Koju velicinu i koje biciklo do 400KM

Koju velicinu i koje biciklo do 400KM

Član
Planiram do proljeca uzeti neki bike pa me zanima koja je idealna velicina za mene koji sam 1.83 visok, 90kg (ako sta znaci). Bike ce biti za gradske voznje, ali ne iskljucujem ni planinske staze...
Budzet ce vjerovatno biti do nekih cca 400KM
 
Član
drug svrati do mene u radnju envera sehovica 54 kod gorenje servisa il bh telecom
nacicemo nesto strasno povoljno a dobro samo moras pozurit doci jer zalihe mi se smanjuju svaki dan i kada dodjes napomeni me da si sa foruma da te nebi po usima bez popusta :lol::lol:
 
Član
sema911 je napisao(la):
drug svrati do mene u radnju envera sehovica 54 kod gorenje servisa il bh telecom
nacicemo nesto strasno povoljno a dobro samo moras pozurit doci jer zalihe mi se smanjuju svaki dan i kada dodjes napomeni me da si sa foruma da te nebi po usima bez popusta :lol::lol:


Cisto informativno koje su cijene kod tebe sa popustom?
Nesto best buy, da nije kao iz Robota, a da nije ni pro. :D
 
Član
sema911 je napisao(la):
drug svrati do mene u radnju envera sehovica 54 kod gorenje servisa il bh telecom
nacicemo nesto strasno povoljno a dobro samo moras pozurit doci jer zalihe mi se smanjuju svaki dan i kada dodjes napomeni me da si sa foruma da te nebi po usima bez popusta :lol::lol:

prvo mi reci ovo za velicinu i daj mi koji prijedlog bicikla... imas li stranicu ili pik profil da pogledam sta imas.
 
Član
cijena je od 217km bicikli iz lukavice iz laste 21 brzina ram 20" bugarski drag od 237 km ram 18" brzina 18" do 3200km centurion black carbon.,
za tebe ram od 20"-22" stranica http://www.bicycles.unis.ba/ za ostalo ima jos nekih koji nisu na stranici moras pogledat licno u magacin

Franki je napisao(la):
sema911 je napisao(la):
drug svrati do mene u radnju envera sehovica 54 kod gorenje servisa il bh telecom
nacicemo nesto strasno povoljno a dobro samo moras pozurit doci jer zalihe mi se smanjuju svaki dan i kada dodjes napomeni me da si sa foruma da te nebi po usima bez popusta :lol::lol:


Cisto informativno koje su cijene kod tebe sa popustom?
Nesto best buy, da nije kao iz Robota, a da nije ni pro. :D
best buy za ovu godinu je bilo tako rec 6 modela 3 iz lukavice i 3 bugarska drag
ovi iz lukavice cijena im je bila od 217(celicni ram opcija disk naprijed) do 270(alu ram sa disk naprijed)
i bugarski drag 3 modela zx1 307km(obicni bike)zx2 340km sa prednjim maortizer,. i zx2pro 420km (sa amortizer i disk)
 
Član
Tebi je ram 48 ili 50 cm, ako je MTB upitanju. Ako je cestovnjak, onda tu idu druga pravila - znacajno veci ram.
 
Član
Velicina rama ti zavisi i do oblika rama ja sam imao capriolo adrenalin i bio jje 21 a sada imam trek 6300 i velicina rama mu je 19.5 i laksi mi ja voziti a visok sam 183 i tezak 87kg znaci sjedes na njega i vidis kako ti pase a za 400km nemozes kupiti nista da valja bolje ti je uzeti neki malo bolji polovan ovo ti govorim iz iskustva.
 
Član
Za 183 cm visine vozaca, MTB bicikl ni slucajno veci od 20", osim ako neces da ti ramena otpadnu poslije bilo iole ozbiljnije i dugotrajnije voznje.

Za cestasa idu malo veci ramovi i oni se mjere u cm, a za tvoju visinu idealan je ram oko 57-59 cm

Mada ima i razlike od rama do rama, ali to odstupanje skoro nikad nije vece od 0.5"
 
Član
ja sam visok 1.80 i xl mi dobro odgovara, i gt vozim po brdima dobro se pokazo, samo stavi slik gume i vozaj gradom
 
Član
Prodajem ti ja bajk koji je idealan za tvoju visinu, veličina 20 incha, oprema solidna

http://www.pik.ba/artikal/4504799/lakes-2000-gts/

dodatne info na pp
 
Član
ispod 400 :D
http://www.pik.ba/artikal/1661725/capriolo-gila-xc/
XL, srednja oprema, nije padano s njega,imam papire...
 
Top