Kupovina civic-a type r

Kupovina civic-a type r

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Da li biste kupovali navedeni auto(CTR 7gen 2003-2005) a da vam je najblizi ovlašteni servis u susjednoj državi?
Situacija je ovakva: zelio bih ovo auto pod svaku cijenu ali problem je u tome kad su mi starci čuli da zelim kupti HONDU , kad nisu pali u komu. Šta će ti to auto, to niko ne vozi, nemaš dijelova, nemaš servisa što iskreno i nema u cijeloj BIH.:icon_mad:
Šta biste vi uradili na mom mjestu? Ovaj isti post sam napisao i na HONDAFANCLUB .hr jednostavno da cujem i njihova mišljenja.
 
BHT Ovisnik
to je san auto,imaju 2 ta typeR civica na forumu,jedan je clan ne aktivan,jedan je cesto tu,malo pretrazi pa ga pitaj:icon_smile:
 
Član
CoL3-99 je napisao(la):
to je san auto,imaju 2 ta typeR civica na forumu,jedan je clan ne aktivan,jedan je cesto tu,malo pretrazi pa ga pitaj:icon_smile:

Znas i sam da ovlašteni servis i nije bas najpovoljniji kad su u pitanju servisi, tako da mali procenat vlasnika i vozi svoje automobile u te servise. Jer u biti mehanika je mehanika, elektronika je nešto komplikovanija ali i obični servisi lagano hvataju korak. Istina, ne bi bilo loše imati nekoga vani u slučaju da se neki dio i ne može pronaći kod nas, ali danas nas ima svugdje pa mislim da ni ti nije problem... Moj savjet, saznati standardne boljke R-a (kao što je mislim letva volana i sl.), provjeriti ih kod kupovine i gas :123:


Čak i susjedi (Hrvatska) stalno kukaju na svoje servise i cijene tako da ih većina dijelove nabavlja negdje dalje, npr Austrija.
Primjer, ABS senzor 100% skuplji u hrvatskom Routingu nego u Svici :icon_eek:
 
Član
Colman je napisao(la):
CoL3-99 je napisao(la):
to je san auto,imaju 2 ta typeR civica na forumu,jedan je clan ne aktivan,jedan je cesto tu,malo pretrazi pa ga pitaj:icon_smile:

Znas i sam da ovlašteni servis i nije bas najpovoljniji kad su u pitanju servisi, tako da mali procenat vlasnika i vozi svoje automobile u te servise. Jer u biti mehanika je mehanika, elektronika je nešto komplikovanija ali i obični servisi lagano hvataju korak. Istina, ne bi bilo loše imati nekoga vani u slučaju da se neki dio i ne može pronaći kod nas, ali danas nas ima svugdje pa mislim da ni ti nije problem... Moj savjet, saznati standardne boljke R-a (kao što je mislim letva volana i sl.), provjeriti ih kod kupovine i gas :123:


Čak i susjedi (Hrvatska) stalno kukaju na svoje servise i cijene tako da ih većina dijelove nabavlja negdje dalje, npr Austrija.
Primjer, ABS senzor 100% skuplji u hrvatskom Routingu nego u Svici :icon_eek:
Ma da znam otprilike boljke toga auta i ta letva se rješava podmazivanjem (donekle) , a auto mi u svakom pogledu odgovara prvo što nije komplikovan, atmosferac nije turbo (jedna briga manje), poznat po pouzdanosti a i brate nije space shutle da niko nemože ovdje održavat.
Evo jednog komentara od kolega hfc-a
Sve ovisi kako stojis financijski.

Ako mozes potegnut u ZG ili SLo na veliki servis onda ga uzmi, male mozes rijesavat u bilo kojem servisu, nema tu puno mudrosti, tipa zamjena ulja, plocica, filtera itd.
 
Član
ako je već takva situacija onda nemožeš bolje od honde.nekvare se skoro pa nikad. a ulje i sitnice imaš u svakom servis centru
 
Član
nemaš brige što se tiče tog auta.....jedan prijatelj ima 7,a drugi 8 generaciju Type R-a i jako su zadovoljni.....opće je poznato da se ti auti ne kvare......
 
Član
Taj auto se i meni jako svidja, toliko sam razmisljao da ga uzmem, al nikako nisam nacisto sa tim, bas zbog servisa.

Prije svega jer je to auto koji nemam namjeru paziti, nego "gaziti", zbog toga se i kupuje. A za njega ovdje djelova bas i nema, ne brine me motor, Honda je, znam da je to ok uz redovno odrzavanje. Brine me sta ce biti ako se mjenjac sj*e ili tako neka "zahtjevnija" komponenta. Za veliki servis ces mozda trebati negdje dalje, mislim da ti ove klasicne mogu uraditi i ovdje, samo ces morati imati nekog dobavljaca da ti dofura djelove, ako ih ovdje nema. Koliko sam ja skuzio, taj je auto krajnje neproblematican, osim te letve i sinhrona trece brzine, ostalo radi bez nekih problema...
 
Član
Ma zaj... sve najvjerovatnije će to i biti moje sledeće auto i ovde kod nas u servisima kako sam primjetio sve neka dječurlija radi , tako i ko ode na servis ako je šta ozbiljnije auto mu stoji mjesec dana :lol:
A što se tiče kvarova prelisto sam sve zivo sto se moglo naći na netu i niko nije spomenuo kvar motora , kvar vtec-a, mjenjača, jest par morona pri velikim brzinama profulala brzinu i onda te samo šlep služba pokupi.
 
Član
mani se corava poslat, nema servisa i tacka... to je prva stavka koju trebas gledati kad kupujes auto, gdje ces ga odrzavat.. ali eto tvoje pare radi sta hocess..
 
Pusti ovog Astru,on je veliki Japan hejter pa vjerujem da je i ovaj post bio krajnje subjektivan.

Nego cinjenica je da ce ti lakse biti odrzavat neko njemacko auto s obzirom na prisustvo na nasem trziste,ali j*es ako ces kupit auto koje neces voljet samo zarad lakseg odrzavanja. Kupuj Hondu! :cool:
 
Član
Drug ja imam EG3 '94.god i prezadovoljan sam. evo vec vozim ga 8mjeseci i prezadovoljan sam. a u isto vrijeme je bart kupio peugeota 98. god. i svaki dan nesta na njemu radi (mijenjao kablove, mjenjao difone, imo problema sa hladnjakom, strujom itd).
Moj veliki san je civic 2004 (ili noviji) tipeR.. ako treba necu nista jest.. ali cu skupljat novac da ga kupim. Ako imas novce i ako ti se sviđa.. ja bi ti prepotučio da ga kupiš...
Sretno!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top