Kutija za Infinity REF1250W

Kutija za Infinity REF1250W

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Nabavio sam konacno ovaj zvucnik pa me zanimaju preporuke.

Planiram da pravim vented kutiju sa okruglim portom, imam fabricke specifikacije i preporucenu kutiju pa me zanima dal ida jednostavno ispostujem to ili ako neko ima kakav drugi predlog :)

fabricki je preporucena 56.63l sa portom na 30Hz
ili
sealed 35.4l

Po parametrima odnosno po winisd-u bi se reklo da ce bolje raditi u sealed al eto.

Zanimaju me niske frekvencije i kvalitet zvuka, slusam uglavnom neki house ili tako nesto, recimo NFS muzika mi se svidja ili sta znam david morales, David gueta, sharam, ying yang..............

A evo i parametara:

12", 300W, 93dB, 23-400Hz, 4 ohm

VOICE COIL DC RESISTANCE: REVC (OHMS) . . . . . . 3.40
VOICE COIL INDUCTANCE @ 1 KHZ: LEVC (MH) . . . . . . . 2.54
DRIVER RADIATING AREA: SD (IN2) . . . . . . . . 82.46
SD (M2) . . . . . . . 532.00
MOTOR FORCE FACTOR: BL (TM) . . . . . . . . 14.24
COMPLIANCE VOLUME: VAS (FT3) . . . . . . . . 3.00
VAS (LITERS) . . . . . 84.40
SUSPENSION COMPLIANCE: CMS (μM/N) . . . . 210.00
MOVING MASS, AIR LOAD: MMS (GRAMS). . . . 187.60
MOVING MASS, DIAPHRAGM: MMD (GRAMS) . . . 180.60
FREE-AIR RESONANCE: FS (HZ) . . . . . . . . 25.40
MECHANICAL Q: QMS . . . . . . . . . . . 7.62
ELECTRICAL Q: QES . . . . . . . . . . . 0.50
TOTAL Q: QTS . . . . . . . . . . . . 0.47
MAGNETIC-GAP HEIGHT: HAG (IN) . . . . . . . . 3/8
HAG (MM) . . . . . . . . 9.00
VOICE-COIL HEIGHT: HVC (IN) .. . . . . . . . 1-1/4
HVC (MM) . . . . . . . . . . 32
MAXIMUM EXCURSION: XMAX (IN) . . . . . . . . 7/16
XMAX (MM) . . . . . . 11.50

HU je kenwood, prednji dvosistemci su isto infinity, pojacalo je JBL GTO3000 cini mi se da je oznaka, 220W RMS 92dB
 
Član
ako hoces precizan bass, radi sealed, ako hoces brujanje (a 30Hz ti je fakat j*eno brujanje) i naravno jaci bass u odnosu na sealed, radi ported ... to ti je ukratko to ... takodje ja nebi izmisljo trube kad vec imas od fabrike preporuceno sve, ja bi tako i radio ... pozdrav i sretno u sklapanju ;)
 
Član
Pa jeste, svaka cast, hvala, znam fabrika je preporucila to i znam da je to sto su oni preporucili sasvim ok ali isto znam i da moze bolje malo uvjek :) Na primer njihove sve tri vrste kutija imaju cini mi se identicnu karakteristiku na grafiku.

Sto ce reci da su se i kot vented ili ported kutije potrudili da se ne dobije bas brujanje nego da ima malo i muzike, nego me zanima kako da izaberem izmedju ove dvije kutije:

54a9g3.jpg


ili

11gksud.jpg


Konkretno, ako se moze konkretno koje su prednosti i mane jedne a koje druge kutije.

Standardna je prica, ako hoces boomy bas ili da se cujes iza coska onda vented a ako slusas klasicnu muziku onda sealed. Ili precizan bas sealed a boom boom vented ili ported. Ali uglavnom cujem da ljudi koji su probali i jednu i drugu vrstu na istom zvucniku uvjek ostanu na ported varijanti.

Mahir iz Doboja je imao, sony xplod 15" koji svi kazu ne valja i bio je u closed pa se cuo iza dva coska a ne jednog :)

Opet ima zilion ported kutija koje se ne cuju ni na pravcu a pogotovo iza coska tako da mi je to malo suplja prica.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top