kvar i dalje na Puntu posle opravke

kvar i dalje na Puntu posle opravke

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E ovako zamenim na Puntu set za reparaciju trapa a ona lupnjava o kojoj sam ranije pisao i dalje se cuje.Selen blokove nisam menjao jer sam bio ubedjen da je do lezajeva al sad vise nisam ni u sta siguran.......kupio sam bio 2 komada selena pa racunam ako cu da ih menjam da onda uzmem jos 2 kad i ovako moram ceo trap da skidam.E sad nije problem u tome vec sto ne mogu da utvrdim odakle lupa dolazi,dal je do selen blokova ili do odstojne gume u oprugi sto je,ili ***** li ga do cega vec,al znam da mi ide na zivac jer na rupama bije ko ludo,ko da ne drzi auto.Napominjem da amortizeri nisu jer sam sva 4 menjao.Ako je neko imao ovako nesta na Puntu nek mi javi da znam sta da radim dalje sto pre.Hvala ljudima koji su mi se do sada javljali i pokusali da mi pomognu.
 
Član
reparaturni setovi znaju lupati ali vise od toga je pojava krivih tockova nazad. promjeni i selene pa ces znati. kazes mijenjao si amortizere? jesi li mijenjao odbojne gume nazad, mozda ti je negdje probila pa prenosi vibracije na sasiju

PS

otidji na neki bolji tehnicki pregled i nek ti ljudi to pregledaju kako treba
 
emirEX_sa je napisao(la):
reparaturni setovi znaju lupati ali vise od toga je pojava krivih tockova nazad. promjeni i selene pa ces znati. kazes mijenjao si amortizere? jesi li mijenjao odbojne gume nazad, mozda ti je negdje probila pa prenosi vibracije na sasiju

PS

otidji na neki bolji tehnicki pregled i nek ti ljudi to pregledaju kako treba



Amortizere sam menjao,odbojne gume nisam,al kako da znam da je do njih??Gledao sam ih i deluju mi normalno.A valjda nov set za rep.trapa ne bi trebao da lupa,zato je i menjan al ocigledno nije do njega jer i dalje lupa ko da nista nisam menjao.Kad se ide po ravnom nista se ne cuje al kad se naidje na rupe daje neki utisak ko da zadnji desni deo poskakuje i ko da neko cekica od dole po sasiji.Totalno sam se izbedacio,ova me godina krenula sa kvarovima skroz i nista da se odradi dokraja,sve nesta fali....
 
Član
znam kako ti je. ja sad moram mijenjati zadnje amortizere i odbojne gume. ja kad sam mijanjao setove lupanje se drasticno smanjilo
ali i dalje se culo u daljini i to kad bas upadnem negdje. odem sad u decembru na tehnicki i oba zadnja amortizera ispuhala. jedan ima 23% odbojne sile a drugi 20%. vidjet cemo kako ce se poslije zamjene ponasat
 
Član
ma drug i u mene lupa malkice pozadi na rupama iako sam promijenio selene.. zato sad dok se vozim muziku do daske i da to necujem vise pa kad mi otpadne tocak znat cu do cega mi je bilo;)
 
elmir je napisao(la):
ma drug i u mene lupa malkice pozadi na rupama iako sam promijenio selene.. zato sad dok se vozim muziku do daske i da to necujem vise pa kad mi otpadne tocak znat cu do cega mi je bilo;)

Ne bi bio problem da to lupa malo,al ovo ubija,ne pomaze ni vufer koji je u gepeku jer kad udari udarilo je,poprilicno bije kao po sasiji a ja ne znam gde.E tu je pbm jer ne znam sta vise da menjam,bojim se zamenicu i selene a ono ce opet lupati i onda dzaba sve.
 
Član
trizex je napisao(la):
Ma seleni pojedeni vjerovatno.

Pa imas li kakvog majstora da ti to pogleda???
Ili otidji na tehnicki kontrolni pregled i nek ti nadju sta je u pitanju da nerazmisljas bezveze.Kontrolni tehnicki je 10ak markica.
 
Član
Pregledaj opruge jesul postavljene kako treba, ja stavljo novitec i nisu bili postavljene kako treba lupa auto ko ludo, ko da nema amortizera nikako, plus kad motas stvara neke zvukove....

Pokusaj s time jer mijenjo si amortizere, moguce je da neko nije namjestio opruge kako treba....

Ja sam premontiro sad nista sve ok ko da su obicne nit lupa ni se sta cuje:):):)

bulex je napisao(la):
hehe.... fiat.... sve je receno

vala i ti si dosadan sa time.....de nes skontaj drugo pa nam javi:)
 
Početnik
spustis rucnu, udaris nogom odzada u gumu i ako se pomjera tocak naprijed-nazad seleni 100%...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top