Krut mjenjac

Krut mjenjac

Član
U pitanju je Twingo 2002 1.2 16v.
Dok je auto hladan sve funkcionise kako treba ali kada se zagrije mjenjac postaje krut. Saltanje nekako bas tesko bude.
Da li je moguce da se to desava usled manjka ulja u mjenjacu?
Na biracu brzina koji se nalazi sa donje strane mjenjaca minimalno ulje istice(~0.5l za 10000km). Ulje u mjenjac sam dosipao svaki mali servis i sve je ok bilo.
Auto nije moje i ne vozim cesto, vise sam zaduzen za odrzavanje ali koliko znam ovaj problem postoji oko godinu.


Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Član
Kad mi neko tvrdi da se ulje nikad ne menja, zaista mi tesko poverovati da to tvrdi neko ko je imao priliku da vidi rastavljen menjac i da i dalje stoji pri toj tvrdnji.
 
Član
Takvi ljudi tvrdi da nema velikog servisa kod auta sa lancem. Jebi ga, ako pukne lanac onda se novi motor stavlja, što bi se lanac mijenjao
 
Član
Kad mi neko tvrdi da se ulje nikad ne menja, zaista mi tesko poverovati da to tvrdi neko ko je imao priliku da vidi rastavljen menjac i da i dalje stoji pri toj tvrdnji.
Ako na mene ciljas ( a ciljas ) , ja nikad nisam imao prilike vidjeti rastavljen mjenjac niti je do sada bilo potrebe da se rastavlja. Imao sam jednom problem sa istim ali ispostavit ce se da je ulje bilo problem.
Dobro, mozda sam malo pretjerao kada sam rekao "nikad" ali u vecini slucajeva ili barem koliko poznajem ljudi da voze auta da nisu nikad zamijenili ulje u mjenjacu.
 
Pa kazes da si dosipao ulje? Ako je nakon dosipanja opet bilo isto,znaci da nije do manjka ulja.Ako je nakon dosipanja jedan period sve ok,znaci da fali ulja i treba opet dosuti.
 
Takvi ljudi tvrdi da nema velikog servisa kod auta sa lancem. Jebi ga, ako pukne lanac onda se novi motor stavlja, što bi se lanac mijenjao
Sta pricas? Ko mjenja lanac?
Hajde promjeni sva 3 ili 4 lanca na Touaregu, Audiu Q7 ili Porsche Cayennu!
7000.- Eura = Motor i getriba idu van, tjedan dan posla. Pa ti mjenja svaki veliki servis lance.
 
Član
Evo vidite, hans je jedan od takvih. Reci mi Hanse, šta se desi kada zbog lošeg održavanja i slično (vrlo često u BIH) zbog lošeg podmazivanja pukne lanac na recimo BMW-u, ili onim bijednim Fabiama II 1.2 HTP što je fabrički dokazano da su im loše vodilice lanca ?
Onda se to auto na otpad prodaje je l' tako ?
Jebe mi se kako se mijenja lanac na Touaregu, Audiu Q7 ili Cayennu, ako ih kupiš, budi spreman na troškove održavanja.
 
Evo vidite, hans je jedan od takvih. Reci mi Hanse, šta se desi kada zbog lošeg održavanja i slično (vrlo često u BIH) zbog lošeg podmazivanja pukne lanac na recimo BMW-u, ili onim bijednim Fabiama II 1.2 HTP što je fabrički dokazano da su im loše vodilice lanca ?
Onda se to auto na otpad prodaje je l' tako ?
Jebe mi se kako se mijenja lanac na Touaregu, Audiu Q7 ili Cayennu, ako ih kupiš, budi spreman na troškove održavanja.

jebese tebi kad nemas pojma!

svaki dio se mjenja kad je u kvaru

ali ne ko sto ti pises svaki veliki servis, samo nako , kao sto se remen mjenja.


Gesendet von iPhone
 
Član
Gdje to ja navedoh da se lanac mijenja svakih 100-180 hiljada kilometara ?
Lanac se mijenja čim se rastegne, a kada se rastegne, to se uveliko čuje. Al' jok, najbitnija stvar u BIH je navesti da auto ima lanac i nema velikog servisa.
 
Gdje to ja navedoh da se lanac mijenja svakih 100-180 hiljada kilometara ?
Lanac se mijenja čim se rastegne, a kada se rastegne, to se uveliko čuje. Al' jok, najbitnija stvar u BIH je navesti da auto ima lanac i nema velikog servisa.
E pa tako se to pise! Tako to mozes ostaviti!


Kad se lanac izduzi, spaneri nemogu svoj posao odraditi i lanac pocme lupkarat i moze se desit da preskoci, ako nemaju vodilice (kanale) kao neki novi modeli. Najbolje se cuje (kratko,jednu sekundu) pri paljenju auta, zato sto pritisak ulja jos nije nabijen,
ako i duze lupka, onda je lanac izduzen i mora se mjenjati. Vecinom nije lanac problem neo los kvalitet spanera i slidera, a taj proces lose, staro motorno ulje ubrzava!
 
Član
Ti si u Švici, pretpostavljam da se bolje održavaju auta.
Ja ti samo navodim primjer iz BIH, gdje sam u svakom oglasu gdje prodavač navede da auto ima lanac, pa velikim slovima napiše nema velikog servisa.

A takvi likovi ulje mijenjaju na 30 hiljada, jer bitno je vozit zvijer od auta a nema za redovno održavanje
 
Član
U sustini jedan koristan post za moju temu.
To zasto gubi ulje naveo sam. Dosta me skuplje izadje mijenjanje jednog semeringa nego dosipanje ulja narednih 7-8 servisa.

Kad je vec tema otisla da dodam i ja misljenje.
Nikad nisam vidjeo da neki proizvodjac tvrdi da se ulje ne mijenja u mjenjacu. Iskreno volio bih da vidim to ulje posle 15 god i 300-400k km, ako naravno sve izdrzi toliko.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Top