Koliko vam brzo ide auto ..top speed ?

Koliko vam brzo ide auto ..top speed ?

Član
ZELA GTI je napisao(la):
zdravko je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
Vjerujem da ti sat pokazuje 225, isto kao što se moj zakuca na 220. No u stvarnosti ne ideš tako brzo.

to se u potpunosti sazem
100km/h na satu na gps-u 97km/h
tako na 200 bi bio na 194
onda na 225 cca bi bilo 218
meni dovoljno

Većom brzinom se greška povećava. Realno je negdje oko 205-210 kao i kod mene.

Potpis meni na audiju na 180 po km satu pokazuje na navigaciji 172... a na 100km/h 97...
 
Član
Ja svoju Fabiju prikljestio na 195 po satu, a iz tvornicki papira znam da ne moze zbog omjera brzina u mjenjacu i blokade ici preko 148km/h u najidealnijim uvjetima kakve rijetko gdje vidis a kamoli sretnes ;) znaci greska je ogroooomnaaaaa :cool:
 
Član
130 km/h ne moze vise moje auto 4 brzina 5 brzina, sam u autu puno auto svejedno 130 i kapak :icon_sad:
 
Član
tibore, zar nije fabiji tu do nekih 160-tak maksimalna :icon_question:
ja redovno propuhejm sa-ze( od tamo je lagana nizbrdica), bas jednom sa ukljucenim gps-om da vidim koliko ce maks izbacit, bilo je oko 168 najvise po gpsu, gore dole jedan km/h, zaboravio... i to ga zaletio niz nizbrdicu kod visokog, haha... a na cajgeru iznad 190-tak...

al na cajgeru relativno "lako" dodje do 160... preko zavisi od vjetra, gas u podu, nece iznad, kad odjenom krenu ubrzavat, kao da je dobilo konja, a ono vjetar poceo u ledja puhat i gurat :D :lol: cesto ukljucim gps i mjerim, al fabia bas laze momacki iznad 120... provjeravao oktavijana laze ono 220 sat, gps 202.... tako nesto...
 
Član
ja sam licno astru tjerao 180 km/h na ovo malo jada od autoputa, eh sad,koliko laze brzinomjer,ne znam :D
dok haver od kojeg je kupljeno auto,klete se kako je gulio 200 km/h,ja mu vjerujem,jer sam i sam primjetio,kada je isla 180 da moze jos,samo me zeznula krivina,pa sam morao pustati gas :lol:

p.s. imao sam osjecaj da cu poletiti,*ebo turbulencije u avionu kako se tresla :lol::lol:
 
Član
Limpi je napisao(la):
tibore, zar nije fabiji tu do nekih 160-tak maksimalna :icon_question:
ja redovno propuhejm sa-ze( od tamo je lagana nizbrdica), bas jednom sa ukljucenim gps-om da vidim koliko ce maks izbacit, bilo je oko 168 najvise po gpsu, gore dole jedan km/h, zaboravio... i to ga zaletio niz nizbrdicu kod visokog, haha... a na cajgeru iznad 190-tak...

al na cajgeru relativno "lako" dodje do 160... preko zavisi od vjetra, gas u podu, nece iznad, kad odjenom krenu ubrzavat, kao da je dobilo konja, a ono vjetar poceo u ledja puhat i gurat :D :lol: cesto ukljucim gps i mjerim, al fabia bas laze momacki iznad 120... provjeravao oktavijana laze ono 220 sat, gps 202.... tako nesto...


A prenos podataka vozilo-satelit nema kašnjenja?

Raja se ravna sa podacima koje dobija preko GPS-a,a meni se desavalo na autoputu BG-ZG da mi signal itekako kasni...
 
Član
@Lexillium normalno da kasni, ali neke 2-3 sekunde... zavisno opet od gps uredjaja, nije isto na nekom kinoberu, garminu, ili preko moba... ali opet sa njim najtacnije mozes utvrditi maks brzinu, gas do poda, drzi i zabiljezit ce najvecu... ili zafatati presretaca, radar pa nek mjeri :D
 
Član
Limpi je napisao(la):
tibore, zar nije fabiji tu do nekih 160-tak maksimalna :icon_question:
ja redovno propuhejm sa-ze( od tamo je lagana nizbrdica), bas jednom sa ukljucenim gps-om da vidim koliko ce maks izbacit, bilo je oko 168 najvise po gpsu, gore dole jedan km/h, zaboravio... i to ga zaletio niz nizbrdicu kod visokog, haha... a na cajgeru iznad 190-tak...

al na cajgeru relativno "lako" dodje do 160... preko zavisi od vjetra, gas u podu, nece iznad, kad odjenom krenu ubrzavat, kao da je dobilo konja, a ono vjetar poceo u ledja puhat i gurat :D :lol: cesto ukljucim gps i mjerim, al fabia bas laze momacki iznad 120... provjeravao oktavijana laze ono 220 sat, gps 202.... tako nesto...

To to, tipfeler...brojke koristim iznad slova pa fulio ;)
 
Član
ja sam svoju tjerao 200 okruglo po satu,natovaren do vrha,na more se islo,hehe. Laze cajger bar 10 ali meni dosta.
 
Član
Kadett D,dizel,4 brzine,120 km/h i da dvojica drze volan zbog turbulencija i raznih zvukova :D
 
Član
MTR je napisao(la):
ja mislim da ste vi to sve sanjali :lol::lol::lol::lol:

Nisu, al' im sat debelo laže.:icon_biggrin:

Golf II, 1.8, 66kW, nisam ga mogao natući preko 180 nikako, a 30km sam držao gas u podu!;)
 
Top