krckanje woofera

krckanje woofera

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
pozz....ako neko moze pomoc izvolite...radi se o wooferu sony xpold 1300w i u zadnje vrijeme mi je nesto pocelo krckat u njemu, unutra u autu ne osjetim nista,medjutim kad otvorim haubu bas se dobro cuje neko krckanje kojeg prije nije bilo, kupio sam ga novog prije otprilike godinu dana....neznam sad jel se to isplati popravljat ili je to dotrajao woofer nemam pojma, ako ko ima slicno iskustvo ili zna nesto o popravcima i koliko bi kostalo bio bih jako zadovoljan.....hvala...

ps: woofer radi na pojacalu phase linear .8kw

pozz
 
Član
golf_2_1.3 je napisao(la):
pozz....ako neko moze pomoc izvolite...radi se o wooferu sony xpold 1300w i u zadnje vrijeme mi je nesto pocelo krckat u njemu, unutra u autu ne osjetim nista,medjutim kad otvorim haubu bas se dobro cuje neko krckanje kojeg prije nije bilo, kupio sam ga novog prije otprilike godinu dana....neznam sad jel se to isplati popravljat ili je to dotrajao woofer nemam pojma, ako ko ima slicno iskustvo ili zna nesto o popravcima i koliko bi kostalo bio bih jako zadovoljan.....hvala...

ps: woofer radi na pojacalu phase linear .8kw

pozz

bezze je govoriti bilo sta napamet,ali da te uputim sta bi otprilike moglo biti,tj neki osnovni kvarovi zvucnika.....haj ovako....izvadi zv iz kutije i pusti da radi na otprilike na onoj jacini gdje ti pocinje "krcanje",moze ti bit da se zavojnica pocela odvajati od membrane(centratora),moze biti da je jedna od zica koje vode na zavojnicu(laicki one elasticne u unutrasnjosti zv)pocela pucati ili da se sama membrana pocela odljepljivati od kucista....a u najgoroj verziji ti je stradao lak na zici(to ti je zavojnica zv,i najvjerovatnije probija izmedzu namotaja tako da dobijas krcanje),opet ti kazem,svi mozemo lupati ovo ti je ili ono,ali dok se ne vidi niko ti ne moze reci e to ti je 100%
 
Član
Na kojoj snazi radi woofer kakvo je pojacalo kolko RMS, moguce da si ga i sprzio :p

A popravke se ne isplate naprave oni njega al nije to to,za isto para kupis polovan ne popravnjan to jest nekih 70-80 KM
 
adi187 je napisao(la):
Na kojoj snazi radi woofer kakvo je pojacalo kolko RMS, moguce da si ga i sprzio :p

A popravke se ne isplate naprave oni njega al nije to to,za isto para kupis polovan ne popravnjan to jest nekih 70-80 KM



a onda najverovatnije da cu na novi preci...mozda na pioneer..da i njega probam ovaj me je raazocarao ....hehe...

vadio sam ga iz kutije i bas dobro ogledao, na njemu se ne vidi ni najmanje ostecenje nista, vjerovatno je neki vrag unutra...

pojacalo je kao sto sam i prije rekao phase linear .8kw, ima 2x300rms na 4 ohms, ja mislim da radi na 300rms jer imam dva izlaza slobodna...woofer je cini mi se 380 rms neznam da li je moguce da sam ga sprzio...pozz
 
Član
pozz takav slucaj se desio i mom prijatelju ako ti zvucnik nema spoljasnjih ostecenja znaci da je lak koji se nalazi na namotaju popustio i ne vjerujem da se to isplati popravljat jer nece ti zvucnik raditi kao prije to je provjereno... :icon_smile:
 
Početnik
pa nije tema stara 48764907604 mjeseci pa sta stvarno neznam zasto se svi pale na to dizanje,covjek hoce pomoc vio ga napadate
 
Početnik
edo_benz je napisao(la):
nije stara 485415124 dana al je stara skoro 2mjeseca to je dovoljno

ok,sad cete i na mene galamit:lol::lol::lol:...samo kazem da netreba odma napadat vec fino mu objasnit jer je nov a i treba ga uputit na pravila,,,ha ya;);):icon_smile:
 
Početnik
ljudi,da vam kazem momak radi sa audio opremom,razglasi i to..i momak zna svoj posao i slobodno mu se obratite ako imate kakvih problema sa zvucnicima..toliko
 
Član
Lija je napisao(la):
ljudi,da vam kazem momak radi sa audio opremom,razglasi i to..i momak zna svoj posao i slobodno mu se obratite ako imate kakvih problema sa zvucnicima..toliko

pa sta :lol: ...
 
Član
edo moras li ti na svaku odgovorit?? ja mislim da kad bi ti nesto presutio, to bi odma sutradan smak svijeta bio...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top