Konusni sarafi ili ??? TK Kanton

Konusni sarafi ili ??? TK Kanton

Član
Zanima me gdje mogu kupit konusne sarafe ili ako neko ima lakse rjesenje kako namontirati felge raspona 4x100 na 4x98, vec sam ih probao i fali ta dva milimetra, i nemogu se nikako navuc sa obicnim sarafima, e sad me zanima kako da ih namontiram, ili ako neko zna tokara koji je vec radio prosirivanje rupe u jednu stranu, i to bi dobro doslo, uglavnom sve korisne informacije su dobro dosle.
 
Član
Najispravnije i najsigurnije rjesenje su "konusni sarafi" :) ... Ispravan naziv bi bio "Sarafi sa pomicnim konusom", jer svaki saraf za felgu je konusan, tj. ima konusan oblik glave .... ;)

Znam dosta ljudi koji su radili i prosirivanje rupe u jednu stranu i bez problema se vozaju, ali tu postoji opasnost od odvrtanja sarafa, jer u tom slucaju konus sarafa ne lijeze 100% na svoje mjesto na felgi ...

A te sarafe bi trebalo da mozes kupiti (ili naruciti) kod svakog jaceg vulkanizera, ili u prodavnicama alu-felgi i/ili tuning opreme
 
Član
moras uradit centralu i konusne sarafe ako hoces bas da budes siguran a i da ti ne trese jer bez centrale nema posla.Nemoj da ti bude ko meni na fiatu ode guma sa auta sad pa sad hahahahahha:lol::lol:
 
Član
Felge nisu sa cepom, rijec je o modelu Artec Cup, ja kako sam probao centralna rupa pase na knap, ali razmak na sarafima nemogu nikako navuci. Eto znaci i dalje ostaje pitanje, gdje u Tk Kantonu po realnoj cijeni (jer ovi sto ih je naveo mtopic hoce da mi uzmu za sarafe kao i za felge) nabavit sarafe sa pomicnim konusom.
 
Član
Kod mene je na fiatu 4x100 a sarafe sam nabavio u FAB-u to ti je blize nego u Tuzlu da odes.
FAB Donja Lohinja to je medju najjacim vulkanizerim na TK kantonu.;)
 
Član
http://www.pik.ba/artikal/3476358/sarafi-m12-sa-raskorakom1-25-za-italijanska-vozila/ ev kralju nemoze jeftinije;)
 
Član
Moze se to poilovno naci jeftino dosta, salo dobro moras paziti na duzinu sarafa i korak navoja, jer nije za sva auta to isto, a i na debljinu obrati paznju ...
Neka realna cijena za nove sarafe je 6-7 KM po komadu, vise od toga ne trebas placati
 
Član
Evo danas sam uspio nekako namontirat, bilo je do onih malih sarafa, sto drze celicne felge, oni sto idu na spic, udarali su mi u felgu, kad sam njih skinuo, bez problema sam zavrnuo svoje sarafe, vozao sam i nisam ni osjetio da sta trese ni nista. Hvala vam na pomoci.
 
Član
Ma nisam ni znao da ce onako zakacat, moram pazit na sve, jest mi se tesko naviknut, al imam vremena, nikud nezurim.
 
Top