Kupovina na daljinu (kupoprodajni ugovor)

Kupovina na daljinu (kupoprodajni ugovor)

Član
Pozdrav tuneri ! :D
Planiram kupiti skuter..znam sve kako ide procedura sa kupoprodajnim i to.. ali ima problem ..prodavac je iz Bos. Krupe a ja iz Sarajeva . Posto mi se nikako ne isplati ici tamo licno po skuter(nije ni u voznom stanju ) (rijesit cemo to brzom postom cca 50-60 KM ce izaci transport) zanima me dali postoji nacin da 'na daljinu' rijesimo kupoprodajni ugovor bez da ja idem tamo..
Ili postoji li mogucnost da on meni da punomoc da ja prodam skuter u njegovo ime , tj mogu potpisat kupoprodajni u njegovo ime... ?

Hvala unaprijed i LP :D
 
Član
Ne moze se punomoc izdati bez tebe licno jer trebas licno da potpises ugovor za punomoc uz tvoju licnu kartu, koja se radi u opstini... isto tako i kupopridajni ugovor moraju biti oba potpisa da bi se mogao pecat udariti na njega da bi bio legalan...
 
Član
Ne moze se punomoc izdati bez tebe licno jer trebas licno da potpises ugovor za punomoc uz tvoju licnu kartu, koja se radi u opstini... isto tako i kupopridajni ugovor moraju biti oba potpisa da bi se mogao pecat udariti na njega da bi bio legalan...
De, bolan, gdje ti živiš, sve to može, samo mu daj broj lične ili skeniraj ili nešto slično i neka ti to odradi, kupoprodajni, a onda je ostalo na tebi.
 
Član
Ja znam kad sam ja prodavao motor od forda i da bi se uradio kupoprodajni ugovor sve smo to mogli odraditi i bez njega ali kad je trebalo u opstinu se ovjdravati nije se moglo bez njega licno sa njegovom licnom kartom... sad ako ima veze neke dobre DA, ali ako nema nista od toga...
 
Član
dal je vriejdno pucati bonus i potezati veze da bi se neki ugovor ovjerio na divlje? a to je trosak od 50ak km da se ode tamo. Mislim da je malo olako shvaceno to ovjera moze samo licno da potegnes vezice. nece niko vise da rizikuje stolicu zbog nekih sitnih stvari. tako da sjedi u auto ili kombi zapucaj tamo i to rijesi odmah odjavi kupoprodajni uzmi i posle resaji kad dodjes kuci da ne razmisljas sta i kako
 
Član
Evo ti 100% legalan nacin na koji sam ja radio... Znaci dogovorite sve uvjete i sastavite ugovor, on ugovor isprinta u par primjeraka i potpise se na mjesto prodavaca, zatim ode u opcinu ovjeriti, ne ugovor vec samo svoj potpis na ugovoru. Naravno ti kad dobijes ugovor potpises se i ovjeris svoj potpis i imas pravovaljan ugovor.
 
Član
Ja sam isto kupio motor na daljinu, on tamo odjavio motor, napravio ugovor. Meni kad je došao ugovor ja ga samo potpiso i na tehnički. Ništa nisaš išao u općinu potpisivat
Sad jel to bilo legalno,jel imo neke veze pojma nemam
 
Član
Ja sam uvijek pravio komisijske ugovore u agencijama koje se time bave i nikada nisam išao da ovjeravam ugovor bilo gdje u općinu ili slično...ne znam zašto se zajebavati s tim, platiš 10 ili 20 maraka ugovor i ćao.
 
Član
Pozdrav tuneri ! :D
Planiram kupiti skuter..znam sve kako ide procedura sa kupoprodajnim i to.. ali ima problem ..prodavac je iz Bos. Krupe a ja iz Sarajeva . Posto mi se nikako ne isplati ici tamo licno po skuter(nije ni u voznom stanju ) (rijesit cemo to brzom postom cca 50-60 KM ce izaci transport) zanima me dali postoji nacin da 'na daljinu' rijesimo kupoprodajni ugovor bez da ja idem tamo..
Ili postoji li mogucnost da on meni da punomoc da ja prodam skuter u njegovo ime , tj mogu potpisat kupoprodajni u njegovo ime... ?

Hvala unaprijed i LP :D
drug samo nek tebi on posalje kopiju licne karte i nema s problema odes u neku agenciju platis 20km ugovor i za 5 minuta je sve gotovo ja sam nedavno tako preveo auto sam ti treba kopija licne karte i to je to
 
Član
Hvala svima na odgovorima ! :) Znaci do sad ili da mi posalje ugovor sa ovjerenim postpisom ili kopiju licne karte pa u agenciju.. Koje agencije (lokacije?) mi mogu to odradit u Sa ? :D
 
Top