Kupovina auta- Renault megane 1.5 dCi 66kw 2006-2007

Kupovina auta- Renault megane 1.5 dCi 66kw 2006-2007

A ne, sestra hoce sve da uzme u obzir dakle da pokrije budzet da je dizel, da je relatovno mlado auto a i da moze da se na parking parkira. Realno 2006 nije ni staro toliko a nije na cijeni, ako uzmes u obzir da se neki vw 2002 prodaju po 8-9k, pa tako da ona bi najvise voljela ovog Megana al sad se dvoumi oko tih motora jedni kazu ovo drugi ono, vise ne znam sta da mislim.
 
Nisam siguran, ali mislim da je 2007-08 krenula nova generacija 1.5 dCi motora, koja je dosta pouzdanija od prve generacije.

Ja samo kažem, da je to ne isplativo, neka ukalkuliše kakvu kilometražu prelazi i kakva su joj primanja. Raspitaj se za cijenu turbine, set kvačila, dizne, mislim da je i uljna pumpa problematična na tom motoru iz prve generacije. Mora imati i novac u rezveri, jer se nikada ne zna šta može stradati.

U toj klasi auta 1.4-1.6 benzin i nisu neki strašni potrošači. Ili neka siđe u B segment, ja sam sebi kupio Ibizu 6L 1.4, nije to neka strašna potrošnja, a cijena dijelova je barem 30% niža od dizela slične snage. Još i nemam ni tubinu, zamajac i DPF/FAP, manje glavobolje.
 
Član
Ja bio u slicnoj dilemi nedavno i odlucio sam se za Megane sedane 1.6 16v (2006 facelift) zbog kilometraže koju prelazim
cca. 10-15k godišnje, dok je kolega sa posla uzeo Megane kratki 1.5 dci (2005). Za slican vremenski period ja sam probio karter (var 20km) i promjenio nosac motora (35km). Dok je kolega imao probleme sa diznama i DPF-om što ga je izašlo bruku para da popravi. Benzinac ti trosi 8 gradske ljeti, 9.5 zimi sto nije neka pljacka, a odrzavanje ti je jeftinije dosta, sa druge strane benzinci su jeftiniji pri samoj kupovini tako da mozes uzeti i opremljeniji. Kako god da se odlucite auto nije lose za te pare.
 
I na bolje promjenio hahahhaha
hahah
Ja bio u slicnoj dilemi nedavno i odlucio sam se za Megane sedane 1.6 16v (2006 facelift) zbog kilometraže koju prelazim
cca. 10-15k godišnje, dok je kolega sa posla uzeo Megane kratki 1.5 dci (2005). Za slican vremenski period ja sam probio karter (var 20km) i promjenio nosac motora (35km). Dok je kolega imao probleme sa diznama i DPF-om što ga je izašlo bruku para da popravi. Benzinac ti trosi 8 gradske ljeti, 9.5 zimi sto nije neka pljacka, a odrzavanje ti je jeftinije dosta, sa druge strane benzinci su jeftiniji pri samoj kupovini tako da mozes uzeti i opremljeniji. Kako god da se odlucite auto nije lose za te pare.
hvala na odgovoru, kupljen je Megane 1.9 dci 88kw, skoro godinu I po dana kod mene hvala Bogu nikakav ozbiljniji kvar nije bio do sada promjenjeno protkomjer zraka, semering na mjenjacu I jedna dizna, I naravno redovno mjenjanje filtera I ulja sto ne treba da napominjem
 
Top