Kucno Pojacalo

Kucno Pojacalo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
E ovako...nisam cackao po ovom forumu...pa ne znam ima li slicna tema...


Dakle...momak hoce da kupi moja dva woofera (xPlod 12") i da napravi kutije za njih i da ih koristi u kuci...

Moje pitanje je, koliko mu je to pametno? Trpe li zvucnici previse (zbog otpora 4-8-16)? I kakvo mu pojacalo treba za to? Jer mi je rek'o da mu potrazim...;)


Hvala na odgovorima...;)
 
srdjan014 je napisao(la):
E ovako...nisam cackao po ovom forumu...pa ne znam ima li slicna tema...


Dakle...momak hoce da kupi moja dva woofera (xPlod 12") i da napravi kutije za njih i da ih koristi u kuci...

Moje pitanje je, koliko mu je to pametno? Trpe li zvucnici previse (zbog otpora 4-8-16)? I kakvo mu pojacalo treba za to? Jer mi je rek'o da mu potrazim...;)


Hvala na odgovorima...;)

hmmm zanimljiwo ako su u pitanju 12" sony x plode na koje ja mislim one su 4 Oma a to nije za kuce jer je standard 8 Oma jedino serija spajanje na jedan izlaz da se dobije 8 Oma ali nije ni to ja mislim da nije pametno ja i sam jesam imao istu situaciju kacio 2 suba ali sam imao i skretnice pa naprawio kutije po jedan sub jedan srednji i jedan wisoki sa nekim wiston skretnicama ali na moju nafaku jucer je to zaribalo pojacalo otisli izlazi ali mojom greskom ostwio upaljeno pojacalo i pc posto je na njega bilo spojeno i neznam sto ali pc mi se ugasio i napon iz UPS-a od pc slao je onaj pulsirajuci ton kao zujanje samo i dreknuli izlazi na pojacalu i gledam na netu jedan izlazi oko 40 eura :icon_cry:
 
Član
ako mozes mu nac kucni amp a da je stabilan na 4 ohma onda ce to igrat, sto se tice snage, kucna pojacala su inace poprilicno slaba (pretezno do nekih 100W rms vecinom dosta manje) tako da se ne sikiras, zvucniku od 350W rms-a nijedno standardno normalno pojacalo nebi trebalo naskodit .... e jedino neznam zbog omaze hocetel to moc ukomponovat, a da me ne ispitujes fakat se ne razumijem puno oko kucne opreme tako da ....
 
Član
Pa koliko je pametno toliko i nije.
Ja sam spajao woofere na muzicku liniju i naravno sve to preko racunara.Kako je sviralo nije nesto pretjerano jako jer je linija bila 80 rms na 6 ohm i nikada se nije nista desilo osim kada pojacam do max nakon par sec na liniji se upali protect i ona se ugasi sto je sasvim normalno.
Kucna pojacala a samim tim i zvucnici su manjih snaga od auto zvucnika.
E sada ti tvoji wooferi su koliko mi se cini 2x4 ohm
Najbolje bi ti bilo kada bi nasao neko pojacalo stabilno da 4 ohm
Jer da ti kazem jedno pravilo prilikom odabira toga moras da gledas da ti je amp stabilan koliko i zvucnici ili da vezes zvucnike u razne kombinacije kako bi se izjednacile imperdance.
Jer ukoliko imas manje oma na zvucniku recimo zvucnik 4 ohm pojacalo 8 onda ti zvucnik trazi vise snage koji sam amp ne moze da izdrzi povuce vise struje i strada ti amp vema lako.
A u drugom slucaju vise oma na zvucniku u odnosno amp ti ne radi dovoljno jako i ne moze da da max od sebe i zvucnik ti nece bas najbolje svirati.
I jos samo da ti nesto kazem ako momak zeli da mu to sve svira u kuci morace da napravi novu kutiju da je tjunira na nizoj frekvenciji
Et toliko ako si skontao :D
 
Član
vecina sony subova je za kompresiju, a kompresija u kuci nije neka sreca. takoder kutija za auto i za sobu je nebo i zemlja sto se tice velicine i konstrukcije.

modernija kucna pojacala su obicno stabilna na 4ohm samo sto nazalost nemaju LPF pa je potrebno pasivnu skretnicu skontati da subovi nebi svirali ono za sta nisu napravljeni.

spajanje auto sub na kucno kino(zvucnike za kompjutere necu ni spominjati) je smijesno jer ta pojacala rijetko imaju preko 20W RMS i ako imaju to je sa THDom ko kuca.
 
Član
Znaci da napomenem jos jednom moze da se spoji ali kako ce da svira pitanje je.Samo da ti se kolega ne razocara pa da ne ispadne da si ga zahebo:lol:
 
Član
Eee hvala puno... ;)
Sve sto ste mi rekli, rek'o sam i ja njemu...;) :D

Znam da ta muzika ne moze dat 10i dio sto moze dat u autu...;)


Ako je ko zainteresovan.....ITS FOR SALE...:D
 
Član
u mene sviraju sub-ovi iz auta na kucnom pojacalu,odnosno liniji,al je iz dvije komponente,jedna komponenta amp i tuner,druga cd i kaseta...pojacalo je 90W RMS-a po izlazu,ima 2 izlaza...izlazna impedansa je 8 ohma...na jednom izlazu je zakacen pioneer 307d4,na 8 ohma,na drugom zakacen magnat tuba-bure,ne znam oznaku al je 600max,300 RMS-a na 4 oma,i spojen s njim serijski jedan visokotonac...na maximumu sviralo sat vremena jedan dan,nit se pojacalo ugrijalo (previse),nit je sta bilo zvucnicima...ko kaze da zvuk nije nesto posebno,ocito nije imao dobre komponente...kad pojacam na 70% moram ugasit monitor jer mi skace slika od vibracija...monitor je guzlati,tj CRT...nisam nikad ni pustao glasno muuziku sa upaljenim monitorom,da nesto ne crkne...btw,linija/pojacalo ima i kontrolu bass-a,tako da podebljam bassove,iz pioneera izvlacim sigurno vise od 50%,gledajuci hod membrane (uporedjivao sam sa excursion testovima na youtube)...ja prezadovoljan,ak nadjem jos jednu ovakvu liniju odmah cu je kupit,btw,ovu sam platio 30KM,razlog,crklo osvjetljenje displeja radija,a tu samo pise frekvencija,kad je ugaseno ima sat...otvorio,crkla dioda:D pojacalo neko palladium,nikad cuo za tog proizvodjaca,al je linija extra:cool:
 
Član
kad se nema moze i ovako:D
a kad skontas,za snagu zvucnika,konkretno pioneera,307-ica je 400W RMS-a,i kosta s kutijom nekih 200KM...aktivni subwoofer,isto pioneer,kucni,kosta 265KM i ima 90W RMS-a...znaci,za 400W bi platio 600-700KM,mozda i vise...meni se ne da toliki kes izvaljivat:D
 
edoze je napisao(la):
kad se nema moze i ovako:D
a kad skontas,za snagu zvucnika,konkretno pioneera,307-ica je 400W RMS-a,i kosta s kutijom nekih 200KM...aktivni subwoofer,isto pioneer,kucni,kosta 265KM i ima 90W RMS-a...znaci,za 400W bi platio 600-700KM,mozda i vise...meni se ne da toliki kes izvaljivat:D
jarane samo trebaš naći kučno pojaćalo koje je stabilno na 4 oma....kod mene kučno pojaćalo radi na 4-16 oma i priključivo sam na njeg 2 sony xplod-a i pioneer 307d2....sve je bilo na 4 oma i nije se pojaćalo gasilo niti išlo u protekt....a radili su po čitav dan....samo nađi pojaćalo stabilno na 4 oma i sve si riješio.....a sviraće dramma....:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top