Komparater i podesavanje - savjet

Komparater i podesavanje - savjet

Dakle, trebao bih nastimati ugao palenja Bosch pumpe pomocu komparatera... dakle, imam komparater, napravicu nastavak i reducir...
Interesuju me sljedece stvari:

1. Koliko komparater treba da se "ubode" unutra, jel treba tek toliko da se mjerni dio naslone unutra ili mora odredjeni broj krugova da napravi mjerna skala?
2. Da li neko zna postupak podesavanja ugla palenja Bosch pumpe pomocu komparatera?

Konkretno za moj motor, po fabrickim specifikacijama, Bosch pumpa se podesava od 0.85 - 0.87 mm ... kako podesiti pumpu na ove parametre?
 
Član
ubodes ga da na skali dodze do 2,malo pritegnes a predhodno si pronasao GMT to znas 1 klip u gornju tacku ili na zamajcu nadzes nulu,okreces u kontra smjeru dok se ne umiri kazaljka i onda 2 kruga u smjeru kazaljke na satu i kazaljka mora se poklopiti na nulu na komparateru a na zamajcu takodze ako nije gledas jeli ranije ili kasnije pa pomjeris pumpu za milimetar pa ponovo provjera,pozdrav.
 
ubodes ga da na skali dodze do 2,malo pritegnes a predhodno si pronasao GMT to znas 1 klip u gornju tacku ili na zamajcu nadzes nulu,okreces u kontra smjeru dok se ne umiri kazaljka i onda 2 kruga u smjeru kazaljke na satu i kazaljka mora se poklopiti na nulu na komparateru a na zamajcu takodze ako nije gledas jeli ranije ili kasnije pa pomjeris pumpu za milimetar pa ponovo provjera,pozdrav.

znaci, ubodem komparater dok na onoj maloj skali ne dodje do broja 2, to znaci 2 kruga ili 2 mm ... koliko sam shvatio tu pokazuje najbolje rezultate... eh sad, gledao sam neke klipove gdje ljudi sve to urade, ali mi nije jasan taj dio sa vracanjem radilice pa ponovnim okretanjem u smjeru vrtnje... sta se ustvari dobiva tim postupkom ...
 
Član
na taj nacin provjeravas tj. komparater ti izracunava ugao palenja.
znaci kad tiskas komp.prema pumpi kazaljka ceti se pomjerati i kad dodze na 2 toje to stegni malo maticu.sledeci korak je da okreces motor u kontra stranu dok ti se ne umiri kazaljka znaci polako dok ne primjetis da je stala normalno ici ce unazad i onda kazaljku nuliras jel tako imas na komparateru onaj gornji krug koji se okrece,okreni ga dok nula se ne poklopi sa kazaljkom i onda okreci motor u normalnom smjeru 2 kruga i polako da ti kazaljka komparatera ne preleti jer je osjetljiva,pogledaj da li slaze nula na zamajcu.
 
Top