Kopcanje pojacala

Kopcanje pojacala

Član
Treba ti pojacalo sa high level input ulazima ako nema tog onda kupis high to low konverter i sa zadnjih zvucnika prespojis zice do pojacala a naponski za pojacalo standardno ide od akumulatora i to je to ;)
 
adi187 je napisao(la):
Treba ti pojacalo sa high level input ulazima ako nema tog onda kupis high to low konverter i sa zadnjih zvucnika prespojis zice do pojacala a naponski za pojacalo standardno ide od akumulatora i to je to ;)

to si u pravu, to je najjednostavnije ;)
 
Član
da neotvaram temu, moj problem je sto, radio neam izlaze za pojacalo, originalni radio, moze li se pojacalo ikako spojiti koji sve nacini spajanja postoje ?
 
Član
adi187 je napisao(la):
Treba ti pojacalo sa high level input ulazima ako nema tog onda kupis high to low konverter i sa zadnjih zvucnika prespojis zice do pojacala a naponski za pojacalo standardno ide od akumulatora i to je to ;)
nikolax evo Adi ti je vec objasnio sve moguce nacine kako da spojis.

HU na pojacalo mozes kopcati samo na 3 moguca nacina:
1. HU ima originalne RCA koje samo spojis na pojacalo. (Low Input)
2. Ako pojacalo ima predvidjeni utikac Hi-Input spajas samo + i - sa zvucnika na to mjesto.
3. Ako HU nema RCA ni pojacalo Hi-Input onda kupis Hi-to-low converter na koji se kace + i - od zvucnika i on pretvara taj signal u RCA koje samo spojis na pojacalo.

Nadam se da sam pomogao :)
 
Član
Evo ja na piku na brzaka nadje ovo pa da znas o cemu je rijec :)
http://caperformance.pik.ba/artikal/4806807/hi-low-konverter-za-spajanje-pojacala-na-fabricki-radio/
 
Član
Da nebi otvaro temu, imam pitanje :
Znaci spojim pojacalo blaupunkt GTA 2x100W/1x400 W na radio JVC nazad imaju 2 cinca i radi sve ok, ali kada spojim ostale zvucnike na radio dok pojacam pojacalo se ugasi i rade samo zvucnici koji su skopcani u radio, kada smanjim opet pojacalo radi kako treba a kada odspojim sve i spojim samo pojacalo onda radi bezz problema
 
Član
Svako pojacalo da bi jace radilo i guralo zvucnike treba konstantan napon, a ako si ti sve to spajao preko jedne + u autu i radio i pojacalo onda je normalno da se gasi kada pojacas jer sam radio trosi stuju pogotovo ako na njega okacis zvucnike a pojacalo vuce duplo vise i onda ako napon opadne ispod minimale pojacalo se gasi. Drugo objasnjenje moze biti da ti je voltaza od RCA koja ide u pojacalo veca od propisane pa se pojacalo ugasi ako previse struje pustis u low input. Neka drugi iskusniji kazu isto savjet. Pozz
 
Član
Pojacalo je spojedno preko akumulatora sve kablovi koji idu mislim debljina, masa to je sve ok spojeno sto se tice pojacala, e sad cincevi, su ok nezz da u njima nije problem ?
 
Član
Lava King ti je dobro rekao ;)

+ za pojačalo ti mora bitio doveden direktno sa akumulatora i minimalno 10mm2,masu takodje provjeri gdje si je spojio, lak ispod stopice od mase more biti ostrugan da direktno na lim nalegne

I provjeri kako ti je pojačalo naštimano, ne može biti gain na pojačalu na max a i player da pojačavaš koliko može, pojačalo ode u protekt i ugasi se :icon_rolleyes: Smanji gain ispod polovine na pojačalu pa testiraj kako će se ponašati al prije toga sredi struju i ne slušaj muziku dok je auto gašeno :D;)
 
Član
Sredio sam ;) Nego dali je ikako moguce da napravim da mi nazad samo bude bass ostali zvucnici kao visoko tonci jer mi fali visokog tona, i nazad imam zvucnike 4 sistemce,,, mislim da se tako zovu, imaju one zabice i sjedne i s druge strane,, kako skopcat one visokotonce ? na pojacalo ili radio ? Kako ??
 
Top