kracenje opruga

kracenje opruga

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
svako normalan ce ti reci NE .

zasto spustati auto ako nema dovljno sredstava za to... ? mislis da ce bolje drzati cestu sto ga spustis ? ajd nek neko napise DA pa da vidim tko je to toliko lud reci tako nesta ...
 
Član
ja sam zato postavio pitanje ISKUSTVA??? da cujem kako auto lezi u zavoju...itd...i dali se uopste isplati sa tim kracenjem ili grijanjem
 
Legend
optikom DA,kvalitetom NE....................i NE ne radi to,radije strpis se,ili kupis odmah prave opruge
 
Član
i ja kazem NE!
jer ako skratis opruge, a ne stavis kratke amortizere onda nemas nista od toga, jedino mozes pogorsat lezanje, jer tad auto "skace" na rupama, i ako naletis na rupu u krivini, mozes samo lose zavrsit...
 
Član
tepSIJA je napisao(la):
svako normalan ce ti reci NE .

zasto spustati auto ako nema dovljno sredstava za to... ? mislis da ce bolje drzati cestu sto ga spustis ? ajd nek neko napise DA pa da vidim tko je to toliko lud reci tako nesta ...

evo ja se javljam:lol:

Ako ne mozes pronaci odgovarajuce amortizere i opruge kojima bi snizio auto, onda ok, ali ne treba pretjerati sa skracivanjem opruga da auto ne stosuje=amortizeri gube svoju funkciju

u principu je to low end potez,koliko je bezbjedno ili ne, pa najbolje ce ti reci onaj ko je to zapravo i uradio, ja znam da se tako masovno spustaju yugici a razlog je da je nemoguce danas naci specijalne skracene opruge za isti...
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
i ja kazem NE!
jer ako skratis opruge, a ne stavis kratke amortizere onda nemas nista od toga, jedino mozes pogorsat lezanje, jer tad auto "skace" na rupama, i ako naletis na rupu u krivini, mozes samo lose zavrsit...

mozes odrezat opruge ili grijat ako nadjes krace amortizere, a ako nadjes samo opruge bice ti isto ko i da si osjeko
 
Član
Sto djaba komplikujes kad mozes nac opruge u pekari danas....za bilo koje auto...otpad pun svih vrsta opruga i kupis namontiras i vozis ko covjek....
 
Član
Opruge ne krati ni slucajno...neces time nista dobiti..samo ces upropastiti auto...kupi fabricki napravljene sportske opruge i to je to....
Imas fabricki napravljene opruge za obicne amortizere.....sto znaci ne treba ti kraci amortizer....recimo za skodu i golfa V eibach proizvodi opruge koje ti spuste auto za 25-30mm i idu na obicne amortizere bez problema i ne gubis nista ni na stabilnosti ni na "ljuljanju"....a sa kracim amortizerima tj dvosmjernim pravim sportskim dobijas mnogo vise ali na nekoj normalnoj cesti..na ovim nasim cestam ima samo das se "treses" ko Jermenija.....
Poz.[/i]
 
Član
quattro je napisao(la):
jest to ako ces spustit 2cm
pa da.. 2 ili 3cm je sasvim OK...nevidim potrebu da na nasim cestama neko spusta auto nize....za utrke i stayling OK ali da se voza po ovim nasim cestama sa autom spustenim vise od 3 cm....rizik veliki...
 
Član
ma to je samo vizuelni efekat...a cuo sam da kracenjem odnosno radom oko opruga bilo koje vrste ostetis amortizere,jer kad su opruge puno nize amortizer nema dovoljan hod i stvrdne se nesto unutra...ne mislim da postane sportski,nego nesto kao u smislu da blokira,ne radi vise,moras mijenjat...jedan lik iz zenice je to uradio i mijenjao sve 4 amortizera...bolje da zbavis fabricke opruge koje su malo nize,il nadji i amortizere,ak mislis dosta spustat...
 
Član
@EDOZE

Covjek je otvorio temu prije 10 mjeseci... Ako do sada nije skratio opruge, nece ih ni skratiti.... Glupo je da dizes prastare teme, sa problemima koji su do sada sigurno rijeseni....
 
Član
a sta nista strasno , nije gledo datum , omaklo mu se dodo komentar , samo u buduce gledaj datum -ijasam prije koji dan diko temu staru 2 3 mjeseca pa neki ludi clan kaze daceme banovati , pa nemoj dizat da itebi neko negovori dace te banovat
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top