Kreirajte sopstveni CS server

Kreirajte sopstveni CS server

Dakle kao sto tema kaze, kreirajte svoj sopstveni Counter Strike server i igrajte ovu "dosadnu" igricu samo sa odabranim ljudima.

Kako??

Kao prvo morate sve O V O odraditi i stvoriti vasu mrezu izabranih ljudi.

Kada to odradite potrebno je da odete u mrezna podesavanja i postavite Hamachi LAN kao veci prioritet. To radite tako sto kliknete desnim klikom na ikonicu od mrezne karte u donjem desnom cosku i idete na Open Network Connection, kada se otvori ovaj prozor idete gore na Advanced, pa Advanced Settings, zatim kliknete na Hamachi karticu i onda desno na strijelicu zelenu UP, prioritet mreznih kartica ce se promjeniti i sada ce veci imati Hamachi.
Idite na OK dok ne zatvorite sve prozore i restartujte komp.
Nakon toga instalirajte (ako vec nemate) Counter Strike download

Kada instalirate, idite u lokaciju instalacije, obicno C:\Program Files\Counter-Strike 1.6 i pokrenite hlds.exe, tj Half-Life dedicated server. Tu kreirate igru, znaci mapa, vrijeme br igraca itd, kada kreirate dobicete info o startanom serveru, njegovo ime i jos par podataka, a najbitniji je IP servera, koji se mora poklapati sa IP od Hamachi programa koji ste dobili instaliranjem i pokretanjem Hamachija, te kreiranjem mreze.
Dalje ovaj IP od servera saljete onima koji su u vasoj Hamachi Lan mrezi, oni taj IP kao i vi koji ste kreirali server, unosite u CS bas kao i svaki drugi server, i pucacina moze da pocne :cool::cool:

Treba obratiti paznju na Firewall koji koristite, ja koristim ESET, i ako ga ne podesite kako treba moze vam zadavati probleme, moze biti da vas niko u mrezi ne vidi kao ni vi sami sebe, ukoliko se to desi morate postaviti portove koje CS koristi otvorene u firewallu, ili kreiranje servera prepustite nekome ko koristi AVAST :icon_biggrin:

Nadam se da ce vam valjati ovo ;);)
 
Član
pa dobro koja je prednost koristenja ovog programa hamachi kad se sve ovo moze uradit i bez njega? jel manji ping?samo ip adresa hlds-a se mijenja svaki put kad restartujemo kompjuter. sad mjenja li to ovaj program?
 
IP se ne mjenja, igrade s odabranima, a ja prije nisam mogao igrati u odabranoj ekipi bez ovoga Hamachia

a ako ti je komplikovano instalirati program i startati igru ti onda kupi server i miran, kad ti je vec do bacanja para
 
Član
nisi me razumio, imas razne modeme/router-e na koje mozes spojiti nekoliko racunara. samo se okupis s drustvom i igras, nema nikakve instalacije, nikakvog placanja
 
TuLe je napisao(la):
nisi me razumio, imas razne modeme/router-e na koje mozes spojiti nekoliko racunara. samo se okupis s drustvom i igras, nema nikakve instalacije, nikakvog placanja

da ali ovo sve radi bez toga, samo izlaz na internet ti je potreban bilo kakav, wireless, adsl, cable.......itd ;)
 
Član
idalje se ne kontamo :D evo primjera radi recimo modem od adsl-a, spojis na njega recimo 4 racunara ili vise (zavisno od modema) i igras, ne treba ti internet ne trebaju ti nikakvi programi nit ista. mada i ovo sto ti navodis je super za neke koji npr zive u razlicitim gradovima i sl, al ako sam ja s nekim kuca do kuce ili stan do stana fino laptop pod ruku (ili desktop pc pod ruku :D ) i spojimo se ovako. ne trosis net (odnosno limit ako ga imas), a i bolje uzivo nekog zezat :D
 
TuLe je napisao(la):
idalje se ne kontamo :D evo primjera radi recimo modem od adsl-a, spojis na njega recimo 4 racunara ili vise (zavisno od modema) i igras, ne treba ti internet ne trebaju ti nikakvi programi nit ista. mada i ovo sto ti navodis je super za neke koji npr zive u razlicitim gradovima i sl, al ako sam ja s nekim kuca do kuce ili stan do stana fino laptop pod ruku (ili desktop pc pod ruku :D ) i spojimo se ovako. ne trosis net (odnosno limit ako ga imas), a i bolje uzivo nekog zezat :D

:icon_confused::icon_confused::icon_confused:

ti ocigledno nisi skontao poentu ovog posta onda definitivno......
 
Član
zen3dom je napisao(la):
IP se ne mjenja, igrade s odabranima, a ja prije nisam mogao igrati u odabranoj ekipi bez ovoga Hamachia

a ako ti je komplikovano instalirati program i startati igru ti onda kupi server i miran, kad ti je vec do bacanja para

pa moze se igrat. napravis server isto ovako preko hlds-a i samo nadjes koja je ip adresa ona dinamicka. i mozes igrat sa kim hoces. bar sam ja tako radio. ;)
 
ado_d je napisao(la):
zen3dom je napisao(la):
IP se ne mjenja, igrade s odabranima, a ja prije nisam mogao igrati u odabranoj ekipi bez ovoga Hamachia

a ako ti je komplikovano instalirati program i startati igru ti onda kupi server i miran, kad ti je vec do bacanja para

pa moze se igrat. napravis server isto ovako preko hlds-a i samo nadjes koja je ip adresa ona dinamicka. i mozes igrat sa kim hoces. bar sam ja tako radio. ;)

kontam, ali ja kazem kod mene nije htjelo tako i zato sam trazio drugi nacin i nasao kreiranjem virtual LANa, ko hoce moze probati i bez Hamachija a ko hoce moze s njim, uglavnom sve igre se mogu igrati u mrezi preko hamachija kao da si u LANu, znaci sve, a gore je opisan postupak za CS ;)
 
Član
zen3dom je napisao(la):
ado_d je napisao(la):
zen3dom je napisao(la):
IP se ne mjenja, igrade s odabranima, a ja prije nisam mogao igrati u odabranoj ekipi bez ovoga Hamachia

a ako ti je komplikovano instalirati program i startati igru ti onda kupi server i miran, kad ti je vec do bacanja para

pa moze se igrat. napravis server isto ovako preko hlds-a i samo nadjes koja je ip adresa ona dinamicka. i mozes igrat sa kim hoces. bar sam ja tako radio. ;)

kontam, ali ja kazem kod mene nije htjelo tako i zato sam trazio drugi nacin i nasao kreiranjem virtual LANa, ko hoce moze probati i bez Hamachija a ko hoce moze s njim, uglavnom sve igre se mogu igrati u mrezi preko hamachija kao da si u LANu, znaci sve, a gore je opisan postupak za CS ;)

kako si pokusavao da udejs preko tog servera sto ti nije htio? nadjes koja ti je dinamicna ip i onda kad udjes u kanter kucas u konzolu connect pa ta ip adresa pa port koji si odabrao ;)
 
joj sad polemike oko nicega, cuj nisam levat oko tih stvari, shvati ne moze bez ovoga, nebitno imao dinamicku IP vidljivu ili ne, meni se mjenja svakih 10min, to je najveci problem :icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim:
 
Član
zen3dom je napisao(la):
joj sad polemike oko nicega, cuj nisam levat oko tih stvari, shvati ne moze bez ovoga, nebitno imao dinamicku IP vidljivu ili ne, meni se mjenja svakih 10min, to je najveci problem :icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim:

ok druze pitam onak ako mogu da ti pomognem kako ;);)
 
Top