Kupovina preko ebay

Kupovina preko ebay

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pozz. Zanimaju me vasa iskusta kupovine sa ebay... Jeli iko ikada kupovao nesto na ebay? Kako tuj to sve ide? Vecina stvari je iz druhi drzava .... Moze li to ikako da se salje kod nas .. npr iz austrije roba da mi dodje u bih na kucnu adresu... Bio bi zahvalan onome ko mi malo pomogne .... Hvala unaprijed.!!!
 
Član
e kolega pa malo listaj mislim da ima jedno322345 tema na kupovinu sa JEBAYA nema potrebe za jos jednom
 
Početnik
-sve moze...ja narucujem preko ebay-a vec bar 3-4 godine...sve radi kako treba i nikad me niko nije (kao sto raja pricaju) zajebao da mi ne stigne ili slicno...
-jedini je problem sto nema za svaki artikl koji se nudi shiping za BiH, jer ne salju svi prodavaci u BiH...zato se malo potrudis, nadjes neki koji salju i to je to...
-i jos nesto, registracija na ebay je u 3 klika, al zato registracija na PAYPAL(sistem sigurnog online placanja onoga sto narucis) je malo komplikovan...moras poslati kamaru zahtjeva, prijavit karticu, skenirat pasos, vocaku ili licnu pa im poslati, pa ti odbiju 1 dolar sa kartice, da bi ti na toj transakciji na izvodu iz banke stigla sifra da MOZES KONACNO BITI VALIDAN PLATIŠA :)

to je to...sve ostalo su pare i klikovi:)
 
Član
zmayich je napisao(la):
-sve moze...ja narucujem preko ebay-a vec bar 3-4 godine...sve radi kako treba i nikad me niko nije (kao sto raja pricaju) zajebao da mi ne stigne ili slicno...
-jedini je problem sto nema za svaki artikl koji se nudi shiping za BiH, jer ne salju svi prodavaci u BiH...zato se malo potrudis, nadjes neki koji salju i to je to...
-i jos nesto, registracija na ebay je u 3 klika, al zato registracija na PAYPAL(sistem sigurnog online placanja onoga sto narucis) je malo komplikovan...moras poslati kamaru zahtjeva, prijavit karticu, skenirat pasos, vocaku ili licnu pa im poslati, pa ti odbiju 1 dolar sa kartice, da bi ti na toj transakciji na izvodu iz banke stigla sifra da MOZES KONACNO BITI VALIDAN PLATIŠA :)

to je to...sve ostalo su pare i klikovi:)

potpis za ovo sve ;)
i ja ga koristim vec 2-3 godine i nikad nikakviih problema ;)
+ sam dobio djaba majicu i ronaldov dress :D:lol:
 
Član
Ja kupujem već godinama uzimao farove za golfa, magleneke...sad farove za audia, kilometar sat... plaćam odavde preko banke ali mi stiže na austrijsku adresu...Ako su firme imaju označeno gdje šalju i koliko košta poštarina i dosta ih šalje u BIH cijene poštarine su za manje stvari skoro iste kao i npr. Austrija, ako pojedinac prodaje pitaš porukom da li šalje ovamo i to je to ;)
 
Član
zmayich je napisao(la):
-sve moze...ja narucujem preko ebay-a vec bar 3-4 godine...sve radi kako treba i nikad me niko nije (kao sto raja pricaju) zajebao da mi ne stigne ili slicno...
-jedini je problem sto nema za svaki artikl koji se nudi shiping za BiH, jer ne salju svi prodavaci u BiH...zato se malo potrudis, nadjes neki koji salju i to je to...
-i jos nesto, registracija na ebay je u 3 klika, al zato registracija na PAYPAL(sistem sigurnog online placanja onoga sto narucis) je malo komplikovan...moras poslati kamaru zahtjeva, prijavit karticu, skenirat pasos, vocaku ili licnu pa im poslati, pa ti odbiju 1 dolar sa kartice, da bi ti na toj transakciji na izvodu iz banke stigla sifra da MOZES KONACNO BITI VALIDAN PLATIŠA :)

to je to...sve ostalo su pare i klikovi:)

Majka mu stara ja ovo nista nisam skenirao i slao, regao se, dobio pin na izvodu, uradio autorizaciju, vratili mi dolar na izvod i kupujem bez problema... A tebi samo sto nisu i rodni list trazili, al ne stariji od dva dana, da potvrdis da si ziv... :lol: :lol:
 

IGY

Član
Bekir_SA je napisao(la):
zmayich je napisao(la):
-sve moze...ja narucujem preko ebay-a vec bar 3-4 godine...sve radi kako treba i nikad me niko nije (kao sto raja pricaju) zajebao da mi ne stigne ili slicno...
-jedini je problem sto nema za svaki artikl koji se nudi shiping za BiH, jer ne salju svi prodavaci u BiH...zato se malo potrudis, nadjes neki koji salju i to je to...
-i jos nesto, registracija na ebay je u 3 klika, al zato registracija na PAYPAL(sistem sigurnog online placanja onoga sto narucis) je malo komplikovan...moras poslati kamaru zahtjeva, prijavit karticu, skenirat pasos, vocaku ili licnu pa im poslati, pa ti odbiju 1 dolar sa kartice, da bi ti na toj transakciji na izvodu iz banke stigla sifra da MOZES KONACNO BITI VALIDAN PLATIŠA :)

to je to...sve ostalo su pare i klikovi:)

Majka mu stara ja ovo nista nisam skenirao i slao, regao se, dobio pin na izvodu, uradio autorizaciju, vratili mi dolar na izvod i kupujem bez problema... A tebi samo sto nisu i rodni list trazili, al ne stariji od dva dana, da potvrdis da si ziv... :lol: :lol:

isti slucaj i sa mnom
mozda ovo sta u novije vrijeme pa ne traze sve te papire, inace znam i ja da je prije bili tesko sad je sega :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top