KR ili PL

KR ili PL

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Nadam se da nisam fulio mjesto za temu:) Nego zanima me, kako se moze razlikovati PL i KR, raspitivao sam se vec na forumima, ali interesuje me da li iko od vas zna tacno kako se razlikuju ovi motori, jer ja pretrazih net al nigdje ni naopako objasnjenje da postoji:(:(...:)
 
Član
Tacno prema broju motora na bloku :)

Onda PL ima KE-jetronic sistem ubrizgavanja, Kglava je od aluminija i siva je, ima dva dzeka na sebi. Kod KR je obicna crna kglava bez ikakve struje.

Sto se tice unutrasnjih razlika. Drugacija je izduvna bregasta i usisna grana.
 
Član
syncro je napisao(la):
Tacno prema broju motora na bloku :)

Onda PL ima KE-jetronic sistem ubrizgavanja, Kglava je od aluminija i siva je, ima dva dzeka na sebi. Kod KR je obicna crna kglava bez ikakve struje.

Sto se tice unutrasnjih razlika. Drugacija je izduvna bregasta i usisna grana.

;)
 
Član
ma nema se sta reci,ovakvi motori se kupuju radi brzine,a brzi je KR bar kad se radi o 1.8 jer KR ima samo u 1.8 izvedbi.
 
Član
razlika je u ubrizgavanju KR ima K jetronic, PL ima Ke.; instalacijama KR ima jedan kompjuter( mali zeleni), PL ima 2, ispusnim granama KR nema katalizator ni lambdu sondu ( ima iznimki), bregaste....
vecina Kr-ova je izlazila sa usisnim granama 50mm, ali ima ih i sa 42mm kao u PL-a.
i najlakse ih je razlikovati po kodu motora i po kodu glave ( KR pocinje sa 027 i ima natrijem punjene ventile, a PL sa 051 i ima obicne 7mm ventile).
sigurno ima jos par razlika kojih se trenutno nemogu sjetiti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top