Kondenzator

Kondenzator

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Dobio sam pojacalo sony XM-SD22X 500W RMS NA 4-oma . Kad je motor upaljen svjetla mi uz muziku oslabe , cuo sam od prijatelja da bi se to moglo rijesiti kondenzatorom  od 2F .  Ako neko zna gdje se taj kondenzator ima kupit , koliko je para i da li bi sa time riješio problem???:icon_cry::icon_cry::icon_cry::icon_cry::icon_mad:


Unaprijed hvala...
 
Putovanja.ba
Administrator
Bio bi ti ja mislim i slabiji kondenzator dovoljan, kupiti imas u svim radnjama koji se bave muzikom i strujom, cijena veca od 200KM nebi trebala biti koliko ja znam.

P.S. zamolio bih te da nam se predstavis u Novi clanovi, hvala.
 

IGY

Član
Fele je napisao(la):
Bio bi ti ja mislim i slabiji kondenzator dovoljan, kupiti imas u svim radnjama koji se bave muzikom i strujom, cijena veca od 200KM nebi trebala biti koliko ja znam.

P.S. zamolio bih te da nam se predstavis u Novi clanovi, hvala.

potpisujem
 

MyX

Član
Hmmm 500W pojacalo, navodno kako sam cuo, kondenzator nije potreban za pojacala do 1000w, znaci, pravu svrhu ima na pojacalima od 1000w i preko. Sada da dajes 200 km za nesto sto ti mozda nece biti od koristi, mislim da ti se ne isplati. Najbolje je da ako sumnjas, da je nedostatak kondenzatora uzrok tvom problemu, posudi od nekoga tko ima kond i stavi ga, ako rijesi problem, onda u potragu za njim i kupovina. Najprije provjeri, kakvo ti je punjenje struje na aku.pa onda idi dalje... Pozz
 
Član
Kakva auto pijaca??? c c c c c
Kondenzator ti sluzi da ti regulise napon koji napaja pojacalo...Kad pojacalo povuce struju tada ti svjetla trepcu zato sto ti je slaba baterija...Probaj zamijeniti bateriju...uzmi onu koja ima najvise ampera a moze ti stati na mjesto gdje ti stoji akumulator....Ja imam u gepeku pojacalo DLS snage 1050 wati i imam kondenzator od 2 farada....
moj ti je prijedlog prvo zamijeni bateriju i to kupi EXIDE bateriju jer je ona predvidjena za takve stvari,,,mislim izdrzljiva je....Ako si iz sarajeva dodji na okupljanje nedeljom pa cu ti sve objasniti i pokazati....Pozz
 

MyX

Član
U redu je adi sve to sto si rekao, ali sad bas da mora striktno exide biti, a pojacalce od 500W, ne bih se slozio buraz. Jednostavno neka vidi punjenje aku-a ili eventualno zamjena.
 
Legend
MyX je napisao(la):
Hmmm 500W pojacalo, navodno kako sam cuo, kondenzator nije potreban za pojacala do 1000w, znaci, pravu svrhu ima na pojacalima od 1000w i preko. Sada da dajes 200 km za nesto sto ti mozda nece biti od koristi, mislim da ti se ne isplati. Najbolje je da ako sumnjas, da je nedostatak kondenzatora uzrok tvom problemu, posudi od nekoga tko ima kond i stavi ga, ako rijesi problem, onda u potragu za njim i kupovina. Najprije provjeri, kakvo ti je punjenje struje na aku.pa onda idi dalje... Pozz

upravo tako,ja kondnebi stavljo....... provjeri napojni kabal tj debljinu kabla.mozda ti je tanka zila..........
 
Član
Adi_A3 je napisao(la):
Kakva auto pijaca???   c c c c c
Kondenzator ti sluzi da ti regulise napon koji napaja pojacalo...Kad pojacalo povuce struju tada ti svjetla trepcu zato sto ti je slaba baterija...Probaj zamijeniti bateriju...uzmi onu koja ima najvise ampera a moze ti stati na mjesto gdje ti stoji akumulator....Ja imam u gepeku pojacalo DLS snage 1050 wati i imam kondenzator od 2 farada....
moj ti je prijedlog prvo zamijeni bateriju i to kupi EXIDE bateriju jer je ona predvidjena za takve stvari,,,mislim izdrzljiva je....Ako si iz sarajeva dodji na okupljanje nedeljom pa cu ti sve objasniti i pokazati....Pozz

Stavio sam aku 75Ah veci nije mogo stat , prije je bio neki 60Ah
a, sto se tice napojnog kabla stavio sam 10mm2 . neznam koji mu je vrag, al kad je ugasen motor svjetla ne blinkaju samo sto aku isprazni za30-ak minuta[/font]
 
Putovanja.ba
Administrator
Njbolje bi ti onda bilo da odes kod neke strucne osobe da on pogleda citavu instalaciju.
 

IGY

Član
a za strucnu osobu ti preporucujem Ismara, a ako nisi cuo za njega javi se meni i uputit cu te kod njega a mozemo i zajedno otici
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top