Kupovina originalnog kljuca i kodiranje istog za mercedes

Kupovina originalnog kljuca i kodiranje istog za mercedes

Član
Pozdrav, kljuc mi je odjednom prestao raditi i ne mogu otkljucavati vozilo preko daljinskog, promijenio baterije ali nista. Moram izvaditi onaj kljucic iz daljinskog i rucno otkljucati vrata vozaca pa opet vratiti kljuc i staviti ga u bravu da bih upalio auto. Gepek mi je sad stalno otkljucan jer ga ne mogu zakljucati, zanima me gdje mogu u Sarajevu vidjeti tj. pokusati popraviti a ako nista uzeti novi ključ i isti kodirati. Ne znam da li je problem što nemam ništa osim tog jednog originalnog kljuca kojem ne radi daljinsko otključavanje ali uredno palim vozilo. Auto je Mercedes Clk 2003 godina. Hvala unaprijed na odgovoru.
 
Da li ti radi crvena lampica prilikom stiskanja otkljucavanja/zakljucavanja? Primakni kljuc blizu brave, ali bas primakni i onda probaj da vidis hoce li preko IR da otkljuca. Da nisi mozda zatamnjivao auto? Provjeri osigurace u gepeku, mislim da je pod brojem 8. Pritisni dugme za otkljucavanje i zakljucavanje i drzi 6,7 sekundi, posle toga ce poceti crvena lampica da blinka (ne vjerujem da ce pomoci ali nemas sta izgubiti ako pokusas).... Potrazi nekog dobrog i preciznog elektricara, da provjeri kljuc. Moze biti sitnica u pitanju, da letis odma za novi kljuc.
 
Član
a novi kljuc za mercedesa se moze dobiti u mercedesovom servisu, kosta oko 70 KM, kopija vlasnicke knjizice vozila treba
 
Član
Da li ti radi crvena lampica prilikom stiskanja otkljucavanja/zakljucavanja? Primakni kljuc blizu brave, ali bas primakni i onda probaj da vidis hoce li preko IR da otkljuca. Da nisi mozda zatamnjivao auto? Provjeri osigurace u gepeku, mislim da je pod brojem 8. Pritisni dugme za otkljucavanje i zakljucavanje i drzi 6,7 sekundi, posle toga ce poceti crvena lampica da blinka (ne vjerujem da ce pomoci ali nemas sta izgubiti ako pokusas).... Potrazi nekog dobrog i preciznog elektricara, da provjeri kljuc. Moze biti sitnica u pitanju, da letis odma za novi kljuc.
Ne radi mi crvena lampica iako sam promijenio baterije, malo sam pretrazivao po internetu tako da sam probao primaci kljuc skroz blizu brave na onaj iR "prozorcic" i nista, auto jeste zatamljeno ali odavno i radilo je sve normalno, pritiskao dugmadi u isto vrijeme 6-7sec ali nista se ne desava sa lampicom. Nekad mi se zna desiti da kljucevi ispadnu pa kontam da se nije potresao itd. zato bih volio naci nekoga u Sarajevu ko se bavi tim da malo pogleda pa ako nista uzeti novi kljuc. Hvala vam na odgovorima i ako jos neko zna nek napise jer imat cu vremena da obidjem i vidim misljenja pa onda uraditi.
 
Član
dodje kljuc kodiran, zato dajes broj sasije, u nekim slucajevima treba kljuc nauciti na auto ali se to radi gratis.
provjeri uostalom, mercedesove kljuceve ne treba kupovati svugdje
 
Član
i mercedesov org kljuc nije 70km ...osim usb stikova i upaljaca:D
Pokusaj ovako :
  • Place your key in the car's ignition and turn the key two clicks to the "On" position for any Mercedes car.
  • 2
    Press and release the lock button on your Mercedes keyless remote
  • 3
  • Press and hold the unlock button on your remote.
  • 4
    Press the lock button on your remote five times consecutively, while the unlock button is still held, at one or two second intervals.
  • 5
    Release the two buttons and wait five seconds after pressing the lock button for the fifth time. Press either the lock or unlock button once to finish the programming sequence.


Takodje mozes otvoriti kljuc i pogledati da li ima neke oksidacije,mozda je neka baterija pustila.Sve ostalo ukoliko se ne razumijes prepusti nekom drugom.
 
slozicu se sa nerminom u potpunosti. taj kljuc nije ispod 200KM. tako da to od 70km je cista izvala. ti se prvo trebas registrovati na mercedes klub hrvatska i tamo ces dobiti tacne upute kako i sta da odradis. to ti je najsigurnije. ako je kljuc izgubio kod ko sto ti je nermin napiso da kodiras po ovim koracima. to je onda nista. a ako time ne rijesis problem onda samo tamo registrovat se i posavjetovai se sa strucnim ljudima. poslusaj moj savjet i rijesis sto jeftinije se bude moglo rijesiti. pozdrav
 
Član
Postoji mogućnost da je 70, sve zavisi o kakvom se ključu radi. Ne znam konkretno za Mercedesa, ali evo npr. za Pežoa je 50km obični ključ sa kodom, nema daljinski, dok ako hoćeš ključ sa daljinskim onda je 180km. A za ovaj obični od 50 maraka, tip kod Merkatora na Dobrinji je htio 120 maraka, zato je bolje uvijek prvo provjeriti u ovlaštenom.
 
Član
Ja sam i kontao da je negdje oko 250-300KM zato sam htio vidjeti ima li neko ko ga moze pogledati pa ako nista ne uradi uzeti novi i kodirati.
Nermine hvala ti pokusat cu pratiti korake pa javim sta se desilo, ja sam negdje procitao kao trebas ostaviti kljuc u bravi 5 minuta pa u isto vrijeme pritisnuti otkljucavanje i zakljucavanje ali naravno nista nije uradilo jer kod tebe je sve fino navedeno i pratit cu korak po korak

edit: Pokušao sam pratiti sve ovo Nermine ali nista se ne dešava, hvala u svakom slučaju ;)
 
Poslednja izmena:
Top