Koju temeljnu boju na auto, nakon pjeskarenja ?

Koju temeljnu boju na auto, nakon pjeskarenja ?

da li je koji limar/lakirer na forumu ?

trebam savjet.. koji premaz staviti kao temelj na komplet auto nakon pjeskarenja..
iskustvo mi govori da je epoxy najpozdaniji... ali dvoumim se oko čistog ili onog s udiom cinka u sebi ? ne znam kako će naredni premazi odreagirati na cink (filer, baza, lak) ima tko iskustva?

inače raspolažem s:
Epoxy cink fosfat (od više prozvođača)
Epoxy cink (kao onaj gore smo jako velik postotak cinka)
Luxal Wash primer
Epolor



kolike se uopče debljine stavljaju za temeljni prez na lim automobila? (gore navedeni premazi su u rasponima između 25 - 200 mikrona suhog filma)
 
Mobihel 1K primer za metal (zeleni) Bog i batina.. Nanesi 2 sloja tanko..Prvi sloj premagli pricekaj da uhvati zatim drugi sloj i nemas frke ;)
 
roki_actros je napisao(la):
Mobihel 1K primer za metal (zeleni) Bog i batina.. Nanesi 2 sloja tanko..Prvi sloj premagli pricekaj da uhvati zatim drugi sloj i nemas frke ;)


a daj mi molim te reci, da li bi mogao Mobihel zamjeniti s 2K Luxal Wash primer-om (zeleno-zlatni) šprica se u slojevima od cca 25-30 mikrona suhog filma u jednoj ruci (išao bi na 2 ruke), pošto njega trenutno imam u firmi na lageru.. mislim , taj me ništ ne košta, mobihel bi morao kupiti ;)
 
Moze dobar je i Luxal samo nemoj nista debelo sricati i nemas problema ;) Vazno je da odmah zastitis dijelove i furaj dalje.
 
Top