kupit il sredit

kupit il sredit

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
evo ovako..
imam passata 2..malko sredjenog...nema ga znaci takvog nigdje..e sad 87.god..
ja konto da sebi nesto kupim..al znate kkava je bezparica..pa bi nesto do 8000...
ali problem je prodati ovog..a ne dam ga za male pare..
e sad razmisljao sam..dal je bolje uzeti nesto novije oko 8000 ili uloziti jedno 3-4 hiljadice u ovog..i limariju mu komplet sredit i ubacit sebi neki 1.9tdi..
sta mislite o tome..treba mi savjet iskusnih sto se toga tice..
 
Član
pajooo je napisao(la):
evo ovako..
imam passata 2..malko sredjenog...nema ga znaci takvog nigdje..e sad 87.god..
ja konto da sebi nesto kupim..al znate kkava je bezparica..pa bi nesto do 8000...
ali problem je prodati ovog..a ne dam ga za male pare..
e sad razmisljao sam..dal je bolje uzeti nesto novije oko 8000 ili uloziti jedno 3-4 hiljadice u ovog..i limariju mu komplet sredit i ubacit sebi neki 1.9tdi..
sta mislite o tome..treba mi savjet iskusnih sto se toga tice..

Nešto novije bih ja uzeo, vjerovatno ćeš i u njega uložiti, ali ipak uzmi mlađe nešto ;)
 
Član
da sam na tvom mjestu ja bi kupio drugo,buraz koliko god ti to sadasnje auto sredio staro je to,a protiv vremena se ne moze,bar ne bez nekih vecih novcanih sredstava,tako da ti je moja preporuka da kupujes drugo auto,mada vidjet ces sta ce ti ostali reci,ovo je ipak samo moje misljenje;)
 
Član
Ma nesto novije! Ne isplati se ulagati toliko,a ides malo i u korak sa vremenom,da ne pricamo o svemu sto ima novije auto,a to nema! ;)
 

LSD

Član
vidi...ja te cesto vidjam i pasat ti je dobar...
a ovo ti je sad 50:50
za 8k KM mozes kupiti dobro auto....
ali ulozit 4000 KM u pasata.....
onda bi bio najbolji u BIH..mozda i shire...naravno ako to ulozis pamtno;););)
ali shvati da poslije neces moci izvuci ni polovinu ulozenog.....ali slazi auto iz ljubavi prema njemu a ne iz koristi
 
meni auto bez el.podizaca,klime,serva,abs,tihog rada motora nije auto...
a ako vec imas 8000KM,to propustit,nemoj biti lud ;)
 
Član
8000 neam..nego konto njega prodat i uzet sta..imam nest ..mozda nekih 5000..
a to kad bi ga radio.ne bi ga jbg ni prodao onda..vozio bi ga do kad bas mogu..do kraja..hehe..jbg..nemozes prodat..nece niko..ako znate da ko oce..javite..
glavu dajem za njega..nema ga ovakog..i motor i sve..
 
Član
pajooo je napisao(la):
8000 neam..nego konto njega prodat i uzet sta..imam nest ..mozda nekih 5000..
a to kad bi ga radio.ne bi ga jbg ni prodao onda..vozio bi ga do kad bas mogu..do kraja..hehe..jbg..nemozes prodat..nece niko..ako znate da ko oce..javite..
glavu dajem za njega..nema ga ovakog..i motor i sve..

:) a ko ce kupit "lubenicara" i ti jos glavu dajes za njega... pasat 5 tdi 96kW sa vecinom opreme se moze nac cak i za nekih 11-12 hiljada a ti poso vazit tu... :) nego ulozi ti u njega tih "hiljadica" kako ih nazva, ubaci 1.9 TDI pa usput ubaci i instalaciju citavu, elektroniku itd, i vozi ga do kraja zivota, al opet ce bit lubenicar. :)
 
Član
bosko je napisao(la):
pajooo je napisao(la):
8000 neam..nego konto njega prodat i uzet sta..imam nest ..mozda nekih 5000..
a to kad bi ga radio.ne bi ga jbg ni prodao onda..vozio bi ga do kad bas mogu..do kraja..hehe..jbg..nemozes prodat..nece niko..ako znate da ko oce..javite..
glavu dajem za njega..nema ga ovakog..i motor i sve..

:) a ko ce kupit "lubenicara" i ti jos glavu dajes za njega... pasat 5 tdi 96kW sa vecinom opreme se moze nac cak i za nekih 11-12 hiljada a ti poso vazit tu... :) nego ulozi ti u njega tih "hiljadica" kako ih nazva, ubaci 1.9 TDI pa usput ubaci i instalaciju citavu, elektroniku itd, i vozi ga do kraja zivota, al opet ce bit lubenicar. :)

to sam konto na nekinnacin..ubacit taj motor..i limariju sredit i to...ne znam da li se isplati..a nek je on i lubenicar i kupusar.. :))
 
Ja bi uzeo nesto novije jer koliko god da ulozis to je pasat dvojka iz koga nikada neces moci izvuci ni blizu pare sto si ulozio
 
Član
normalno,to i ja govorim,koliko god ulozio to ce opet bit isto auto,eno gledam ima golf II,momak ga sredio momacki,ulozeno vise od 15 milja u njega,i sad bi ga prodao,ma nema sanse da izvuce ono sto je ulozio,al sto je najgore raja ga ismijava,zbog cijene,kao jesil lud ovo ono,kod nas se to jos ne cijeni,tako da,najbolje ti je da skupis lovu i kupis nesto novije;)
 
Član
Ako mozes najbolje nesto novije nabaviti, staro je to ipak, a koliko god da ulozis, ljudi ce samo govoriti vidi sredenog "pijacara"...nhf
 
Član
bosko je napisao(la):
pajooo je napisao(la):
8000 neam..nego konto njega prodat i uzet sta..imam nest ..mozda nekih 5000..
a to kad bi ga radio.ne bi ga jbg ni prodao onda..vozio bi ga do kad bas mogu..do kraja..hehe..jbg..nemozes prodat..nece niko..ako znate da ko oce..javite..
glavu dajem za njega..nema ga ovakog..i motor i sve..

:) a ko ce kupit "lubenicara" i ti jos glavu dajes za njega... pasat 5 tdi 96kW sa vecinom opreme se moze nac cak i za nekih 11-12 hiljada a ti poso vazit tu... :) nego ulozi ti u njega tih "hiljadica" kako ih nazva, ubaci 1.9 TDI pa usput ubaci i instalaciju citavu, elektroniku itd, i vozi ga do kraja zivota, al opet ce bit lubenicar. :)

ali ce biti lubenicar sa stilom (Boze sta je stil kod nas u BiH?) :icon_exclaim:

mislim da ti za to treba rezervno auto za sve potrebe (ili frend), jer ces taj passat morati rastaviti i to ce ti sigurno trajati vise od 7 dana. ako hoces da mamis poglede i uzdahe. za njega ti netreba nista "specialno" za tuning.
1. nizi ovjes i felge (gevinde, air ride, najjednostavnije krace opruge i amortizeri)
2. treba ga zastititi od korozije (sve pripreme i zavrsni rad)
3. enterijer (Zavisi u kakvom stanju je tvoj)
4. motor to je po tvojoj zelji (moze 1.8t pa da taj lubenicar leti, a moze i dizel kao jednostavnije rijesenje)

sada to je pojednostavljeno u 4 faze koje se mogu raditi odvojeno ili jedna za drugom.
oprobaj svoju volju i uzmi stare celicne felge i uradi ih porpisno osmiglaj zastiti i ofarbaj (e to pomnozi sa 1000) i dobiti ces priblizno koliko ti treba zivaca i para da to ugleda kraj.
najlakse je reci kupi drugo ili to je lubenicar da nevrijedi. ko je probao nece tako reci. ako imalo cijeni trud koli je ulozen u neki projekat.
kad odes i vulkanezeru da ti gumu zalijepi to nije jeftino pa naravno i ovo

predzadnje ali ne nevazno saznati ces ko su ti pravi frendovi (kada ih budes zvao da pokupe nesto od nekoga ili da ti pomognu uprljaju se i slicno danonocno)

i na kraju ono najtuznije nema nekih specijalno vikend okupljanja kao sto to ima vani.
licno meni je najbitnije moje zadovoljstvo :) kada je posao odradjen za 10.
isto ko na kefiru (promuckaj prije upotrebe) :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top