Kupovina auta, sta izabrati ???

Kupovina auta, sta izabrati ???

Član
CoL3 je napisao(la):
a ovako nesto:cool:
http://www.pik.ba/artikal/881195/opel-vectra-gts/

meni se auta opasno sviđaju,samo se raspitaj za motore,cujem da oce ulja malo posrkat:icon_smile:

Imam jednu sa tim motorom i ne trosi ni gram ulja. Ono sto bih zamerio je samo malo bucniji rad motora, inace auto ide solidno, a potrosnja je smesna. Odrzavanje nije bas jeftino ali je verovatno u rangu te klase i godista. Auto je malo tvrdji pa savrseno lezi u krivinama, a udobnost mu nije jaca strana. Moj izbor bi mozda bio onaj 1.8 benz+plin ima jedan drug i ima nesto slabije performanse od dizela, a daleko je jeftinije odrzavanje.
 
Član
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/searchresults.html?pageNumber=1&__lp=55&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=8800&makeModelVariant1.modelId=12&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2005-01-01&negativeFeatures=EXPORT&lang=en
ovo ti nije jos nitko ponudijo malo novija vozila imas ih i sa 2.0 motorima 165ks ako to nije dovoljno+ cip kod srdjana potrosnja nikakva udobnost novije vozilo dobro opremljena unutrasnjost velika paleta boja i nema ih kod nas bas na pku puno..znam da to nije mozda za tebe jer si vozio vw ali u 2.0 motora rikverc je na ljevoj strani:D:cool:
 
Član
Da imam te pare, SAAB turbo benzinac, VOLVO turbo benzinac ili BMW E39, 525, 530 benzin, na to sve plin obavezno i voziš se kao gospodin čovjek, a po potrebi znaš da je srce pod haubom opasno.;)
 
Član
Na tvom mjestu bih pogledao i novi Chevrolet Aveo, model koji je tek izasao a cijenom se manje vise uklapa u tvoj budzet...cijena se krece od nekih 17000KM a serijski ima klimu, ESP i jos dosta toga..
http://www.sarajevo-x.com/auto/noviteti/clanak/110604042
 
Sve zavisi koliko imas love kasnije da odrzavas auto, nemoj se zalijetati za BMW-ovima, Audijima itd. ako nemas love da kasnije to odrzavas kako treba. Za BMW E46 nova karambolka zadnja u Tomicu je skoro 2000KM, tako da trebas i na te stvari gledati, najmanji problem kupiti auto...
 
Član
http://www.pik.ba/artikal/1522585/skoda-octavia/ Nisam citao prethodne postove i ne znam da li ti je neko predlozio skodu, ali moj prijedlog bi bio ovaj.....
 

MTR

Član
Neki dan bio u F-AC u Sarajevu , Focusa naredano jedno 100 komada oko salona , akcija do jaja za stari model , nista mu ne fali a ljepsi od ovog novog .
Isto tako Octavia 1,6 TDI ( Common Rail ) , fina oprema , klima ovo ono , nova sa 2 godine garancije 24000 KM , kud ces ljepse - prst u uho i samo gazi

Od ostalog ( polovnjace ) ti ne bi nista ni preporucio ni odbijao te od necega , kad je auto u pitanju tu srce bira brate ;)
 
olensoner je napisao(la):
Sve zavisi koliko imas love kasnije da odrzavas auto, nemoj se zalijetati za BMW-ovima, Audijima itd. ako nemas love da kasnije to odrzavas kako treba. Za BMW E46 nova karambolka zadnja u Tomicu je skoro 2000KM, tako da trebas i na te stvari gledati, najmanji problem kupiti auto...

Ja sam tako nešto napisao već, mislim, ako čovjek ima para za sve popratne troškove OK... ;)
... ali na dosta primjera znam kada "komad auta" zaguši račune i isprazni džep.
 
Član
CRUZE 1.6 124KS S 4 VRATA DOSTUPAN JE ZA 22.790KM
Bogato opremljen novi Cruze sadrži: klima uređaj, ABS, ESP, 6 zračnih jastuka, električni podizači prednjih stakala, radio CD MP3

malo bogatija LS oprema (mada njemacka LS oprema i bosanska tj ceska pokazuje male razlike) 24 600, registracija 650 KM i 800 vollkasko
 
Član
CoL3 je napisao(la):
a ovako nesto:cool:
http://www.pik.ba/artikal/881195/opel-vectra-gts/

meni se auta opasno sviđaju,samo se raspitaj za motore,cujem da oce ulja malo posrkat:icon_smile:

Zanimljiv prijedlog,nisam razmisljao o njoj:D I drug hvala ti,do sad si bio pravo aktivan s prijedlozima ;)

rinaldo je napisao(la):
štedi još malo pa kupi od mene bimera , neš se pokajat :icon_smile:

Sigurno najbolji prijedlog do sad :cool:

@akka sto vise prijedlog jos mi teze skontati sta bi uzeo :cool:

ernadhusic je napisao(la):
Prvo pozdrav vidim imas dosta savjeta pa kontam ma nece ti ni ovaj moj naskodit :icon_smile:
kao prvo uzimas u obzir novce koje ulazes ali u polovno auto to je cisti promasaj
kao drugo ta auta su vec dala svoje sto se tice pouzdanosti tj. dolazi im vrijeme kada ce se poceti kvariti
pod trece moj savjet kupi sebi nesto novo i budi rahat npr. Chevrolet Cruze auto na izgled pod najmanju ruku extra motori od Opela i sve u svemu vozit ces auto sto ih ima najmanje u BiH sto se tice potrosnje najmanje trosi benzinac 1.4 koi je po cijeni i najjeftiniji a nije bas ni siromasan s konjima ima ih nevjerovatnih 138PS koje dobija zahvaljujuci turbo punjacu

pa eto na tebi je tvoji novci tvoj izbor nemoj polovnjaka ni za zivu glavu ;)

Pa na pocetku kad se pocelo razmisljati o autu prvo je bilo da se uzme neko novo,pa sam ja kasnije poceo razmisljati o nekim polovnjacima,narocito bmw 3 :D



@DJ_M4rko ma to je samo nako bio neki prijedlog s pik-a,ja trazim sto jaci motor da je :cool:

@Davor_ stvarno tesko se odluciti sta uzeti,uvijek se konta tesko pare skupiti a zapravo nije :cool: fin izbor si ti napravio ;)

@mumi80 i ovo je jako dobar prijedlog :smajli08:

@tictac meni je zadnji kraj ruzan,jest auto stvarno odlicno al mi se ne svida :D

@ ekusetic a meni je moj mehanicar preporucio 407:icon_rolleyes:



@dellas hvala za inf iz prve ruke,kako ide i imali neki jaci motor od ovog ?

@ ma ovo kad bi uzimao,uzeo bi nov :lol:

@ imam strah od plina :icon_eek::cool:

@-stefan- ne svidaju mi se ova mala auta :icon_evil:

@haris0032 dosta je ljudi sa prijedlozima,samo me mucite jos vise :lol:

@RCat dobra cijena,nije skup i ako bi uzimao gledao bi s boljom opremom jer ne uzima se auto svaki dan ;)

@Nelle_G samo da je malo veca :icon_cry::icon_smile:
 
Član
Evo ponovo pokrecem ovu temu iako je proslo 5 mjeseci ja jos nisam kupio auto :icon_mad: jer nije mi se zurilo i sad sam dosao na neke konkretne modele pa me zanima iskustva s VW Passat 5 2.5 V6 TDI ,Ford Focus tdc 2.0, Opel Astra H 1.9 CDTI 1.9. ;)
 
Taj Passat je najskuplji za odrzavati od ta 3, što se tiče i kocnica i trapa, pogona itd..., jeste limuzina, ali imaj odrzavanje na umu, te ako se nesto pokvari, skupo ces proci...

2.0 TDCi je motor iz PSA grupacije, ide u Pugove i Citroene, dobro se pokazao, i nema nekih problema ako je odrzavan kako treba... Najbolje lezanje u klasi, sta mozes vise pozeljeti, sem chipa ako ti dosadi :D

1.9 CDTI je Fiatov JTD, isto tako odlican motor ako je odrzavan, sto se tice ostaloga, ne bih ti znao reci
 
Član
passat je razlicita klasa od ova druga dva, a sto se tice focusa ili astre, moj glas ide za astru. sad izmedju passata i astre, nezz ti bolje znas kakvo ti auto vise odgovara. kako god, nek je sretno u potraznji... ;)
 
Top