Kriva mi jetta

Kriva mi jetta

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav,

nabacijo sam na jettu 1 opruge zute od golfa 2 i leglo je auto i naprijed i nazad ,od prilike, po 4cm, ali je jetta naprijed visocija 10cm, a ta razlika je ista bila i sa starim oprugama. Zna li iko do cega bi mogla biti ta razlika??

Pozz.
 

IGY

Član
mozda ti aksijalni lezajevi nisu postavljeni kako treba, mislim da nisu od nekog drugog auta, ili da ti nazad isto na soljama nesto ne stima, provjeri to prvo
 
Sve sam to provjeravao vec, i sve je ok. ne znam imali kakve veze sto su opruge od golfa"2" a sad na jetti "1". mislim, jel moguce da su opruge jace nego sto idu na "keca"?
 
Član
mogućnost velika ti je da je baš do opruga svake opruge ne spuštaju auto isto to što sa golfa paše na jettu ne znači automacki da će isto pasti.... Sve ti zavisi od izvede.... jetta 1 je sigurno lakša od golfa 2 pa je zato moguće da ti auto nije leglo koliko si se nadao... Moj savjet odreži dva kruga....
 
Član
aske777 je napisao(la):
mogućnost velika ti je da je baš do opruga svake opruge ne spuštaju auto isto to što sa golfa paše na jettu ne znači automacki da će isto pasti.... Sve ti zavisi od izvede.... jetta 1 je sigurno lakša od golfa 2 pa je zato moguće da ti auto nije leglo koliko si se nadao... Moj savjet odreži dva kruga....

kao sto ti vec napisa, nisu sve iste ni za Golf 2, sve ti zavisi od tezine auta, motora, vjerovatno ti je tu problem
 
Član
Nekontam poredjenje.Covjece jetta ima gepek i samim tim da neznam sta stavis zadnja strana pada vise i time dize prednju jer je teza.Trebas nazad staviti ili duze ili jace opruge da bi je izravnao.
 
Nazad je jetta legla tamam, i nebih da dizem. A jeste laksa jetta 1 od golfa 2 pa sam i ja kontao da su opruge jace i da skinem koji krug :D Samo mi nije jasno zasto je i prije nego sto sam stavio ove opruge od dvojke bila ta ista razlika.
 
Član
jetta-freak je napisao(la):
Nazad je jetta legla tamam, i nebih da dizem. A jeste laksa jetta 1 od golfa 2 pa sam i ja kontao da su opruge jace i da skinem koji krug :D Samo mi nije jasno zasto je i prije nego sto sam stavio ove opruge od dvojke bila ta ista razlika.

Pa nisam rekao da je dizes.Samim stavljanjem jacih opruga nazad spustices je naprijed.A mozes i naprijed da stavis slabije.
 
Pozadi je vec tvrdja nego naprijed i sumnjam da ce se izjednaciti ako stavim jos tvrdje nazad jer je ogromna razlika. moram vam sliku staviti da pogledate. slikat cu poslije pa cu staviti.
 
Član
Ako sam dobro vidio tebi su napred zute opruge.Sta je nazad.Izgleda mi kao da su ti napred opruge duze ili ti nazad amortizeri nista nevaljaju.
 
I naprijed i nazad su zute opruge, uzeo ih zajedno sa golfa 2. a amortizeri zadnji su skoro novi, nema im ni 4 mjeseca. a ista razlika je bila i sa starim oprugama i starim amortizerima, samo sto je sad i prednja i zadnja strana niza oko 4cm. ali je opet razlika.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top