Kondenzator

Kondenzator

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
MyX je napisao(la):
Hmmm 500W pojacalo, navodno kako sam cuo, kondenzator nije potreban za pojacala do 1000w, znaci, pravu svrhu ima na pojacalima od 1000w i preko. Sada da dajes 200 km za nesto sto ti mozda nece biti od koristi, mislim da ti se ne isplati. Najbolje je da ako sumnjas, da je nedostatak kondenzatora uzrok tvom problemu, posudi od nekoga tko ima kond i stavi ga, ako rijesi problem, onda u potragu za njim i kupovina. Najprije provjeri, kakvo ti je punjenje struje na aku.pa onda idi dalje... Pozz

istog misljenja...

ili kod ismara i rijesis belaj za 1o min :) ... (najlakse )

ja sam vidjao da raja prodaje po 5okm kondenzatore...
 
Član
Pazi jednu stvar....
Ti trebas kupiti kond. jer ti je muzika isto kao kocka kad se jednom navuces onda daj samo jos vise :)...zato fino kupi kondenzator pa onda kasnije ne trebas razmisljati o tome...a pogledaj usput kakvo ti je punjenje akumulatora....Auto kada radi on ne vuce struju sa akumulatora vec cim je on proizvede on je i trosi i puni bateriju....et ti moj broj na PM pa se javi pa cemo vidjeti....
 
Adi_A3 je napisao(la):
Pazi jednu stvar....
Ti trebas kupiti kond. jer ti je muzika isto kao kocka kad se jednom navuces onda daj samo jos vise :)...zato fino kupi kondenzator pa onda kasnije ne trebas razmisljati o tome...a pogledaj usput kakvo ti je punjenje akumulatora....Auto kada radi on ne vuce struju sa akumulatora vec cim je on proizvede on je i trosi i puni bateriju....et ti moj broj na PM pa se javi pa cemo vidjeti....



bas kao sto kazes muzika je kao droga, ja sam to vise puta sve pribavljao, pa rasprodam, kazem necu vise od 4 obicna zvucnika, pa opet kupuj.

anyway


ja u svom golfu ima akumulator od 66 ampera i mislim da je i alternator isto tu negdje, isto tako ima dva pojačala, jedno 1500 watt a drugo 600 watt i bass od 1000 w i nemam nikakvih problema sa miganjem svjetla na komandoj tabli ili nekog drugog svjetla, a to kazem iz razloga da kondenzator na 500 w pojacalu ne treba ako je ostalo sve uredno, mada kako kolega kaze to ti je kocka pa ti uzmi taj kondenzator trebat ce ti
 

MyX

Član
mijo_16v je napisao(la):
ja sam to vise puta sve pribavljao, pa rasprodam, kazem necu vise od 4 obicna zvucnika, pa opet kupuj.

to sam i ja rekao, necu vise od 4 zvucnika obicna.... Aaaaaaaaj znaci i mene ce ponovno opiciti luda za muzikom u autu. :( :(
 

MyX

Član
nemoj vise molim te, pocet cu ubacivati ponovno muziku u auto, a ta mi investicija nikako ne treba
 
Član
IGY je napisao(la):
a za strucnu osobu ti preporucujem Ismara, a ako nisi cuo za njega javi se meni i uputit cu te kod njega a mozemo i zajedno otici

čuo sam se sa Ismarom ima kod njega kond 1.2 f 120KM
Samo sto mi se ne isplati radi toga dolazit u sa , pa ako ima neko iz tuzle ko bi mi mogo to usput donijet nek se javi...
Unaprijed hvala...:D:D:D:D:D
 
Član
Zar nema nikog da dolazi u tz .
Treba mi ba ljudi kond.
:icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Adi_A3 je napisao(la):
Kakva auto pijaca???   c c c c c
Kondenzator ti sluzi da ti regulise napon koji napaja pojacalo...Kad pojacalo povuce struju tada ti svjetla trepcu zato sto ti je slaba baterija...Probaj zamijeniti bateriju...uzmi onu koja ima najvise ampera a moze ti stati na mjesto gdje ti stoji akumulator....Ja imam u gepeku pojacalo DLS snage 1050 wati i imam kondenzator od 2 farada....
moj ti je prijedlog prvo zamijeni bateriju i to kupi EXIDE bateriju jer je ona predvidjena za takve stvari,,,mislim izdrzljiva je....Ako si iz sarajeva dodji na okupljanje nedeljom pa cu ti sve objasniti i pokazati....Pozz

Pretjerano al do u vraga, molim te radi kojeg ce on razloga davat 600KM za Exide kad pojacalo nevrijedi toliko, a drugo nema sanse da mu to pojacalo vuce sa novog akumulatora toliko ampova da mu trepere svijetla pa i na max amplitudi

Nego poslusaj me vako starac, idi snadji se za dobre kablove (10 kvadrata meni sluzi za napajanje suba a ne pojacala) preporuka moja ti je 25mm plus dobra konekcija sa aku i na pojacalu plus dobro kuciste osiguraca jer na svim tim mjestima mozes izgubiti dosta i jos jedna stvar pusti se kupovanja kojekakvih kondica i tih stvari dodatni aku u gepek i nemoze ga nijedan kondenzator nadmasit.
 
Član
drug rijesio sam ja problem davno ; stavio u gepek jos jedan aku 100Ah i nema problema sve radi savrseno...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top