Koju boju izabrati ?

Koju boju izabrati ?

Član
planiram lakirati auto skoro , nebi mjenjao boju samo bi uzeo drugu nijansu plave
vidjao sam na audi rs5, golf r, opc plave sve su super ali nemam kodove , tako da bi dobro doslo ko zna kod da postavi sliku i kod boje da skontam na vrijeme koja bi bila najbolja na bravo-u
 
Poslednja izmena:
Član
Zasto sebi ne bi narucio recimo ikre pa ubacio u lak ;) napravis sam svoju boju koju niko nece imati :)

Recimo ovako ove ikre :)

how-to-spray-metal-flake.jpg
 
Član
Lako se to potrefi jer se uzme obicna baza, lakira se baza i ove se ikre samo dodaju u bezbojni lak, i lakira se i onda se drugi sloj bezbojnog lakira bez ikri, postotak ikri se dodaje u odnosu na kolicinu bezbojnog laka, zavisi koje uzmes, koju velicinu ikre, ide ti 100 grama na kilu laka, ili krupnije ikre ide 30-50 grama na kilu sve zavisi od ikri koje uzme, lako je pogoditi boju kad imas ikre i kad znas koliko ide grama na kilu bezbojnog, onda lako dodas kolicinu za recimo 2 deci za blatobran :)
 
Član
Lako se to potrefi jer se uzme obicna baza, lakira se baza i ove se ikre samo dodaju u bezbojni lak, i lakira se i onda se drugi sloj bezbojnog lakira bez ikri, postotak ikri se dodaje u odnosu na kolicinu bezbojnog laka, zavisi koje uzmes, koju velicinu ikre, ide ti 100 grama na kilu laka, ili krupnije ikre ide 30-50 grama na kilu sve zavisi od ikri koje uzme, lako je pogoditi boju kad imas ikre i kad znas koliko ide grama na kilu bezbojnog, onda lako dodas kolicinu za recimo 2 deci za blatobran :)

druze gdje je pritisak zraka, protok laka na igli, brzina prolaza spricom preko podloge, daljina od podloge i broj prolaza...sve ce uticati na kolicinu suhe perle ( hebala te ikra) te u konacnici na samu nijansu,

sa jednom smjesom u sprici mozez 10 dijelova auta razlicito odraditi, lako je cijeli auto sloziti a treba nakon 5 god to potrefiti ponovo, nije tako jednostavno kao sto si opisao,
 
BHT Ovisnik
Ja sam isto zelio dodati jos dodatne kristale u svoju boju kada sam lakirao auto, te mi je svaki lakirer rekao da je to gotovo nemoguce kasnije potrefiti ako nedaj Boze udarim neki dio auta pa budem morao naknadno lakirati, tako da sam trazio boje koje imaju fine kristale i uzeo bmw space gray, tako da ti preporucujem uzmi neku tvornicku boju kao sto je ova od bmw-a, ili po meni daleko najljepsa plava na ovim novijim OPC modelima
 
Član
Te custom boje sa perlom u bezbojnom što predlaže RS TURBO , ni u ludilu , jer poslije toga nikakva reparacija ne dolazi u obzir što Suki kaže a i điđanski izgledaju
Čak i standardne boje sa jačim procentom perle znaju biti problematične prilikom reparacije (ušpricavanja)
Ovo je po meni , pored Estorila , plavi "klasik"
Subaru 02C
DSC02056.jpg
 
Član
druze gdje je pritisak zraka, protok laka na igli, brzina prolaza spricom preko podloge, daljina od podloge i broj prolaza...sve ce uticati na kolicinu suhe perle ( hebala te ikra) te u konacnici na samu nijansu,

sa jednom smjesom u sprici mozez 10 dijelova auta razlicito odraditi, lako je cijeli auto sloziti a treba nakon 5 god to potrefiti ponovo, nije tako jednostavno kao sto si opisao,

Ja ne znam o cemu vi pricate, kakva problematika ako treba lakirati :confused: pa ne pricamo o chuning flip flop boji nego o obicnoj uniton boji u koju se samo doda prah ikri u bezbojni... Koji to lakirer ne zna uniton boju lakirati?
Kao sto rekoh pravio sam lakove i opet sam napravio isti lak i prije i sada i jos perla koja je bijela, a na suncu je plavkasta nijansa pa nakon 7 godina i lak napravi se iz vise lakova i ovu staru samo malo ispolirao i nije bilo razlike na vespi, ako ista osoba lakira on ima svoj stil lakiranja, svoju daljinu svoj pritisak itd...
Mi ne pricamo o bojama koje su ne znam ti ja flip flop sa prelaznim nijansama ovo se stavlja u obicni uniton lak, jeftini lak koji nije ni metalik...

Pa po vasim pricama metalik ljudi ne znaju i ne mogu lakirati nakon par godina niti potrefiti boju niti moze biti isto kad se blatobran ili hauba lakira, a ove ikre sto se stave u lak bas dobijes metalik boju... imas ikre znas koliko ide na kilu, u cemu je razlika

Evo bas sam juce lakirao passata na kojem je lak star 9 godina (crna metalik) i sad hauba lakirana, na boji apsolutno nema razlike samo kad pridjes vidis da je stari lak povrsinski isparan a ovaj nov, isti klinac i da sam sada trebao dodati samo jos ikre u bezbojni a da je uniton bio lak, znam koliko ide ikri na kilu, lako ti je onda znati koliko grama ide na 3 deci dobro se izmjesa i lakira...


Znaci kupis uniton lak, podloga, baza, bezbojni, podlogu lakiras normalno, bazu takodje, onda u kilu bezbojnog dodas samo ikre (ili u kilu i po zavisno od velicine auta), poslije toga izlakiras prvi sloj sa ikrama, drugi slog i treci bezbojnog ide bez ikri i to je to, imaces lak koji predobro izgleda za male pare....

Ko ovo kasnije ne moze potrefiti boju, ako ima iste ikre i zna koliko ide na litru, hebem ja tog lakirera onda....

Edit: ako hoces i "code" od ove boje :) ta je boja na mom autu ;) boja je premocna i svaka prodavnica auto i lakova ti moze ovaj lak paraviti, jeste malo skuplja boja ali je zato na suncu jako crvena kao krv sa zlatnim ikrama, u hladu je samo crvena, u sumraku je kao taamno crvena :D

ee3p.jpg


Na autu lak kako izlgeda i kako se vidi na ne tako jakom suncu, ovo je slikano oko 5 sati i oblacno je vrijeme bilo, vide se na laku oblaci :D

uk9z.jpg


Ako te interesuje boja mogu ti ja dati "code" boje...
 
Poslednja izmena:
Član
nebi ove boje sa ikrama , to mi je pomalo cunerski i nemaju dubinu samo sljaste, izabrat cu fabricku boju samo da vidim koju , ove boje koje izgledaju onako "duboko" mi najljepse leze po suncu i po noci..
zanimaju me ovi kodovi ako neko zna, uzeo bi ovu od audi rs5 ona mi je najbolja do sada sto sam vidio
1396531909-800-x-533px-1.jpg

1396531909-1500-x-938px-audi-rs5.jpg

1396531909-1500-x-1004px-audi-rs5_key_3.jpg

1396531909-1024-x-678px-BMW-m5-m6-01.jpg

1396531909-800-x-531px-golfrnanolexpro4of7.jpg


hvala svjema :D
 
Član
Taj BMW m5 F10 ti je Monte Carlo Blue :)
Ima kod nas jedan F10 M5 sa tom bojom, bas je predobra, vrh :)
 
Top