kompresiona ili reflex, iverica ili medijapan??? moze lock-zavrseno...

kompresiona ili reflex, iverica ili medijapan??? moze lock-zavrseno...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
kao što sam naslov kaže šta vi mislite dali je bolje raditi kompresionu ili bas reflex kutiju, praviti je od iverice ili od medijapana???
 
Član
RE: kompresiona ili reflex, iverica ili medijapan???

Medijapan je tvrdji i jaci od iverice, a ova prva dilema zavisi kakav bass hoces??? Mada raja vise voli bass reflex kutiju...
 
Član
RE: kompresiona ili reflex, iverica ili medijapan???

kad smo vec tu, jel mi neko moze reci koja je razlika izmedju kompresione i bas reflex kutije. kako koja izgleda, kak se pravi i koja je razlika u zvuku???

sorry na OT
 
Član
RE: kompresiona ili reflex, iverica ili medijapan???

emir_89 je napisao(la):
kad smo vec tu, jel mi neko moze reci koja je razlika izmedju kompresione i bas reflex kutije. kako koja izgleda, kak se pravi i koja je razlika u zvuku???

sorry na OT

@Emir_89Sealed enclosure (zatvorena kutija): Manja litraza za drajver, 'precizniji odziv bass-a' ili ti cvrsci bass.

Ported enclosure (bass-reflex): Veca litrazha za isti drajver (od 30-50%), odziv umeren i dobijash na osetljivosti zvuchnika oko +2db...

@ Bekir_SaAko si ljubitelj dobrog bassa onda definitivno BR kutija! Medijapan 20mm Ako gdje iskopas!
 
Član
RE: kompresiona ili reflex, iverica ili medijapan???

e to i mene zanima, koja kakav bass pravi... :)
 
Član
RE: kompresiona ili reflex, iverica ili medijapan???

Evo jedan text, Copy/Paste!

KOMPRESIJSKA (ZATVORENA)- ovakve kutije se koriste ako želimo dobro definisan bas i kvalitetan zvuk . Prednost ovakve izrade je ta što zvučnici mogu podnositi veću snagu zbog toga što sabijeni vazduh sprečava nekontrolirano kretanje membrane. Ovakve kutije ne zahtjevaju precizan proračun i sprečava neprijatne frekventne pojave koje se javljaju proticanjem vazduha kroz port. Još jedna prednost je ta da mogu da budu veoma male zapremine (zavisno od zvučnika koji stavljamo u nju), tako da ako nemate prostora u gepeku preporučljiva je ova vrsta. Nedostatak je u prvom redu što je zvuk u ovakvim kutijama slabiji i viši (ovo se može regulisati veličinom kutije). Zvučnici sa EBP-om (Effiency Bandwidth Product) manjim od 50 se stavljaju u ovakve kutije (EBP=Fs/Qes). Ovo nije toliko striktno pravilo, mada je preporučljivo da se poštuje.


BASS REFLEX– kod ovakvih kutija su znatno pojačani duboki (niski) tonovi i dobijeno je na efikasnosti, a samim time i na glasnoći. Kod njih se koriste portovi (bass reflex cijevi), kroz koje struji vazduh pojačavajući zvuk. Sa portom se može regulisati tjuning frekvencija kutije (frekvencija na kojoj je sistem, kutija-zvučnik, najglasniji). Stavljanjem porta dužeg za 4-5cm frekvencija se snižava za 1Hz, a stvaljanjem porta za 1cm manjeg prečnika isto se snižava frekvencija za 1Hz. Nedostatak ovih kutija je javljanje frekventnih valova pri proticanju vazduha kroz port i mogućnost dovođenja zvuka do velikih izobličenja, tj. do granice neprepoznatljivosti.
 
Legend
RE: kompresiona ili reflex, iverica ili medijapan???

mdf....
hoces nabijacinu BR
hoces lijepi bassic Kompresija
 
Član
RE: kompresiona ili reflex, iverica ili medijapan???

Ja bi sebi kompresiju uzeo, em nisam strucan da mjeruckam i proracunam u mm litrazu kutije i te kerefeke...a i treba mi kvalitetan bass...
 
Početnik
RE: kompresiona ili reflex, iverica ili medijapan???

medijapan sto se tice materijala (svako ko se imalo razumije o muzici, radi od medijapana)
a izbor kutije je totalno na tebi. ako volis SQ onda zatvorena kutija, a ako ides na malo vise SPL-a onda BR.
 
Član
RE: kompresiona ili reflex, iverica ili medijapan???

ErRoR je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
kad smo vec tu, jel mi neko moze reci koja je razlika izmedju kompresione i bas reflex kutije. kako koja izgleda, kak se pravi i koja je razlika u zvuku???

sorry na OT

@Emir_89Sealed enclosure (zatvorena kutija): Manja litraza za drajver, 'precizniji odziv bass-a' ili ti cvrsci bass.

Ported enclosure (bass-reflex): Veca litrazha za isti drajver (od 30-50%), odziv umeren i dobijash na osetljivosti zvuchnika oko +2db...

@ Bekir_SaAko si ljubitelj dobrog bassa onda definitivno BR kutija! Medijapan 20mm Ako gdje iskopas!

A gdje iskopat 20mm svi imaju 1,8 tanko 0,2mm znaci, ili 2,5mm predebelo brate teška bude pravo a BR budne...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top