Kutija za Woofer Panasonic CJ-SW2503 10 650 W RMS...

Kutija za Woofer Panasonic CJ-SW2503 10 650 W RMS...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U planu sam DA napravim brrr Kutiju....imam port Sirine 10 cm duzine 20 cm...Pa nisam Siguran Koja bi bila idealna Litraza Kutije...Evo Specifikacije woofera:
Peak Power Handling 1300 Watt
Frequency Response 22 Hz - 3 kHz
Sensitivity 89 dB
Impedance 4 ohm (Dual Coil)
Top Mounting Depth 4.93 In.
Mounting Diameter / Length 9.27 In.
Car Speaker Type Component
Elements 1-Way
Car Speaker Function Subwoofer
Size 10"
Nominal Power Handling 650 Watt RMS

Pa ako Moze Neko dat Neki Savjet Hvala...:icon_smile:
 
N

nenad

Ako ko hoce neka mu pomogne oko proracuna kutije :icon_exclaim:
 
Član
Duzina= 48 cm
Sirina= 34cm
Visina= 32cm
port uzmi taj sto imas,,,,,,a ovo su ti vajnske mjere,,,,,takva je kod mene kutija za Ground Zero 10",,,i odlicno udera :icon_smile:
 
Treba da uzmem ovih dana takav woofer samo 12", slušao sam kako radi, ne znam tačno koji je model.
Na njemu piše Panasonic 1400w.
Kako da proračunam kutiju za takav woofer?

Čujem da je bitno da se napravi nagib na zadnjoj strani kutije.
 
Član
@ Alexa-bg,,,,koliko je RMS-a ta 12",,,a mozes napravit kutiju od nekih 60l do 70l,,,,tako sto sa gornje strane onda oduzme jedno 5 cm,a na donjoj dodas 5 cm,,da ne bi smanjio litrazu kutije,,,
 
E, ništa nemam napisano.
Jedino što sam našao je ovo
http://www.sveimamo.com/detalji_proizvoda.8ceb4d5d1d894284b71f2394f78c9684.auto_subwoofer_panasonic_cj-sw3003n_1400w.aspx

Dao mi je lik neke dimenzije za kutiju, ali nije siguran da je ok

širina 54
visina 40
dužina gornje strane 21 a donje 40
i piše mi da port treba da bude sa desne strane, skroz pozadi do sedišta, fi 100.

i od kraja rupe za woofer do ivice kutije da ima 7cm.
Nzm koliko je to dobro, a i izmerio bih prvo ugao pod kojim je nagnuto sedište, pa da uklopim lepo...

Možda je i ovaj link koristan

http://www.computeruniverse.net/products/e90225454/d2/specifications/panasonic-cj-sw3003n.asp
 
Član
Alexa-bg je napisao(la):

dimenzije nisu lose...
a port nek ide s prednje strane (kod woofera)...
port mozes stavit od 10-12 cm precnika...i duzine neki 25 cm...msm da ce ti to bit dovoljno..:D
 
Bilo bi dobro kad već pravim kutiju da je odradim po gepeku. Da kosina zadnje strane bude paralelna sa sedištem.
Da zauzima manje prostora.
Moram još izmeriti dimenzije i ugao koji sedište zaklapa sa gepekom, pa ću vam javiti, da onda odredimo koja su dimenzije najbolje...
 
Naletela mi je druga ponuda.
Uzeo sam Magnat Xpress12 u kutiji
i pojačalo
http://www.pioneer.eu/eur/products/archive/GM-5200T/index.html

Šta je vaš savet, da prodam panasonic i ostavim magnat, ili da ubacim panasonic u kutiju u kojoj je magnat a da prodam njega?
Možda je po meni bolje da zadržim magnata,
Prvo što je kutija pravljena za njega. Drugo, nisu neke velike razlike u snazi, a i ovaj se sasvim lepo čuje.
 
Član
pa ako je panasonic 650 rms-a na 2 ohma a amp 380 rms-a na istom, nema potrebe da koristis panasonic ... osim ako ne planiras ic na jaci amp onda ostavi panasonic ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top