kupovina Punta mk1

kupovina Punta mk1

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Prijatelj ttreba da kupi nekog Punta
pa ga interesuje
na sta treba da obrati paznju prilikom kupovine???
koji mu dijelovi najvise stradaju ?
 
Član
Koji Punto mk1 ili

Ako je MK1 nek obrati paznju na elektroniku ako je ima, jer to najprije strada, znaci nek pregleda sve sto ima veze sa elektronikom. Drugo nek vidi zadnji most ako mu je kriv, znaci da tockovi se nakrive prema vani, to ce ga doci jos 200Km popravka, jer ce poceti lupati nenormalno. Ostalo mu je sve OK, motor pogotovo, fina gradska vozilica, trosi 8 litara, govorim za masinu 1.2 ili 1.1 gradske voznje.
 
Član
Brum Brum je napisao(la):
Koji Punto mk1 ili

Ako je MK1 nek obrati paznju na elektroniku ako je ima, jer to najprije strada, znaci nek pregleda sve sto ima veze sa elektronikom. Drugo nek vidi zadnji most ako mu je kriv, znaci da tockovi se nakrive prema vani, to ce ga doci jos 200Km popravka, jer ce poceti lupati nenormalno. Ostalo mu je sve OK, motor pogotovo, fina gradska vozilica, trosi 8 litara, govorim za masinu 1.2 ili 1.1 gradske voznje.

Treba da obrati paznju i na luft volanu.Letve volana im idu kao meni carape.
Sto se tice zadnjeg dijela tockovi imaju neovisno vjesanje i znaju se iskriviti kao sto vec navedose.Set tzv.Reparacije jednog tocka ti kosta od 60 do 80km tako da ni to nije problem a nije problem ni zamjeniti te lezajeve.Nazad ima osovinu sa dva lezaja i oni cuvaju tocak u ravnini.Kad dobije lufta i iskrivi se kupis set i zavrsis oba tocka za 2-3 sata.
Idu im i bobine ali vecinom je problem na dzekovima na bobini.Uostalom to ce vidjeti cim upali auto.
 
Član
sad bas da ih je lako skinuti (setove) nije ali sve zavisi od slucaja do slucaja. kod mene kad su mijenjani, 3 sata najmanje je izbijan jedan, a mijenjao sam oba. placeni su 62KM u fiat-u + 40KM po komadu za ruke.
 
Član
Vec je napisano dosta stvari u slicnoj temi
http://www.bhtuning.com/showthread.php?tid=3929
 
Član
hahahha bravo miki321oc

ti kao anais odes po litar mlijeka a vratis se s DVD kucnim kinom doma ' :D
 
Član
:)

prijatelj je sebi kupovao auto
ganjao je punto 1 pa onda punto 2 i na kraju kupi lanosa (punto se proda za 1 dan )

;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top