Kuciste tuning pitanje neka za pocetak rada

Kuciste tuning pitanje neka za pocetak rada

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav drustvo..gledao sam kucista kako ljudi osvjetljavaju pa prave stakla da se vidi unutra i dosao na ideju da i ja nesto uradim svom...to sam oduvijek sanjo... prvo kod mene je kuciste starije ..ima mu podosta godina ..al je unutrasnjost nova ...kuciste mi je neke prljavo bijele ..sivkaste boje..a dvd citac mi je crn...pa bi li moglo da se to ofarba sve u crno..okolo mi je metal a naprijed plastika neka dobra cvrsta...ako moze...mozete li mi rec s kojim sprejom ..mat ili sjajni.. na sta bi to licilo..onda bi konto malo osvjetljenje slozit..na sta spajate diode ..neonke sta nadjem.. evo slike pa da mi malo pomognete..bas sam se zagrijo za to..

 
BHT Ovisnik
diode spajas na kablove od napojne, crvena i crna su ti 5v,žuta i crna 12v,sad cu ti uslikat da vidis na sta mislim

dscn2117f.jpg
 
Član
a da li ima ovaj kabal unutra..ili moram ga kupit..i na sta se on prikljuci..i ima li kupit male neonke za usb prikljuckom..ili mogu li ja samo prepravit na usb prikljucak
 
Član
a kablove cu koji budu blizu spojit ih fino ..pa u foliju il nesto sto mi naumpadne..jos uvjek kontam kako cu ga ofarbat..s cim trebal ga smirglat malo..jer sa strana mi je metal a naprijed plastika...
 
Član
Nema potrebe smirglati, samo dobro ocistiti i nanijeti dva sloja mat crne i dobijes nesto ovako:

http://i45.tinypic.com/335h0zq.jpg
http://i46.tinypic.com/2cwl9c9.jpg

Sto se tice kablova, mozes ih staviti u one pvc plasticne cijevi kojima se vodi instalacija po kucama, obicno su narancaste, ali daju se i one prefarbati. Mada najbolje je kablove provuci iza ploce i sakriti ih;)

Jedino ti prozor moze biti problem, najbolje od plexiglasa ili naci od nekog drugom kucista stranicu providnu, ali rezati najbolje dremelom. I kad do odradis stavis neonku i eto ga pravi disco:D
 
Član
a ja sam konto za taj prozor..stavit staklo...msm kakve veze ima je li staklo ili pleksiglas..a pleskiglas mi je tesko nac...i na kakve fore bi mogo stavljat staklo..u jednu kocku..ili koji krug ..
 
Član
Ovako ti obično ide postupak:

# Napraviš šablonu od papira kako bi htio da ti izgleda prozor (ovo možeš preskočiti ako je neki jednostavniji oblik pa crtaš direktno na kučište...)
# Po rubovima precizno zacrtaš flomasterom mjesto reza
# Izrežeš rupu držeči se uvijek unutarnjeg ruba crte koje si prethodno obilježio (u obzir dolaze sve metode rezanja.... flekserica, dremel, ubodna pila, bušilica i turpija, profi cnc mašine, glodalice, list pile, škare za lim, koncentrirana kiselina, motorna pila, dewalt aligator, usmjerena eksplozija,... ) ali imaj na umu, da je dremel najprecizniji.
# Ukoliko je rez precizan malo isturpijati i pošmirglati rubove
# Ako je rez malo lošiji kupiti brtvu za pokriti rub (ili je napraviti od izolacije el. vodiča)
# Sa unutarnje strane staviti plexi i označiti cca 1-2cm od ruba rupe
# Izrezati plexi
# Skinuti foliju sa pleksija
# Učvrstiti pleksi na kučište (samoljepljiva dvostrana traka, silikon, ljepilo, vijci, nitne ili neki drugi čvrsti rastavljivi ili nerastavljivi spoj)
# Pobrisati mekanom krpom

Umjesto pleksija može i staklo, ali pozeljno neko "lakše". Mada ni pleksi sada nije nešto skup, ali daleko je najbolje rješenje. Ali imaj na umu da ako je lim kucista tanji, nekvalitetniji, mozes se dobro napatit i iskasapiti.

Hehe, nemoj misliti ozbiljno na sve ove metode rezanja, poput eksplozije i sl, malo zezancije nije na odmet :icon_smile:
 
Član
hvala drug..ovo mi je bar malo pomoglo..nasao sam tutorijal za dobro bojanje bas kucista..sad ne znam bi li ga u crnu sjajnu ili mat crnu..a te otvore pravim...samo ne znam bi li koji krug ili bi kocku ovecu..
 
Član
Mat crna naravno, daleko bolja, sjajna ko seljo tunning ;) Samo prije crne stavi osnovnu da bolje legne.

Sve zavisi koliko si vican sa rezanjem, ako nisi, nesto jednostavnije, poput pravougaonika i sl.
 
Član
ja nemam nikavo osvjetlje u kompu..tako da nema odakle otkidat zice..najvise bi ovlio kad bi naso neonke sa usb prikljuckom....a za boju ne znam..svidja mi se i mat crna ..i ona sjajna crna..a to za rezanje..lim je neka normalna debljina..nebi trebalo bit tesko..a trebacu napravit kakav sablon...ako je nemognem..ima neki iskusnij u kuci pa ce oni malo priskocit
 
Član
Kakve crne neonke sa usb-om,... Neonke mozes staviti na kuciste (zalijepiti ako hoces) ili na pod unutar kucista, a onda napojni kabl (molex) odvuci u kuciste i prikljuciti na molex na napojnoj, dakle sve je plug@play. Neonke su ti inace oko 15-tak KM, raznih boja imaju, od jednobojnih do duginih boja. A ako hoces da ti jos nesto svijetli, stavi led ventilator na taj gornji izlaz na kucistu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top