Kupovina auta P308, Megane i sl..

Kupovina auta P308, Megane i sl..

Član
Kolege, treba mi koji savjet u vezi auta, prijatelj kupuje, a ja sam ispao iz fazona sta valja a sta treba izbjeci :)
U igri je peugeot 308 2009god pa nadalje, renault megane moze i benz i dizel.
E sad koji su motori bolji/gori, ima li ih bez Fap filtera i plivajuceg zamajca :) itd. svaka sugestija dobrodosla, jos ako imate kakvih prijedloga za druga auta, bujrum.. :)
 
Član
308 imaš u kombinaciji s 1.6 HDi i 2.0 HDi tog godišta koliko se sjećam. Preporuka za HDI motor naspram DCi u svakom slučaju
 
Super Moderator
A sto se svi groze toga. To se jednostavno izvadi i ugasi softwerski. Zbog toga izbjegavati auto je bezveze. Kvarove je nemoguce zaobici tipa to zamajac itd. Kad se pazi duze traje i to je to. Vecina auta na isti kalup sto se tice odrzavanja
 
Član
Ja sam uzeo C4, doduse noviji je, verzija koja ide od 2011. 1.6 hdi sa 92ks je fiksni set cijena u ovlastenom 500 i kusur KM, verzije sa 112 i 115ks su sa plivajucim, cijena seta cca 1200 km. I jos dosta toga sto se tice odrzavanja je jeftinije i jednostavnije.
Be znam koji budzet ima, ali je meni C4 bolji izbor i od Meganea i od 308-ice.
 
Član
Mislim da se vozila Euro 5 norme ne mogu naći bez FAP filtera. Što se tiče zamajca, to zavisi od auta do auta, najbolje prema šasiji provjeriti jer su i ovi od 90 ks znali dolaziti sa plivajućim, mada vrlo rijetko.
 
Član
A kakvi su renault benzinci, 1.6 u maganu 2011/2012god? Da li je sta odrzavanje povoljnije za benz?
 
Član
Koje godište ne valjaju ti dci motori? Jaran mi je nedavno uzeo Megana sa tim motorom, 110ks. 2012 godina.
 
Top