Kupovina auta

Kupovina auta

Pozdrav,
Treba mi savjet. Hocu da kupim kakvo fino auto do 6.000.
Iskreno razmisljam o da uzmem neku Škodu Fabiju eventualno Oktaviju ili ipak staru dobru Golf IV.
U obzir dolazi samo dizel ili plin. Gledam neko auto sa nekom normalnom prosjecnom potrosnjom. Jer sam imao 1.4 benzinca vuko 10 litara uz brdo.
 
Lična prepruka Ranult Megane 2002 1.9 dci 88kw, prezadovoljan hvala Bogu, godinu I po kod mene dva mala I jedan veliki servis odradjen. Potrosnja nije veca of 5-6l kombinovane voznje (bez paljenja klime). Ide mnogo dobro za svojh 120 ks
 
Član
Tri automobila koja si nabrojao su svakako racionalan izbor..sigurno bi i moj izbor pao na ta tri automobila jer kad sam ja kupovao automobil u izbor su mi usla izmedju ostalog i ta tri automobila. Ovdje bih dodao jos Seat Ibizu, isto fin autic. Ja sam se bio odlucio za golfa IV a probao sam i octaviu i fabiu i ibizu. Sto se tice Octavie,jako prostran automobil,izdrzljiv, ekonomican i poprilicno ruzan i izvana a pogotovo unutra. Fabia je bila karavanska izvedba i auto je bilo maksimalno utegnuto i udobno. I ona mi je poprilicno dosadna iznutra. Ibiza je lijep,ususan autic i ima unutra prostora iako ne daje takav utisak. Golf me je osvojio svojim izgledom. Po meni jos uvijek lijep automobil sa jako lijepim linijama. Ima dosta opreme..grijaci u sjedistima,automatska klima,profilisana sjedista, maglenke i motor od 85 kw 1.9 tdi koji fino vuce a malo trosi. Sa laganom nogom ljeti i voznja otvorene ceste bez problema ide 4.5l a prosjek ti je nekih 5.2litara. Ako ti nije bitna snaga automobila, gledaj sebi iskljucivo 1.9 tdi 66kw..najzahvalniji motor. Nije brz automobil ali ces se radovati njegovoj izdrzljivosti i niskim troskovima odrzavanja. Moj sa 85 kw ima skuplju registraciju oko 90 KM, imaju probleme sa plivajucim zamajcem koji kosta oko 750 KM, imaju zatim turbina sa varijabilnom geometrijom koja cesto zna praviti probleme pa se mora skidati i cistiti ukoliko se sporo vozi.Skuplji veliki servis i da ne nabrajam vise..uglavnom ovaj od 66 kw ti je dosta ekonomican. Eto nadam se da sam ti dao neke smjernice.
 
Tri automobila koja si nabrojao su svakako racionalan izbor..sigurno bi i moj izbor pao na ta tri automobila jer kad sam ja kupovao automobil u izbor su mi usla izmedju ostalog i ta tri automobila. Ovdje bih dodao jos Seat Ibizu, isto fin autic. Ja sam se bio odlucio za golfa IV a probao sam i octaviu i fabiu i ibizu. Sto se tice Octavie,jako prostran automobil,izdrzljiv, ekonomican i poprilicno ruzan i izvana a pogotovo unutra. Fabia je bila karavanska izvedba i auto je bilo maksimalno utegnuto i udobno. I ona mi je poprilicno dosadna iznutra. Ibiza je lijep,ususan autic i ima unutra prostora iako ne daje takav utisak. Golf me je osvojio svojim izgledom. Po meni jos uvijek lijep automobil sa jako lijepim linijama. Ima dosta opreme..grijaci u sjedistima,automatska klima,profilisana sjedista, maglenke i motor od 85 kw 1.9 tdi koji fino vuce a malo trosi. Sa laganom nogom ljeti i voznja otvorene ceste bez problema ide 4.5l a prosjek ti je nekih 5.2litara. Ako ti nije bitna snaga automobila, gledaj sebi iskljucivo 1.9 tdi 66kw..najzahvalniji motor. Nije brz automobil ali ces se radovati njegovoj izdrzljivosti i niskim troskovima odrzavanja. Moj sa 85 kw ima skuplju registraciju oko 90 KM, imaju probleme sa plivajucim zamajcem koji kosta oko 750 KM, imaju zatim turbina sa varijabilnom geometrijom koja cesto zna praviti probleme pa se mora skidati i cistiti ukoliko se sporo vozi.Skuplji veliki servis i da ne nabrajam vise..uglavnom ovaj od 66 kw ti je dosta ekonomican. Eto nadam se da sam ti dao neke smjernice.


Hvala ti druze dijelimo isto mišljenje. Ipak cini mi se da je najbolje uzeti nekog golfa IV 1.9 TDI 66KW. Isto sam cuo da su najbolji motori. A golfa sa poprilicno malo para mozes srediti da bude tip top kako mehanicki takko i vizuelno.
Hvala ti
 
Tri automobila koja si nabrojao su svakako racionalan izbor..sigurno bi i moj izbor pao na ta tri automobila jer kad sam ja kupovao automobil u izbor su mi usla izmedju ostalog i ta tri automobila. Ovdje bih dodao jos Seat Ibizu, isto fin autic. Ja sam se bio odlucio za golfa IV a probao sam i octaviu i fabiu i ibizu. Sto se tice Octavie,jako prostran automobil,izdrzljiv, ekonomican i poprilicno ruzan i izvana a pogotovo unutra. Fabia je bila karavanska izvedba i auto je bilo maksimalno utegnuto i udobno. I ona mi je poprilicno dosadna iznutra. Ibiza je lijep,ususan autic i ima unutra prostora iako ne daje takav utisak. Golf me je osvojio svojim izgledom. Po meni jos uvijek lijep automobil sa jako lijepim linijama. Ima dosta opreme..grijaci u sjedistima,automatska klima,profilisana sjedista, maglenke i motor od 85 kw 1.9 tdi koji fino vuce a malo trosi. Sa laganom nogom ljeti i voznja otvorene ceste bez problema ide 4.5l a prosjek ti je nekih 5.2litara. Ako ti nije bitna snaga automobila, gledaj sebi iskljucivo 1.9 tdi 66kw..najzahvalniji motor. Nije brz automobil ali ces se radovati njegovoj izdrzljivosti i niskim troskovima odrzavanja. Moj sa 85 kw ima skuplju registraciju oko 90 KM, imaju probleme sa plivajucim zamajcem koji kosta oko 750 KM, imaju zatim turbina sa varijabilnom geometrijom koja cesto zna praviti probleme pa se mora skidati i cistiti ukoliko se sporo vozi.Skuplji veliki servis i da ne nabrajam vise..uglavnom ovaj od 66 kw ti je dosta ekonomican. Eto nadam se da sam ti dao neke smjernice.
Gdje si 4.5 litra nisam te prepoznao
 
Član
Gdje si 4.5 litra nisam te prepoznao
Dva mjeseca vozio na posao proslog ljeta, 60km u oba pravca..85% otvorene ceste(magistrala) i 15% gradske..prvi mjesec 4,6l prosjecna potrosnja, dok je drugi mjesec bila mozda 0,2l veca. Prosjecna brzina na otvorenoj cesti je bila izmedju 90-100km/h...ovo je ujedno bio i test provjere koliko moze najnize ici sa potrosnjom i ja sam ga uspio spustiti na 4,6l. Od tada vise ne pratim ali znam da sa njeznom nogom i otvorenom cestom moze 100%. Proslo ljeto,odlazak na more sa tri osobe u automobilu i stvarima, srednje brze voznje,prosjek bio oko 5,2l...
https://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/396084.html eto na ovom sajtu mozes pronaci jos dosta lazova.
 
Član
Hvala ti druze dijelimo isto mišljenje. Ipak cini mi se da je najbolje uzeti nekog golfa IV 1.9 TDI 66KW. Isto sam cuo da su najbolji motori. A golfa sa poprilicno malo para mozes srediti da bude tip top kako mehanicki takko i vizuelno.
Hvala ti
Da,to je najracionalnija kupovina. U sustini su to sve isti motori,samo ovi sa vise snage imaju drukcije turbine,dizne,zamajce i neke ostale sitnice,al' motor kao motor je isti. Kad budes trazio,nemoj gledati najjeftinijeg jer svaka cijena ima svoje razloge. Kad pronadjes automobil,dogovori se sa prodavacem za prvo paljenje,pogotovo sad kad je hladnije vrijeme..na hladnom vremenu se dosta stvari mijenja..po meni je to prvo paljenje veoma dobar pokazatelj opceg stanja motora. Ti pumpa-dizna motori, dobro odrzavani, moraju paliti na pola kljuca..doduse,moze biti problem i u bezazlenim stvarima poput grijaca..pratiti da li se javlja dim pri paljenju,koje boje i u kojoj kolicini..da li se motor puno trese, da li puno dimi u voznji i ako dimi koje je boje dim, da li puno je puno masna turbina..zatim ga provozati i vidjeti kakav je trap,kucka li,lupa li,spucati mu jaci gas a iza da neko vidi dimi li puno..zatim puni gas tamo oko 80km/h pa do 120-140 da vidis da li ce ga bacati u safe mode..iza svih tih nekih stvari koje se desavaju ne mora nuzno znaciti da je motor u banani,al sigurno znaci da nesto nije uredu..trazi sto ispravnije auto jer zabolice te glava i od nasih majstora..jeftin jest za odrzavanje ali kad je ispravan..al' ako nije..moze biti bure bez dna. Ovo ti govorim iz licnog iskustva. eto pozz i sretno sa kupovinom
 
Top