KUPOVINA AKUMULATORA

KUPOVINA AKUMULATORA

Član
I aj moram kupit novi kod mene fabricki fiatov nije nikad mijenjan :p krajnje je vrijeme pito da kupim orginalni pa kad sam cuo cijenu odusto sam :D mada je cudo kolko je izdrzo

Pa eto usput ak moze i men ko odgovorit kolko kosta taj bosh il neki od ovih ponudjenih 74Ah kod ovih vesprom ne pisu cijene na stranici ?!
 
Član
Nije odavno pisano na ovoj temi, a meni je postalo aktuelno, jer mi je akumulator na izmaku snaga. Već se čuje pištanje svako jutro kad palim, jer previše padne napon.

Ja sam jučer naletio na Vartine modele na akciji do nekih 190KM za ovaj najjači model silver.

akumulatori.png


E sad ne znam da li je ovo OK cijena, i gdje je preporučljivo potražiti akumulatore u Sarajevu? Ima li neki popust ako im odnesete staru bateriju (vidio sam prošle godine mislim da je bilo 10KM u onoj radnji na Dobrinji)
 
Član
Ne znam sta da vam kazem, ja sam u mog BMWa stavio BOSCH od 70Ah pre 4 meseca i vec je poceo da me zayebava ako pozicija ostane ukljucena na sat vremena, onda moram da ga guram ili prespajam ko neki kreten. Ja znam da je BOSCH nekada bio "IME" , i trcao sam za njim ko dete za tresnjama, sad sam se razocarao.
 
Član
Ne znam sta da vam kazem, ja sam u mog BMWa stavio BOSCH od 70Ah pre 4 meseca i vec je poceo da me zayebava ako pozicija ostane ukljucena na sat vremena, onda moram da ga guram ili prespajam ko neki kreten. Ja znam da je BOSCH nekada bio "IME" , i trcao sam za njim ko dete za tresnjama, sad sam se razocarao.
Ako si u Sarajevu kupio... jbg ja uvijek imam utisak da roba kupljena u BiH nije iste kvalitete kao u EU. Makar bila ista oznaka, broj i sve.
Je li se tebi to dešava samo ako ti ostane neki potrošač uključen? Može li biti da negdje vuče struju a da ni ne znaš?
 
Član
kod mene plava varta 2 zime pregurala po minusima od -11 do -25, nikakvih problema nisam imao, vergla isto kao prvog dana, al sam je bgm masno platio 74ah 168km 3 god garancije.
 
Član
Imaš exide u vespromu

12V 40Ah classic = 110KM
12V 47Ah premium = 115 KM
12V 53Ah premium = 135 KM
12V 64Ah premium = 180 KM
12V 77Ah premium = 205 KM
12V 80Ah excell = 215 KM
12V 100Ah excell = 255 KM
12V 100Ah excell JTV = 260 KM

12V 100Ah premium = 285 KM
 
Ja sam imao Vartu i bila je u autu 8 godina,sad imam Toplu i u Fiatu i Mercedesu.Rade vec 2 godine bez problema!Mada mislim da je to vise do ispravnosti instalacija i alternatora :)
 
Član
Ja sam imao Vartu i trajala je 5 god. na dizelu .

Nakon toga kupljen crveni Topla 74Ah i prošla zima mu bila četvrta i nije ni sekunde pokazao znakove "umora" ( na dizelu i na polju ) .

Tako da ne znam koliko je opravdano dati za samo "ime" jos 40-50 KM više , npr. za Vartu , Bosch i sl.
 
Član
Još jedna preporuka za Toplu, odličan akumulator. Nemoj samo da se izradiš, pojavili se neki novi akumulatori koji se nazivaju topla, a nisu pravi, mnogo su jeftiniji, pa po tome možeš znati.
 
Član
Ne plaćaš tu samo ime, i kvalitet ide sa cijenom da li imaš više potrošača u autu dodanih tipa pojačalo,dodano osvjeljenj itd vidio bi kolika je prednost ovih skupljih akumulatora tipa exide i slično i pogledaj u specifikacijama koliko recimo A ima topla a koliko exide
 
Član
Ne plaćaš tu samo ime, i kvalitet ide sa cijenom da li imaš više potrošača u autu dodanih tipa pojačalo,dodano osvjeljenj itd vidio bi kolika je prednost ovih skupljih akumulatora tipa exide i slično i pogledaj u specifikacijama koliko recimo A ima topla a koliko exide

To treba onaj ko kupuje da zna sta ima dodatno ugradjeno u autu i onda mu neće biti važni samo A nego će vjerovatno kupiti i acu većeg kapaciteta , tj. više Ah nego sto je po fabričkoj specifikaciji .

A ako govorimo normalnom koristenju acu sigurno je da za iznos koliko kosta Topla neće naći kvalitetniji acu ;) . Naveo sam iskustvo u vezi Varte , izdržala 5 god. i ja prezadovoljan , a evo i ovaj će izdržati isto , možda čak i više , a min. 50KM jeftiniji . Ja razliku nikakvu nisam primijetio .

Sa onim Black/White horse acu iskustvo je bjezati sto dalje :eek: , takođe loše iskustvo sa acu Tesla Brcko .


Izbor je jednostavan , ako treba dobar acu , a nema nekih velikih "naknadnih" potrošača onda je Topla odličan izbor , a ako ima puno dodatnih potrošača i više love onda ima Exide , Varta blue/silver i sl.

Kako sam čuo da je Bosch u kategoriji skupljih ali da nije kvalitet kao prije i ne garantuje mu ime da je bolji . U vezi Boscha to sam samo čuo od drugih iskustva , a nisam imao lično iskustva sa njima sem nekad davno kad sam bio zadovoljan , a da li su sad stvarno lošiji ne mogu lično garantovati :happy: .
 
Član
ja sam kupio ovu VARTA Blue Dynamic 74 Ah, E11680 u Autoshopu na Dobrinji. Cijena je 155KM, a sa popustom 10% za stari akumulator izađe 139.50KM. Doduše daju samo 2 godine garancije.
 
BHT Ovisnik
u mene je bosch,inace koristio toplu,a danas prijateljici uzeo VESNA 55Ah za 80km s povratom starog,jel on koliko losiji od Tople ?
 
Top