Kupovina prvog auta

Kupovina prvog auta

Imam auto 3 godine ali nije na moje ime vec ujakovo.Sad bi trebao da ga prenesem na sebe,pa sam cuo ako nikad nisam imao auto na svoje ime da se placa neki porez prvi put od oko 150km.Pa me zanima dali je to istina i kakva je procedura pri kupovini prvog auta,sta se sve treba platiti od dadzbina drzavi,ne racunajuci ovu sicu oko kupoprodajnog ugovora.
 
Član
nema druze nikakvog poreza,samo ti polisa osiguranja ide na 100%,
s tim da mozes prenijet popust na osvnovu kucne liste ako ti neko od ukucana ima auto i polisu osiguranja na vec 50%
 
Član
to u vezi popusta na polisu osiguranja ne mora znaciti, kod nas svako osiguranje (oba u kojima sam ja osiguravao) odma daje 50% popusta, valjda tako privlace raju...
 
Član
Po nekoj logici bi trebalo da imas popust na prvi auto, a ne porez. Tako je sa osobama koje prvi put rjesavaju svoje stambeno pitanje (citaj: kupuju stan na sebe)... Ja prvi put cujem za taj porez. Mada kad cujem termin ''porez na luksuz'' kod nas, i da pod to spada motor, povraca mi se...
 
Niko u porodici nikad nije imao auto na svoje ime,pa sam cuo za taj porez.Bas mi sad prica drug da ni kod njega niko nikad nije imao auto i da je platio poreza 250km :icon_eek:.
 
Član
ja prvi put cujem za to, al hajd obzirom da je drugi entitet, sve je moguce... :icon_confused:
 
Član
koje je auto u pitanju,mislim snaga kw,kubika i godina'
u rs-u postoji poreza na upotrebu motornog vozila i on se određuje na osnovu kubika i godina,i to nema nikakve veze s tim dali ti je to prvo auto ili ne.

u zakonu rs-a postoji jos jedna stvar da osoba koja nikada ili u zadnje dvije godine nije imala auto na svoje ime ili ako je stetnik da polisa osiguranja ide na 100%
 
Azrim je napisao(la):
koje je auto u pitanju,mislim snaga kw,kubika i godina'
u rs-u postoji poreza na upotrebu motornog vozila i on se određuje na osnovu kubika i godina,i to nema nikakve veze s tim dali ti je to prvo auto ili ne.

u zakonu rs-a postoji jos jedna stvar da osoba koja nikada ili u zadnje dvije godine nije imala auto na svoje ime ili ako je stetnik da polisa osiguranja ide na 100%

Ok hvala druze,i meni je malo nelogicno ovo sa porezom.Sutra cu to rijesiti.
Moze LOCK ;)
 
Top