kracenje opruga

kracenje opruga

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Sina je napisao(la):
@EDOZE

Covjek je otvorio temu prije 10 mjeseci... Ako do sada nije skratio opruge, nece ih ni skratiti.... Glupo je da dizes prastare teme, sa problemima koji su do sada sigurno rijeseni....

ok,sorry,nisam obracao paznju na to...ubuduce hocu...pozz;)
 
Član
Ja sam imo problema s tim skracene ali mi je auto previse "pepkao" i nemoze se zaustaviti za isto vrijeme dok nisam kupio prave gm crvene spirale !!
 
Član
K'o prvo, tema iz 2007!!!! me godine.

A drugo, ja se ne bih bas tako lako usudio da mijenjam termicka svojstva grijanjem metala starog 20 godina. Radije cu odsjeci krugic i gotovo.
 
Član
Grijanjem postoji mogucnost da pukne opruga,jer poslije metal nije vise isti...
Po meni nepotrebno i jedno i drugo,orginal ;)
 
Legend
posto je ovo kracenje svaki dan sve aktuelnije, u gradu ima 21321 spustenih auta, od kojih 2 imaju gewinde, 15 kratke opruge sa odgovarajucim kratkim amrotizerima, sve ostalo je na uljarama i bonsek tuning..

ja licno to nebih NIKAD URADIO, ako nebih imao dovoljno sredstava da odradim kako treba,nebi nikako !

imao sam priliku da se vozim u autu, koje je bukvalno imao 2 kruga opruga, znaci ispadala je liku opruga sa lezista "svako malo".. i mogu samo reci da je to uzasavajuce iskustvo, jer fakticki skakuce po cesti, i svaka veca izbocina na cesti (a kod nas ih ima za izvoza) gubis tlo pod nogama i klizes..

tako da bih svima toplo preporucio, da ne kratis nista.. vec samo fabricki ili kvalitetan aftermarket dio ;)
 
Član
.nOKe je napisao(la):
posto je ovo kracenje svaki dan sve aktuelnije, u gradu ima 21321 spustenih auta, od kojih 2 imaju gewinde, 15 kratke opruge sa odgovarajucim kratkim amrotizerima, sve ostalo je na uljarama i bonsek tuning..

ja licno to nebih NIKAD URADIO, ako nebih imao dovoljno sredstava da odradim kako treba,nebi nikako !

imao sam priliku da se vozim u autu, koje je bukvalno imao 2 kruga opruga, znaci ispadala je liku opruga sa lezista "svako malo".. i mogu samo reci da je to uzasavajuce iskustvo, jer fakticki skakuce po cesti, i svaka veca izbocina na cesti (a kod nas ih ima za izvoza) gubis tlo pod nogama i klizes..

tako da bih svima toplo preporucio, da ne kratis nista.. vec samo fabricki ili kvalitetan aftermarket dio ;)
2 kruga opruga!:smajli16::smajli16::smajli16:
 
Član
Heheh jedan moj kolega je imao bmw e21 i nije imao nikako manžetna jer struganjem od asvalt je ostao bez i jedne manžetne! :lol: Ma oriđiđi je oriđiđi iskeširas malo rapa i imas opruge!
 
Početnik
ja sebi stavio crvene opruge na golfa,spustio ga kolko treba i nije mi bilo dovoljno i odrezem ih jos za krug..
 
Član
ma kad je neko klipan nije sposoban ni radio ugraditi da ne spali auto, isto tako nije svejedno da li rezes pilom u supi odokativno, ili ipak imas pojma sta radis....
 
Početnik
trizex je napisao(la):
ma kad je neko klipan nije sposoban ni radio ugraditi da ne spali auto, isto tako nije svejedno da li rezes pilom u supi odokativno, ili ipak imas pojma sta radis....

jel to na moj racun ili
znam da ne treba biti opruga kratka toliko da je slobodna,al brate kad nece nize ja rezem kolko mi treba..
 
Član
Oggy je napisao(la):
trizex je napisao(la):
ma kad je neko klipan nije sposoban ni radio ugraditi da ne spali auto, isto tako nije svejedno da li rezes pilom u supi odokativno, ili ipak imas pojma sta radis....

jel to na moj racun ili
znam da ne treba biti opruga kratka toliko da je slobodna,al brate kad nece nize ja rezem kolko mi treba..

Naprotiv, ti si u mom timu ako nisi upratio :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top