Kolekcija auta C. Ronalda

Kolekcija auta C. Ronalda

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo jedan tekst što sam ga pisao ranije za jednu auto reviju :D

barbarez+martin+1.jpg

barbarez+martin+2.jpg


Koja je sličnost između Wayne Rooneya, napadača Manchester Uniteda i Zdenka Baotića, golmana FK Željezničara. Osim što su obojica naravno fudbaleri, sličnost im je da posjeduju i voze isti automobil, VW golf pete generacije u najjačoj izvedbi r32. Iako često slušamo o voznim parkovima Beckhama, Rooneya, Ibrahimovića, Ronalda i ostalih fudbalskih velikana, rijetko smo se upitali šta voze domaći fudbaleri, igrači Želje i Sarajeva, reprezentativci Bosne i Hercegovine. Odgovor na ovo pitanje pronaći ćete u nastavku.

Krenut ćemo od igrača vječitih gradskih rivala, FK Željezničara i FK Sarajeva. Definitvno najbrži na cesti igrač Premijer lige, je već spomenuti Zdenko Baotić golman „sarajevskih plavih“, koji sa svojim Golfom V r32 sa nekih 250 KS i 3200ccm do „stotke“ stiže za 6,2 sekunde. Pored njega, kada je riječ o Željezničaru, treba spomenuti Edisa Mulalića koji je ponosni vlasnik Audija TT sa 1.8T motorom. Ispred stadiona Grbavica još ćemo vidjeti Škodu fabiu u vlasništvu Omera Joldića, pokojeg golfa treće generacije, Peugeota 307...

Na Koševu, našu pažnju izborom automobila su najviše zaplijenili kapiten bordo tima, Senad Repuh, kao i iskusni Almir Turković. Repuh se odlučio za srebrenog BMW-a, serije 3, sa dizelskim motorom od 180 „konja“ i 3000ccm . Almir Turković za sebe je odabrao Mercedesa ML klasu, velikog i robusnog terenca, koji pruža sav komfor i sigurnost potrebnu jednoj porodici kao što je „Zekina”.

Kada je riječ o reprezentativcima BiH, prvo moramo spomenuti najkarizmatičnijeg BH fudbalera svih vremena, Sergeja Barbareza. Barbarez je svoju vrhunsku karijeru odlučio začiniti i vrhunskim automobilom, Aston Martinom DB9, „teškim” oko 150.000 eura, sa motorom V12 snage 450 KS. „Kapiten” u šali dodaje da se još nije usudio stisnuti gas do daske, tj. voziti ovaj bolid brzinom od 300km/h. Moramo izdvojiti i prvotimca ruskog Luč energija, Daria Damjanovića koji vozi superbrzog Audija RS4 kojeg pogoni 420 konjskih snaga. Zlatan Muslimović, opasna „jedanaestka“ Atalante, vozi crni Meredes CLS, dok stameni stoper Lokomotive, Emir Spahić, širokim moskovskim bulevarima vozi novi BMW X5 zlatne boje. Edin Džeko, sukladno klubu u kojem igra, vozi VW Touareg, sponzorsko auto Wolfsburga. Ostali reprezentativci su se većinom odlučili za kupovinu Audija TT ili Mercedesa ML klase.
 
Ma Barbarez je covjek sa stilom, DB9 je nesto najljepse i najbolje sto moze auto industrija ponuditi, a Damjanovicu zavidim na RS4...
 
Član
Bojan je napisao(la):
Ma pohvatam znam neke od tih ljudi pa tako...

Vidish gore imash greshku , Emir Spahic ne vozi X5icu , to mu vozi otac tj.moj tetak :icon_biggrin:

Emir vozi Plavog Audia RS4 , a u Moskvi vozi BMW M5 barem mi je tako reko neki dan kad smo pili kafu :cool:
 
Član
DiAbLo je napisao(la):
Bojan je napisao(la):
Ma pohvatam znam neke od tih ljudi pa tako...

Vidish gore imash greshku , Emir Spahic ne vozi X5icu , to mu vozi otac tj.moj tetak :icon_biggrin:

Emir vozi Plavog Audia RS4 , a u Moskvi vozi BMW M5 barem mi je tako reko neki dan kad smo pili kafu :cool:

diablo mozel autogram:D:lol:
 
Član
DiAbLo je napisao(la):
Bojan je napisao(la):
Ma pohvatam znam neke od tih ljudi pa tako...

Vidish gore imash greshku , Emir Spahic ne vozi X5icu , to mu vozi otac tj.moj tetak :icon_biggrin:

Emir vozi Plavog Audia RS4 , a u Moskvi vozi BMW M5 barem mi je tako reko neki dan kad smo pili kafu :cool:

ma znam dubrovnik su table na x5...

ovo je pisano ima godina prema tadašnjim informacijama...

sad ni baotić nema tog gore pomenutog r32, nego ga je jedan drugi fudbaler kupio

nebitno :D
 
jebo ga ja kupuje auta de nek koju paru posalje bosancima d i mi vozamo bar golf 5 al gti neg svi golf 1 golf 2 neko golf 3 i oni tamo fordovi fiati neznam neka auta sve do 98 god
 
Član
sto bi on davo pare nekima koji nece svoju guzicu da pomaknu nego cekaju da dobiju sta na gotovo. ne govorim ovo ni za kog konkretno, nego generalno za nas bosance. vecina bi samo da dobije sta zadzabe. e pa nemre vise. dosta je bilo humanitarne u ratu i poslije rata, ispucali smo bonus... hehehhehe
 
Član
Puno ljudi ima koji bi radili a nemaju šta... Nemojte gledati globalno,

izuzetno se pati naš narod
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top