kracenje opruga

kracenje opruga

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
htio bi da spustim golfa, pa me zanima da li smijem kratit one standardne opruge, oce li sta puno stetit, da ne uzimam one sportske pa da ga one spuste, moze se desit da uzmem pa da ga nespuste bas... :icon_smile:
 
Član
bolje kratiti sportske opruge ako ne budes zadovoljan, nego kratiti te obicne, jer su premekane, i kad ih skratis hem sto ce ti se auto ljuljati ko trolejbus:lol:, a neces dobiti stabilnost u krivinama.

kupi originalne sportske opruge, i orahati se, pusti se kracenja, grijanja i sl ;)
 
Član
Moje auto je spusteno kracenjem opruga, i ne bi ti preporucio da i ti to uradis, jer jednostavno ces dobiti da ti auto skakuce na svakoj neravnini, kupi sportske opruge bar za golfa nisu skupe ;)
 
Član
ako ti je bitno samo kako auto izgleda skrati i stavi odbojne gume u oprugu, ako ti je bitno kako se auto ponaša na cesti i u krivinama uzmi kraće, sportske opruge
 
kracenje kod mene ,vise trucka neg sto treba,al et barem je lepsi...i kratio sam ih jer je bilo tesko nac prave sportske za njega...
barem ja lako naci opruge sportske za golfa to ti je isto ko kad ides u prodavnicu po ljeb :D Imas ih svigde a nisu skupe
 
BHT Ovisnik
barem za golfa ti je lako naci jeft ino opruge 60/40,ja sam imao 2 seta platio ih ovdje na forumu po 40km,auto vozao 2 godine tako,odlicno lezi na cesti,fino izgleda,ja sjekao ne bih na tvom mjestu;)

16646166510372887805717.jpg
 
Član
Kani se sjeckanja opruga, pretrpi malo usparaj 50 marki i kupi si polovan set kratkih opruga...barem golfa nije tesko spustit... ;)
 
Član
HVALA VAM... ZNACI UZET SPORTSKE OPRUGE I SPUSTIT... ;) :icon_smile:

HVALA VAM... ZNACI UZET SPORTSKE OPRUGE I SPUSTIT... ;) :icon_smile:
 

SL7

Član
Radi ti sta si naumio bonsek opruga najbolja ,neces dobit nikad zeljenu visinu sa sport oprugama
;);)
 
Član
ja bi ti preporucio kupi sportske opruge i vidi koliko ce ti ga spustiti,a ako ne bude dovoljno onda odsjeci jedan krug tako sam i ja na proslom autu uradio i dobro se ponasao
 
ja mu dajem ko nove za 120KM i jos u tuzli (nema zezancihe s prevozom), a haman mu puno para...to za 40KM il su nikakve il su raspar...al bujrum...
 
Član
Po ko zna koji put ... :icon_rolleyes:

Ako ti je samo do izgleda i ne vozis kao McRae, slobodno skrati tvornicke opruge, ali pozeljno je da skratis i klip amortizera, tako da bi on ostao jednako napregnut kad se auto spusti i to ce ti smanjiti to skakanje o kom svi pricaju, jer auto i skace zato sto svo otfikare tri kruga opruge, a onda sva tezina padne na amortizer i on se sabije do kraja i nema vise ni malo hoda da amortizuje neravnine na cesti.

Ako hoces da spustis auto radi voznih karakteristika MANI SE OVIH OPRUGA OD 50, 60, 100, 120 km I SLICNO, jer to nije ni vidjelo kvalitetne i sigurne opruge. U tom slucaju potrazi neke renomirane opruge tipa Eibach, H&R, KW i slicno, a one su reda velicine 100 evra, pa na dalje, a ni to ti nije najsretnije rjesenje. Najbolja opcija bi bila kvalitetan set opruga i amortizera i tad si miran, ali to je vec investicija od preko 1000 KM.

Koliko sam ja skontao, tebi je bitno samo da spustis auto, da ti ljepse izgleda i prema tome slobodno skrati te opruge, ali skrati i amortizer i nek ti tokar nareze novi navoj na njemu i bices zadovoljan 100% ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top