kupujem svijetlece kazaljke

kupujem svijetlece kazaljke

Član
malo sam trazio po netu i svidilo mi se kako izgleda kada se stave svijetlece kazaljke u ins tablu, pa sam i ja odlucio da to kupim ako iko ima, znam da se mogu 2 kazaljke staviti od obrtaja i kilometra, a od cega ne znam, a da li se moze ikako odradit da se postave i na gorivo i temp. ili ima li neki nacin da se odrde kazaljke da kao da svijetle, ako nema kazaljki da se kupe idje. ;);)
 
Član
kupis sat od golfa 4 i skines kazaljke i postavis sebi, i ja to trazim, al sve su cijene ogromne, ne znam da li ima neko pokvaren sat il tako nesto najbolje bi bilo ;)
 
Član
kao sto kavaz vec rece treba ti kazaljka koja je providna inace, da bi ju mogao osvijetliti
 
Član
kazaljke nisu svjetlece...strujaze je to radio sebi,stavljao od leona kazaljke...u principu,svako auto kojem je osvjetljenje cajgera "iza",odnosno samo brojevi svijetle,ima osvijetljene kazaljke...kod golfa je rasvjeta odozgo pa su obicne kazaljke...tek kod cetvorke su kazaljke koje trazis...astra f i g imaju prozirne kazaljke...ubacis diodu i svijetle
 
Član
uzmes komad plastike il nesto slixno odrezes na oblik kazaljke ispod stavi diodu il ubusi u taj komad kazaljie plastike oni stranu kazaljke sto ces gledat u nju osmirglaj samo da bude hrapavo.... plastika mora bit prozirna... Jer ce se svjetlost prelamat kroz hrapavi dio....
Probaj iz nekoliko puta komada plastike nemoras stavljat diodu u centar kazaljke na ohu osovinu mozes i uzet onaj jeftini laser i koristi za osvjetljenje samo ga usmjeris na kazaljku i hrapavi dio svjetlii
Nadam se da sam pomogo dao projedlog jer pisem zbunujuce haba me tel..
 
malo je teze u sat od golfa mk2 stavit kazaljke kao u mk4 jer iza podloge nema mjesta tj odma iza podloge dolazi spirala kojom se bazdari sat tako da je to komplikovano ;)
 
Član
sema911 je napisao(la):
uzmes komad plastike il nesto slixno odrezes na oblik kazaljke ispod stavi diodu il ubusi u taj komad kazaljie plastike oni stranu kazaljke sto ces gledat u nju osmirglaj samo da bude hrapavo.... plastika mora bit prozirna... Jer ce se svjetlost prelamat kroz hrapavi dio....
Probaj iz nekoliko puta komada plastike nemoras stavljat diodu u centar kazaljke na ohu osovinu mozes i uzet onaj jeftini laser i koristi za osvjetljenje samo ga usmjeris na kazaljku i hrapavi dio svjetlii
Nadam se da sam pomogo dao projedlog jer pisem zbunujuce haba me tel..

vidicu nesto, probacu na ovaj nacin sto si mi objasnio, valjda ce bit nesto od toga :lol::icon_smile:
 
Član
ja sam stavio iz pasata b5 kazaljke na sat od trojke,pa posle i od dvojke... i ne radi nikako,preteska je kazaljka,do 120 jedva ide,a kad dodje gore pada na 220 kao da imas 300ks :icon_biggrin:

jedino lepo za videti
 
Član
dami2580 je napisao(la):
sema911 je napisao(la):
uzmes komad plastike il nesto slixno odrezes na oblik kazaljke ispod stavi diodu il ubusi u taj komad kazaljie plastike oni stranu kazaljke sto ces gledat u nju osmirglaj samo da bude hrapavo.... plastika mora bit prozirna... Jer ce se svjetlost prelamat kroz hrapavi dio....
Probaj iz nekoliko puta komada plastike nemoras stavljat diodu u centar kazaljke na ohu osovinu mozes i uzet onaj jeftini laser i koristi za osvjetljenje samo ga usmjeris na kazaljku i hrapavi dio svjetlii
Nadam se da sam pomogo dao projedlog jer pisem zbunujuce haba me tel..

vidicu nesto, probacu na ovaj nacin sto si mi objasnio, valjda ce bit nesto od toga :lol::icon_smile:

Jesam ti vala objasnio ni ja sada neznam sta sam htjeo napisat hehee
AL to sa pleksiglass probaj samo tanki da nije deblji od 2-3mm
 
Član
pogledaj ovdje mozda ti sta pomogne ;)

http://www.bhtuning.com/moji-radovi-osvjetljenja-instrument-tabli-t-62482.html


btw nemas svjetlecih kazaljki(bar koliko ja znam i koliko sam se susretao do sada),imas samo providne kazaljke ispod kojih se nalaze led diode ili sijalice tako da imas efekat da svijetli ona,ako ti treba kakav savjet slobodno pitaj
 
Član
strujaze je napisao(la):
pogledaj ovdje mozda ti sta pomogne ;)

http://www.bhtuning.com/moji-radovi-osvjetljenja-instrument-tabli-t-62482.html


btw nemas svjetlecih kazaljki(bar koliko ja znam i koliko sam se susretao do sada),imas samo providne kazaljke ispod kojih se nalaze led diode ili sijalice tako da imas efekat da svijetli ona,ako ti treba kakav savjet slobodno pitaj
probacu nesto pa ce biti slika ako uspijem kako sam odradio. pozz i hvala;)
 
Član
ma ubaci sve od mk3 ili mk4 mada je to skuplje od mk3 sve uradis i instrument tablu i sat skines uradis smd ispod i kapak jest vise para ali zavrsis posao za vjecnost imas ovog lika sa foruma limpi ili strujaze nek ti postavi to ja sam probao pa zezno kazaljke i morao novi sat uzimati...odes strucnjaku i nek uradi kako treba...;)
 
Top