Krom boja , sprice , kompresori ili sta vec ide???

Krom boja , sprice , kompresori ili sta vec ide???

Narode zanima me kako se radi ovaj Crom bio pravi ili samo izgled , znaci zanima me gdje se ima kupiti ako je boja u pitanju ili masine za to. Gledao sam razne procese na yt za crom i vidim da ima i boja a ima nesto i sa vodom sto je bolesno dobro , zanimaju me oba procesa sta treba od masina da se to ostvari sve znaci?
 
mani se corava posla, i ja sam se ganjao time prije godinu, godinu i pol, jednostavno kod nas nema niko da to radi, a da sam narucujes masinu + boju, plus ostale hemikalije, jednostavno neisplativo, a i vrlo brzo izgubi onaj sjaj (cca 6 mjeseci - barem plastike sto se tice),,,,, tako da,,, uzivaj u necemu drugom,
 
Nije za moje auto nego prijatelj hoce da kupi sve sto je potrebno za rad s tim , za farbanje auta i slicno . Znaci sve te hemikalije , masine i sve samo je potreban izvor, stranica ili sl
 
BHT Ovisnik
onaj na "čop šop" je htio onog golfa u chrome,pa je Lipu popizdio jer se nemogu vece povrsine raditi:D
 
BHT Ovisnik
http://www.youtube.com/watch?v=rbJtbwxPByA&feature=relmfu

ima u par epozioda prije gdje odabrao,nemoze se farbat valjda,posebno ostecenja i sl pa je lipu to promjenio standarno po svom,oko 7min:D
 

MTR

Član
bolje nek se prihvati normalnog posla a ne ovog smeca , nema kromiranja bez kataforeze , bakra , elektrostatike i specijalnih tekucina , ako ima fabriku nek navali ako nema onda nek po prodavnicama boja i lakova trazi specijalne boje tipa paliochrome,xiralic itd itd , naravno cijene su :icon_eek::icon_eek:
 
Član
Kinezi su izbacili chrom boju u 4 osnovne nijanse i ona standardna (ogledalo) koju sipas u spricu i farbas auto a isti je efekat kao i ta sttvar sa hemikalijama ludnica 1 L kosta okok 1000 KM pa bujrum
 
Cijena nije bila bitna al et bitno je to sto je damke rekao da to nije dozvoljeno kod nas tako da ne bi bilo ni posla , valjda sve sto ima reflekciju u sebi je zabranjeno tako da
 
Top