladnjak dovoljno ne ohladi. Mnogo je bitna stvar da ti je ona plastika oko ventilatora zdrava, odnosno da nije polomljena jer tada ventilator ne povlaci vazduh iz hladnjaka nego sa strane.

A sad da se vratim na pitanje.... NE MOZES ga nikako zablokirati, vec moras uzeti drugi. Imam i ja E36 (ovaj na slici) i imao sam isti problem, koji nisam odmah mogao resiti jer nisam mogao da ga nadjem nigde u blizini, i sve sam pokusavao ali... nasao nov i to je to.


ma evo dans sam uspio nac...na jednom mjestu pa sam porucio...tako da cu i ja nov..kupit..sve je citavo nije mi se nista polomilo...al ipak hvala na odg :icon_smile:
 
Član
Kod mene dok je bio Diesel Motor tad je na visku saraf bio zavaren, ventilator se okretao istim obrtajima kao i motor a ventilator je bio citav. Znaci nije se razletio. Kasnije sam na jednom forumu citao da ako se blokira visko moze se desiti da se ventilator usred velikih obrtaja razleti i osteti hladnjak. Sad je pitanje mozda je kod mene bio neki drugi jaci ventilator a ne BMW-ov ili se to moze kod dizel motora radit jer oni rade na manjim obrtajima. Zasad je na ovom Benzincu visko uredan tako da jos nemam tih problema.

Edit: ako nije problem da napises koliko je kostao visko? Da znam sta me ceka ako crkne :D
 
Top