Krade li se ML?

Krade li se ML?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
sve se naravno krade i sve se moze ukrasti... To nam je svima jasno...
Koja auta se vise kradu i koja je najlakse obit i to znamo da su VW i Audi, kod nas, a i sire na prvom mjestu.
Nekih posebni caki za ML-a koliko sam ja cuo nema, dakle da se nadje neki trik kao za neke modele,pa da ih obiju u rekordnom vremenu... Mercedes od neke 1998 godine pretezno koristi kodirane IR kljuceve, koji su po mom misljenju dosta dobri, i koje nije tek tako jednostavno kopirati...
Za X5, neznam stvarno, znam da su im kljucevi onako normalni, i da sam gledao neke clipove kako ih brzo obiju(mozda su to i trikovi ili lazi), a nisam imao priliku da pricam i cujem misljenja vlasnika X5...
Koje god auto da kupis, moj savjet ti je, cuvaj ga sto vise mozes :)
 

MTR

Član
XC 90 , ili bilo koji noviji Volvo , ko ga otvori i upali dajem 5 stoja , pride dajem borer za busilicu nek pokusa borovat bravu ;)
 
Početnik
^ daj bre MTR, sve se moze obiti ;) evo npr: davne 92' buraz mi vozio Golfa 2 GTi (sto je tada bio pojam od kola) i ode u Zodiak (kafic na Senjaku), sedne da pije pice i neko mu poce drkati alarm na kolima (iz kafica) samo ga pali i gasi a ceo kafic vristi od smeha..

dovoljno je da se postavi takozvani tracker na kola, hvata kod kljuca pri odkljucavanju/zakljucavanju i nema tih kola koja se ne mogu maznuti :icon_biggrin:
 
MTR je napisao(la):
XC 90 , ili bilo koji noviji Volvo , ko ga otvori i upali dajem 5 stoja , pride dajem borer za busilicu nek pokusa borovat bravu ;)

po pricama starijih kolega volvasa, Volvo nije moguce provaliti i odvuci, sad ne znam koliko je to tacno... ali kod mene ima tzv. mrtvo zakljucavanje, znaci poslije zakljucavanja jos jednom se nakon nekih 20 sec. cuje zvuk zakljucavanja i navodno se spoje neke celicne sipke u vratima...
 

MTR

Član
nama na seminaru dali one jake borere da busimo brave - nema sanse , ne mozes je iscupat napolje ni sa jednim poznatim alatom. Ako prevaris senzor inklinacije na dizanju auta ( mislim da ga dignes na slepu i to ) ostaje ti posla jos dva tri dana ,na kraju skontas da je nemoguce , ne mozes kroz staklo - mozes ga razbit , al ga ne mozes izvadit ni tako razbijenog iz okvira . Mislim da ne duljim - nemoguce - isprobano.

@ flash , jesi cuo kad za rotirajuci kod , nema tog aparata da moze skontat sljedecu kombinaciju
 
Član
Ma imam prijatelja bravar inače i jednom me zove da ga odvučem do sokolović kolonije da otvori volva 940 frajeru se greškom zaključo. Patio se sat vremena nije uspio na kraju mi kaže ima 12 brava nekih...

Sve u svemu, mislim da se ML krade manje od X5-ice što je sigurno, a jedini realan zaključak je da si u ovoj zemlji na meti lopova čim imaš na sebi ili oko sebe nešto vrjednije od pet maraka...
 
Početnik
Deyo je napisao(la):
flash_back je napisao(la):
^ daj bre MTR, sve se moze obiti ;) evo npr: davne 92' buraz mi vozio Golfa 2 GTi (sto je tada bio pojam od kola) i ode u Zodiak (kafic na Senjaku), sedne da pije pice i neko mu poce drkati alarm na kolima (iz kafica) samo ga pali i gasi a ceo kafic vristi od smeha..

dovoljno je da se postavi takozvani tracker na kola, hvata kod kljuca pri odkljucavanju/zakljucavanju i nema tih kola koja se ne mogu maznuti :icon_biggrin:

Mislim da nije toliko zaostalo, vjerovatno radi na nekom principu kodiranja, kao blowfish, npr, isti ključ a uvijek različit string.

tako se barem radilo davne 92'... sada sigurno ima neki inovativniji sistem otvaranja kola...

MTR je napisao(la):
@ flash , jesi cuo kad za rotirajuci kod , nema tog aparata da moze skontat sljedecu kombinaciju

ma druze iskreno nisam nesto upucen u aktuelna zbivanja (kako se danas dizu kola) ali sve sto covek moze da napravi drugi moze isto i da poj*ebe, prosta logika stvari :D:D pa kako CIA i te agencije ulazu milione i milione u zastitu mreze pa im neki klinac opet upadne unutra, a ne kola da se maznu ;)
 
Član
najjaci su ovi sa fazonima ZNAM AL NECU DAKAZEM hahaha a sto se tice ml-a mislim da se krade ko i ostala auta, a za otvaranje tih novijih mercedesa cuo sam par fazona sto ne znaci da je tako a to je da se otvaraju ako nesto zapalis ispod njih tj. stvoris dim, ili udarit malo jace na sredini krova (sto bi trebalo simulitat prevrtanje na krov) da se i tada otvaraju vrata... to je rekla kazala .. sad ne znam jel to tako
 
Član
Znam ja čovjeka kojem su ukrali ML-a.Nema tu pravila ako zapadneš za oko kako god okreneš donji si,ali kad bi već imao para za ML-a,imao bih i za kasko i gps,tako da...
 
Član
Schumi je napisao(la):
Znam ja čovjeka kojem su ukrali ML-a.Nema tu pravila ako zapadneš za oko kako god okreneš donji si,ali kad bi već imao para za ML-a,imao bih i za kasko i gps,tako da...

Imam ja kasko na svkaom autu, ali što će mi u biti uopšte sekiracija te vrste bolje uzeti auto koje je niže rangirano na listi ukradenih za miran san ili odseliti iz BiH!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top