Kupovina Jeep cherokee

Kupovina Jeep cherokee

Fap

Član
http://www.pik.ba/artikal/2916908/jeep-cherokee-2-5-tdi-1997-god-registrovan/

imam mogucnost da dam svog golfaca i 6000 da ovog monstrum. Zanima me samo ako je enko imao Jeepa par savjeta. Zanima ma me iskustva u ponasanju ovog motora 2.5 TDI. i mozda neki savjet oko toga uzet ili ne

Mislim da ima veliku prednost a to je sto je auto iz kreseva jer je ajd recemo tamo malo bolej vrijeme sunce sija mnogo cesce nego kod nas i snjega ima manje.
Naravno svaki savjet dobro dodje;)
 
Član
Sto je iz Kreseva moze znaciti i da nije regularan;) prvo to provjeri, broj motora i sl, jer se kod njih ne vodi br motora u saobr, ;)
 
Član
sero uvozi auta, ovo je sigurno doslo u zamjenu, dok ima nove table mora imati upisan broj motora.
ali ciro kao takav sa ovim motorom i nije neka sreca, vm 4 glave motora i slicno.
ukoliko nemas snalazljivosti a koja ce ti trebati sa 2,5 tdi nemoj bolje ti je.
 
fap je napisao(la):
http://www.pik.ba/artikal/2916908/jeep-cherokee-2-5-tdi-1997-god-registrovan/

imam mogucnost da dam svog golfaca i 6000 da ovog monstrum. Zanima me samo ako je enko imao Jeepa par savjeta. Zanima ma me iskustva u ponasanju ovog motora 2.5 TDI. i mozda neki savjet oko toga uzet ili ne

Mislim da ima veliku prednost a to je sto je auto iz kreseva jer je ajd recemo tamo malo bolej vrijeme sunce sija mnogo cesce nego kod nas i snjega ima manje.
Naravno svaki savjet dobro dodje;)

ti se prvo vrati u školu na čas geografije/zemljopisa , pa nauči malo o svojoj zemlji pa češ vidjeti na svoje iznenađenje da je Kreševo od tvoje Breze daleko ni nekih 40 -50 km , pa ti vidi jel tamo ljepše vrijeme haha
 

Fap

Član
Sarajlija071 je napisao(la):
fap je napisao(la):
http://www.pik.ba/artikal/2916908/jeep-cherokee-2-5-tdi-1997-god-registrovan/

imam mogucnost da dam svog golfaca i 6000 da ovog monstrum. Zanima me samo ako je enko imao Jeepa par savjeta. Zanima ma me iskustva u ponasanju ovog motora 2.5 TDI. i mozda neki savjet oko toga uzet ili ne

Mislim da ima veliku prednost a to je sto je auto iz kreseva jer je ajd recemo tamo malo bolej vrijeme sunce sija mnogo cesce nego kod nas i snjega ima manje.
Naravno svaki savjet dobro dodje;)

ti se prvo vrati u školu na čas geografije/zemljopisa , pa nauči malo o svojoj zemlji pa češ vidjeti na svoje iznenađenje da je Kreševo od tvoje Breze daleko ni nekih 40 -50 km , pa ti vidi jel tamo ljepše vrijeme haha

hehehe bilo mi mrsko preuredjivat post tek sam nakon toga googlao da vidim gdje je kreševo ;)

Fino zapaženo al nikakav savjet oko auta nemoj spamat :p
 
Član
Vidio si kakvo je bilo vrjeme u Kresevu (to je kod Kiseljaka) gore nego u Brezi/Ilijasu.. kad je onaj snjeg pao...
 

Fap

Član
e ajmo ljudi svi smo skontali da sam se tu presao. J vrijeme dajte mi savjete oko Jeepa ako ko ima ;)



:icon_exclaim::icon_exclaim:
 
Član
Neznam brate staro, u kakvom god je stanu golf ce ti duze drzati cijenu, dijelova ko zna ima li za Jeppa nebi reko da ces napraviti dobar posao trazi dalje ;)
 
Član
Glupo je sad pričati da JEEP ne valja i da je Gnojf auto. Ako imaš potrebe za pravim terenskim vozilom, mjenjaj, a ako planiraš da održavaš ovo kao i Gnojfa sa isto para, od toga nema ništa. Što se tiče dijelova, nema ih kao za Gnojfa, ali ih ima sasvim dovoljno, redovno svi srećemo ovaj terenac, tako da je glupo reći da nema dijelova. Što se tiče motora, pojma nemam ni koji, ni čiji je motor taj 2.5, ali valjda je dobar ako je održavan, nije on puno ni star.
 
Član
2.5 TDI oznaka za Cherokee JX ne postoji osim možda u komšiluku. 2.5TD je ispravnije!
Već dugo vozim ovaj model, i dosta dobro ga poznajem, ali samo 4.0 benzinski motor je pravi motor. Ovaj VMov je smeće nad smećima...čak šta više, bolji je i pouzdaniji onaj stari 2.1 TD sa 85KS.
Fino izgleda, al znam par ljudi koji su zbog njega dobro zakukali:icon_biggrin:
 
Član
XJ je solidan terenac, medjutim, ja bih samo benzinca uzeo. Generalno se Chrysler nije uopste proslavio dizelima,svasta su pokusavali godinama.

Moras biti oprezan pri kupovini, posebno kad je u pitanju transmisija i redukcija, sve skriveni kvarovi koji kostaju i do 4000 KM za reparaciju.

Imam WJ vec 2 godine, zamjenio sam samo vodenu pumpu, narucio iz USA. Neki dijelovi mogu se naci i ovdje, ja sam se ustelio vec godinama, nije to kako raja misli i prica, a da nikad nisu vozili Jeepa.

U toku je formiranje udruzenja vlasnika Jeepova, jedan od ciljeva je i posredovanje u narucivanju dijelova.

Na Sa-x.com imas temu terenci i mehanika, tamo nas ima dosta vlasnika Jeepova, imas par odlicnih znalaca, postavi konkretno pitanje, dobices koristan odgovor.


Ako postanes vlasnik, obavezno se javi cilj je da nas sto vise ima, lakse je sa servisima, dobavljacima. Ja sam vec u pregovorima da pokusam dogovorim popuste za clanove i sl.


Sretno u potrazi;)
 
Član
kao sto ti vec rekose, samo benzin i koliko sam ja upucen da je 4.0 najbolji izbor, plin i rahat si... ovi dizeli ni pod razno...
 
Top