Kupovina BMW 2.5 M50 motora

Kupovina BMW 2.5 M50 motora

Član
Zanima me na sta obratiti paznju kod gledanja ovog motora, kako ga videti da li je dobar? Neki kazu da mora da se ugasi kad se skine cep od ulja... Nemam iskustva sa bmw-om, a treba da gledam jednu trojku.
 
Član
pogledaj auspuh(zadnje cjevi) dali je suh i cist ,nesmije da je crn ili masan ,motor mora da radi mirno .Obavezno vodu pogledaj i ulje ....
inace odvuci auto neko me ko se razumi u to ...
 
Član
Gledacu ga sam, jer idem na put a to je mesto 200km od mene, necu ga odmah uzeti, ali bih sto bolje da ga pogledam koliko je moguce. Dobro to su standardne stvari, jedino specificno sto sam cuo da ljudi savetuju je da se skine cep od ulja i da se vidi da li ce se ugasiti.
 
Član
kad se skine cep motor radi kao otrovan ili se cak ugasi, no to nema nikakve veze sa samim stanjem motora nego sa stanjem vakuum i ostalih crijeva vezanih za sam usis.
Motor moze biti cisto smece sa 7 kompresijom koji trosi i ulje i vodu a da se ugasi/otruje kad se odvrne cep.


LP
 
Član
E to me zanimalo, znaci to ne uzimati kao neki reper stanja. Nista pogledacu generalno stanje auto i probati ga, videti da li dimi ima li ulja u posudi za vodu , ili vode na cepu od ulja videti da li se greje i to je to. Pa sta bude, ako bude perfektan kako izgleda ovako na slici uzecu...

O ovom se autu radi, ako neki poznavalac bmw/a vidi neke nedostatke nek napise
http://www.polovniautomobili.com/oglas2585640/bmw_325_i/
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
edoze je napisao(la):
naprijed desno je udaren bio, koliko vidim...

Možda je to i normalno za auto star 22 godine...

nisi imao kontakta s bmw-ovima sa 200 konja, zar ne?
Poenta je da ga treba detaljno pregledati na tom mjestu jer je velika vjerovatnoca da je motan oko bandere
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
edoze je napisao(la):
zlajaaa je napisao(la):
edoze je napisao(la):
naprijed desno je udaren bio, koliko vidim...

Možda je to i normalno za auto star 22 godine...

nisi imao kontakta s bmw-ovima sa 200 konja, zar ne?
Poenta je da ga treba detaljno pregledati na tom mjestu jer je velika vjerovatnoca da je motan oko bandere

I to je normala za rwd auta, kad ih seljak uzme :lol:

da opet ponovim
nisi imao kontakta s bmw-ovima sa 200 konja, zar ne?
"seljak" nema veze s tim, koliko neiskustvo ;)
 
Top