Koristenje guma iz rezerve za voznju

Koristenje guma iz rezerve za voznju

Član
Zanima me da li je sigurno koristiti gume koje su bile u rezervi i koje nisu vozene. Rijec je o ljetnim Continental gumama oko 2005-06 godista.
Imaju godina al po mom misljenju ne bi trebalo bit problema posto te gume uglavnom budu u zatvorenom i nema nekih vanjskih uticaja koji bi mogli da naskode gumi.
 
Član
Druze sastaav gume se promijeni. Tacnije stvrdne se guma, I ne daje ni priblizne rezultate kao kada se proizvela.
A proizvodaci guma stalno mijenjaju sastav guma kako bi je napravili sto boljom.
Ja bi radije neku novu gumu nize cijene nego continental star 10 godina.
A ako ipak kupis nemij previse ocekivati kako se ne bi razocarao, te prilagodi voznju.
 
Član
Druze sastaav gume se promijeni. Tacnije stvrdne se guma, I ne daje ni priblizne rezultate kao kada se proizvela.
A proizvodaci guma stalno mijenjaju sastav guma kako bi je napravili sto boljom.
Ja bi radije neku novu gumu nize cijene nego continental star 10 godina.
A ako ipak kupis nemij previse ocekivati kako se ne bi razocarao, te prilagodi voznju.
Bas tako. Radije kineza novog, nego tog old-timera

Send via Gameboy Color
 
Kod starog na golfu su dve continentalke iz rezerve jedna nasa bila drugu on nasao isto covek tražio il prodavao. Uglavnom kog god je vulkanizera zvao govorio je zavisi od skladistenja ako nikad nije koristena nemam problema. Obe stavljenje auto drži na putu odlicno. Tako da stavi slobodno.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Član
Pitao si da li je sigurno , nije . Ja sam pokusao skinuti tako staru rezervnu gumu (isto nikad koristena nije) sa felge , jer mi je trebala felga i nisu uspjeli skinuti a da je ne poderu .
 
Ova kod mene i skinuta pregledana i vracena na felgu. Zavisi od kvaliteta i marke gume. Obe iste continentalke sa istim godinom na dotu.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Top