Kultura, bonton...

Kultura, bonton...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
daki je napisao(la):
C_A_T_T_O je napisao(la):
zzasto je problem? sta to tebi treba pa ne mozes nac?

Trebaju mu kola za pocetak :D

eh upravo to, ustvari prvo vozacki (u jan), pa onda auto, pa onda cemo o dijelovima...

a C_A_T_T_O, ma ja to samo pricam o iskustvima drugih ljudi, a eto ti i ocit primjer Icemana, sam kaze da je neke dijelove jedva naso za BMW-a...
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
eh lako je njima kad imaju koji hoce dio nac...a kod nas je vec problem...


DE mi pricaj malo o tome, znas li ti uopce koja je muka hebena naci neki dio za fabiju, krenuvsi od spojlera, stopka itd.....peglam se vec 4mj, samo da unutrasnjost rijesim i tek sam an 80% posla...sad exterijer, ima da me infarkt od zivaca buba svaki 5 dana....:icon_sad:
 
Član
vidjah davno ovog golfa negdje... fantazija je...
a djelimicno bih se slozio s "Faya_M5" oko nabavke djelova... vecinu se moze kupit, ali za pojedine je jebeno tesko doci bez obzira koliko para imao... moras traziti nove "prijatelje" i iste moliti da ti kupe dio, donesu, ponesu, procedura... najlakse je otjerati auto u neku tunersku radionicu i reci hocu tako, dodjes platis i cao....
nista nije teze ni pravim tunerima,,, svaki dio na zapadu dobijes s par klikova,, kad spomenes BOSNU vecina ozbiljnih firmi okrece glavu, oglusi se na mail ili slicno... znam jer imam dosta iskustva s tim stvarima...

BiH je jos smece od zemlje i nazalost tako je kako jeste... za jebeni dio moram prvo uplatiti pare, platiti troskove slanja, kojekakve provizije, nazvati njih i reci kojekakve zajebancije, troskova na sve strane, kad dodje trci na carinu plati to da ne zakasnis,,, ceremonija cijela, na kraju kad dobijes sto si trazio zgadi ti se i nije ti cejf staviti to nesta na auto...

od sada samo pravim narudzbu kojz ce mi dovuci s kombiom i miran :) gluposti poput, ovaj mjesec prednji spojler, treci mjesec 2 manja djela je besmisleno i neisplativo...

toliko...

uglavnom dobar golf :D koji je Show Car od Mac Audio firme
 
Član
Mora biti neko u inostranstvu da bi kupili nešto od te opreme. Mnogo jeftinije dodje kad naruči neko iz Belgije ili Njemačke i onda pošalje po autobusu nego da mi naručimo iz BiH. Ako nekome treba ja imam prijatelja koji vozi za Njemačku ( okolina Frankfurta ) pa ako treba nešto prevući nije problem ( naravno uz odredjenu sumu novca ( nije skup:lol:))..
P.S. ja vozim Golfa pa opet ništa nema kupiti kod nas ( mislim na tuning )
 
Legend
Faya_M5 je napisao(la):
daki je napisao(la):
C_A_T_T_O je napisao(la):
zzasto je problem? sta to tebi treba pa ne mozes nac?

Trebaju mu kola za pocetak :D

eh upravo to, ustvari prvo vozacki (u jan), pa onda auto, pa onda cemo o dijelovima...

a C_A_T_T_O, ma ja to samo pricam o iskustvima drugih ljudi, a eto ti i ocit primjer Icemana, sam kaze da je neke dijelove jedva naso za BMW-a...

Koliko znam od prvog ovog, je polaganje godinu dana onaj sistem.

@tibor
Ja vozio svoju skodu na servis prije 5 dana, ljudi imaju katalog iz kojeg se sve moze poruciti za odredjene novce, marka je "Milotec" i sve je dostupno. A znaci od sarafa za felge do kompletnog body kit-a i unutrasnjosti. Recimo sta sam vidio zanimljivo, komplet rucica mjenjaca i kuciste se izvadi, a uzme se od TT-a onda instrument tabla ao od Passata 2002.. itd, znaci ima za sve skode od Felicije pa nadalje do ovog Roomstera.
 
Član
brate jak ti ej taj servis onda, u mom servisu ( Mostar Auto ) nemaju na lageru cak ni koznu rucicu mjenjaca, a narucio sam vec 5-6 dijelova od Miloteca, ali hebu nenormalno, recimo 3 narudzbe su mi prosle( citaj dakle 2ipo mjeseca ) a nisu mi dostavili rucicu mjenjaca, zatim narudzbe umjesto obecanih 15 dana, cekam po mjesec-mjesec ipol.....zatim nemaju stvari ( spojlere ) koje se meni svidjaju, pa zelim naruciti od Kopacek auta spojler prednji, ali likovi samo kazu moze, ako ce te vi doci po njega, ne isplati im se dostava u BiH, a mogu poslat autobusom, ali ako se polomi spojler nikome nista a ja u minusu 300€....i tako.....u principu nista ne mozes uzet ono sto bi htio osim 10-ak dijelova koje ti oni ponude, a i ako se odvazis pa narucis i sredis dostavu rizikujes da ti zena odbije muda sto si bacio 300€ u slomljen spojler itd.....ima muka puno....
 
Član
daki je napisao(la):
Koliko znam od prvog ovog, je polaganje godinu dana onaj sistem.

jest, al ja sam vec u aprilu polozio testove, 1. pomoc i u junu kreno na voznje, tako da cu po starom i zavrsit...:D
 
extra golf a što se tiče nabavke djelova dosta ima dosta nema u svakom slučaju nije lako naći djelove evo ja se peglam se recaro siveca za golfa dvicu ima godina dana hoću orginalne ali slabo ima i ono što sam bio našo stanje katastrofa....zato ni za koje auto nije lako treba živaca i hodanja....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top